Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

Коментарі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі