Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента

Опубліковано

Щодня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента люди пишуть низку петицій. Деякі з них стосуються важливих проблем життя країни. Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Когось хвилює стан доріг, когось – 5-денний робочий тиждень, а хтось пропонує змінити назву нашої країни чи зробити офіційне свято для чоловіків.

Ми зібрали для вас вісім найцікавіших останніх петицій, які люди адресували Президенту.

1. Чоловіки теж хочуть свята

З 2014 року в Україні відзначається свято День захисника України. Але старше покоління звикло святкувати День захисника Вітчизни – 23 лютого. І поки одні ще не можуть визначатись, коли хочуть отримувати шкарпетки у подарунок, інші пропонують зробити Міжнародний чоловічий день (19 листопада).

Автора такої петиції обурює те, що вищезгадані дати  не є такими та не мають гендерних ознак, і відносяться як до чоловіків, так і до жінок. Схоже, ініціатора даного свята не влаштовує, що Міжнародний жіночий день святкують в Україні офіційно. У той час як 19 листопада “офіційне свято в більш ніж 59 країнах світу”. Автор петиції наводить також і позитивні сторони такої ініціативи:

  • Заохочення позитивної рольової моделі чоловіків. Не тільки кінозірок, спортсменів та військових, а й звичайних людей, які живуть гідним і чесним життям.
  • Щоб відзначити чоловічий позитивний внесок у суспільство, державу, сім’ю, шлюб, виховання дітей і в навколишнє середовище.
  • Для зосередження уваги на чоловічому здоров’ї та соціальному, емоційному, фізичному, духовному добробуті.
  • Для підкреслення дискримінації щодо чоловіків в області соціальних послуг, соціальних відносин і права.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Для розгляду петиції автору потрібно зібрати 25 000 голосів. Але поки ідею зробити Міжнародний чоловічий день підтримало тільки 65. Схоже, не всі хочуть зробити собі додатковий вихідний.

2. 4-денний робочий тиждень

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петиції з вимогою встановити в Україні 4-денний робочий тиждень. Хтось писав це одним реченням з вимогою, а хтось аргументував цю ідею словами Стіва Джобса “Працювати потрібно не 12 годин, а головою”.

Читайте також: Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Автор останньої петиції пише, що “4-денний робочий тиждень, окрім підвищення продуктивності працюючого населення, може знизити негативний вплив людини на природу та популяризувати серед населення парадигму раціонального використання ресурсів”. А також наголошує, що ще підвищить загальний показник “індексу щастя”. Та чи не вплинуть такі нововведення на зарплату українців?

Попередні петиції не були підтримані, але остання має  шанси.  Залишилось ще 58 днів, щоб зібрати 25 000 голосів.

3. Змінити гімн України

Неодноразово на сайті Президента з’являлись петиції щодо заміни гімну України. Найсміливіші з них пропонували змінити на пісню “Alien”, гурту “Lebanon Hanover”. Автори цієї петиції наголошували, що країна втомилась від сміху, тому настав час посумувати. Пропонували також створити громадські кабінки для смутку, комунальний транспорт для відчужених і спеціальні тужливі пляжі. Певно автор та ще 55 осіб, які підписали петицію впали в депресію. Але цю ініціативу не підтримали.

Також пропонували змінити гімн на твір Миколи Лисенка та Олександра Кониського, який відомий під назвою “Молитва за Україну”. Автори навіть не полінувались та написали в петиції рядки нового гімну. До слова, ще триває збір підписів стосовно цієї ініціативи. А поки вдалось зібрати тільки 30 голосів. А який би ви гімн запропонували?

4. Заборонити використання “кульочків”

На сайті Президента не так часто з’являються петиції, які стосуються екології. Переважно українців хвилюють високі тарифи та політичні події. Але у січні з’явилась петиція, де автор просить заборонити використання “кульочків”. Дійсно, поліетилен не перероблюється і дуже засмічує наше середовище. А великі мережі супермаркетів поки не відмовляються від таких пакетів.

Петицію підписали тільки 215 людей, а щоб її підтримати залишилось ще 31 день. Проте, ми радимо вам почати з себе. Заміняйте пакети на екологічні торбинки та мішечки!

Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

5. Батьки проти онлайн навчання

Сиве волосся, нерви на межі та злегка сіпається око – це реалії сучасних батьків, які змушені навчатись онлайн разом зі своїми дітьми. І якщо старшокласники ще самостійно зроблять уроки, то з малечею батьки сидять годинами. А мало того, що треба пояснити дитині, так ще й самому розібратись в матеріалі. 

Тому в січні батьки виступили та ініціювали петицію проти онлайн навчання. За їх словами “навчання має бути офлайн. Пропозиція продовжити уроки у літній період. У більшості батьків немає можливості контролювати онлайн навчання. В сучасних реаліях нашого життя у батьків пухне голова про буденне забезпечення своїх чад. А про репетиторів для більшості сімей і мови не може бути – це неймовірно дорого”.

Та поки таких завзятих батьків, які б підтримали петицію знайшлось небагато – всього 90. Але маєте ще 31 день, щоб підтримати ініціативу.

6. Змінити назву країни

Щомісяця на сайті Президента України з’являються петиції про заміну гімну і перевертання прапора. До цього списку додалась ще одна пропозиція – перейменування країни.

За словами автора петиції “більшовики-комуністи без всенародного референдуму в 1918 році назвали нашу країну “Україною” замість її історичної назви “Русь”, щоб зробити з нас манкуртів, які забули та не знають свою руську історію, своїх руських пращурів, свою руську культуру та традиції, свій руський язик. Це обурює багатьох вчених, істориків, письменників і більшість громадян України”.

Ініціатор петиції пропонує ввести у Верховну Раду України законопроєкт про зміну назви нашої країни з “України” на “Русь”, а також провести з цього приводу всеукраїнський референдум. Залишився 71 день, щоб підписати цю петицію. Поки таку ідею підтримали тільки 22 особи. До речі, раніше пропонували перейменувати назву на “Україна Русь”.

7. Дозволити матюки в перекладі фільмів

Когось турбують високі тарифи, когось перейменування назви країни, а хтось пише петиції з вимогою дозволити матюки в перекладі фільмів на українську мову.

За його словами, “в іноземних фільмах люди часто вживають нецензурну лексику, але є такі ситуації коли без матюків просто не обійтись. А оскільки у нас це заборонено, то деякі діалоги просто втрачають сенс і виглядають жахливо”.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Автор петиції від 22 лютого зазначає, що вже писав подібні звернення, але першого разу забув вказати тему листа, а іншу просто проігнорували. Але бажання послухати фільми з нецензурною лексикою вище, тому в автора залишилось ще 71 день, щоб його звернення підтримали. Поки однодумців знайшлось лише 11.

8. Хочемо купюри 2000!

На сайті Президента часто з’являються петиції, де люди просять скасувати всі монети, а інші навпаки – замінити ними паперові купюри. Українці пішли далі й тепер замахнулись на великі суми. Наприклад, нещодавно з’явилась петиція, у якій вимагають ввести в обіг купюру номіналом 2000 гривень до 30-річчя Незалежності України. Автор навіть запропонував золотий колір та розмір купюри – 145*75 мм.

Поки петиція набрала лише 11 голосів, але є 71 день, щоб таку ініціативу підтримати.

До слова, раніше українці пропонували ввести в обіг купюру номіналом 5000 з зображенням сучасного козака – захисника України. Проте ця ідея набрала тільки 59 голосів з 25 000 необхідних.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі