

Суспільство
Що подарувати на День закоханих? 15 ідей від українських брендів
Досі шукаєте, що подарувати коханій людині на 14 лютого? Часу обмаль, але ще можна встигнути! Розповідаємо про 15 українських брендів, чия продукція ідеально підійде у якості подарунка до Дня святого Валентина. Настільні ігри, свічки, прикраси, одяг та керамічні вироби – це лише частина того, що пропонують українські виробники.
1. Калімби від майстерні DEKY
Ваша кохана людина обожнює музику? А може, їй подобається імпровізувати та щоразу пробувати щось нове? Калімби від українських виробників – чудовий варіант подарунку не лише на 14 лютого, а й на будь-яке інше свято. До повномасштабного вторгнення бренд DEKY працював у селі Чкалове, практично на березі Азовського моря, сьогодні ж унікальні музичні інструменти створюються на заході країни.

2. Худі від Hochusobitake
Можна оригінально зізнатися у любові близькій людині, подарувавши худі «КОХАЮ». І щоразу своєю м’якістю худі нагадуватиме про ваші почуття. Цей виріб від Hochusobitake розрахований як для жінок, так і для чоловіків. Практичний подарунок для поціновувачів комфорту та стилю. А крім одягу, в Hochusobitake ви також знайдете аксесуари й свічки. Виробництво бренду розташоване у Харкові. І попри часті обстріли команда Hochusobitake продовжує відшивати красу і розвивати українське. Підтримаємо?
3. Враження від Bodo
Враження – це те, що точно запам’ятається коханій людині на все життя. Політ на повітряній кулі, прогулянка на квадроциклах чи майстер-клас дрифтингу? А може, аромамасаж, похід в SPA чи індивідуальне пошиття спідньої білизни? Bodo – для тих, хто любить експериментувати й дивувати! Круто і те, що обране враження можна розділити вдвох: зробити приємне другій половинці та водночас якісно провести час. Ідеальний метч!
Читайте також: Подарунки, які допомагають. Топ ідей від українського соціального бізнесу
4. Свічки від Candles.boutique.ua
Свічки сьогодні стали чи не найзатребуванішим атрибутом для вечорів під час відключень світла. Це той декор, що вмить створює затишну та романтичну атмосферу. Український бренд Candles.boutique.ua виготовив свічки спеціально до 14 лютого, з різними формочками у вигляді закоханих пар і сердечок. Це свічки із натурального соєвого воску, їх також можна використовувати як крем для рук. Виробник пропонує близько 40 ароматів та 10 кольорів на вибір. Ну дуже оригінальна валентинка, згодні?
5. Прикраси від Oberig
Прикраса від Oberig стане завершальним акцентом в образі коханої жінки. Цей український бренд пропонує вишукані сережки, каблучки, намиста, що закохують у себе з першого погляду. Oberig відроджує стародавні традиції, створюючи вироби з орнаментами й символами української землі. Тож, якщо ви шукаєте щось витончене й патріотичне водночас — зверніть увагу на Oberig. Ваша кохана буде у захваті!

6. Парфуми від Amazing aroma
Парфум у подарунок — можливість зробити день закоханих по-справжньому особливим. І тим самим створити асоціацію, запам’ятати щасливу мить ще й за допомогою чудового аромату. Amazing aroma — це парфуми для нього і для неї. Квіткові, пряні, свіжі, фруктові…На будь-який смак, подію та пору року. І прекрасна новина: купуючи аромат в Amazing aroma, ви допоможете нашим ЗСУ боротися з ворогом. Власники бренду передають на потреби військовим 15% від свого доходу.
7. Свічки від WOOD MOOD
Свічки в дереві українського бренду WOOD MOOD – це власна розробка й запатентована конструкція сімейної пари з Харкова Анастасії та Андрія Бурзі. Їхня продукція, екологічна, безпечна й естетична, з перших місяців заснування бренду припала до душі як українцям, так і іноземцям. Велика війна змусила підприємців релокуватися на захід країни, однак це не завадило бренду відновити роботу та готуватися до виходу на ринок США.

8. Одяг від Rikky Hype
Незабаром весна — і це точно знак, щоб подарувати спортивний костюм чи худі-оверсайз від Rikky Hype. Бренд відшиває повсякденний одяг для жінок і чоловіків, а також виробляє стильну білизну. Речі Rikky Hype є абсолютною базою, тож їх можна вдало міксувати між собою та формувати різні образи (в тому числі ділові!). На сторінці в інстаграм Rikky Hype звітує про допомогу армії — частина коштів від проданих речей йде на потреби війська.
9. Керамічні вироби від The Art Room Ceramics
Тут і всілякий декор для створення затишної атмосфери вдома, і блюда різних форм, і чашки з тарілками. Керамічні вироби від The Art Room Ceramics по-справжньому унікальні, бо власники магазину виробляють товари власноруч. Якщо ваш обранець чи обраниця любить незвичайні предмети декору — час придбати щось у The Art Room Ceramics. Нехай дім кожного буде наповнений любов’ю та естетикою!

10. Настільні ігри від Planet games
З настільними іграми День закоханих обіцяє бути веселим. Український магазин Planet games продає безліч ігор різної тематики, пазли та навіть картини за номерами! Ігри можуть стати улюбленою розвагою як для пари, так і для великої компанії друзів. А якщо ви хочете ще й провести час корисно — обирайте ігри-квести. Навчитеся думати стратегічно, виходите зі складних ситуацій та вирішувати загадки.
11. Креатив від ZIZ
Бренд ZIZ пропонує креативну продукцію: від термочашок до наручних годинників. Тут є можливість зробити брендований подарунок, надрукувавши на ньому власний логотип. ZIZ потурбується про тебе, якщо часу на вибір подарунка обмаль, запропонувавши вже готовий набір (чи складеш набір самотужки з різних позицій). Чудове упакування і позитивні емоції гарантовані.
12. Прикраси від Denma
Denma – це унікальні срібні прикраси ручної роботи, які підкорюють своєю легкістю та простотою. А ще кожен придбаний виріб – це ваш особистий внесок у перемогу України, адже ювеліри переказують 10% від продажу на ЗСУ. Ще один приємний бонус: підтримуючи бренд, ви ще й допомагаєте релокованому бізнесу розвиватися на новому місце, адже Денис Максимов, який створює всі вироби власноруч, переїхав до Львова з Херсонщини.

13. Декор від Arce
Ще один магазин декору, який допоможе створити атмосферу вдома життєрадісною та втілити в життя ідеї з пінтереста. Бренд Arce будується етично, з мінімальною шкодою для екології. Виготовляє подушки, кухонні рушники, посуд, свічки тощо. Arce подбає про красу подарунка і покладе в посилку листівки з ілюстраціями. Також можна попросити розробити тематичну листівку до 14 лютого. Ваша кохана людина обов’язково оцінить цей жест.
14. Парфуми від Bibliotheque de parfum
Ще один варіант парфумів – продукція харківського бренду Bibliotheque de parfum, що створюється у співпраці із кращими італійськими та французькими парфумерами. Продукцію цього бренду обирають навіть наші захисниці, а коло шанувальників вже давно охоплює не лише Україну.

15. Косметика від Vesna
Vesna – бренд з деокупованої Бучі, що на Київщині, якому довелося у прямому сенсі розпочинати все з нуля. Що подарувати? Сімейний бренд пропонує якісну косметику для чоловіків та жінок, а якщо вам складно визначитися із конкретним засобом, можна обрати новинку від Vesna – ароматичні свічки українського виробництва.

Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub