Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що подарувати на День закоханих? 15 ідей від українських брендів

Опубліковано

Досі шукаєте, що подарувати коханій людині на 14 лютого? Часу обмаль, але ще можна встигнути! Розповідаємо про 15 українських брендів, чия продукція ідеально підійде у якості подарунка до Дня святого Валентина. Настільні ігри, свічки, прикраси, одяг та керамічні вироби – це лише частина того, що пропонують українські виробники.

1. Калімби від майстерні DEKY

Ваша кохана людина обожнює музику? А може, їй подобається імпровізувати та щоразу пробувати щось нове? Калімби від українських виробників – чудовий варіант подарунку не лише на 14 лютого, а й на будь-яке інше свято. До повномасштабного вторгнення бренд DEKY працював у селі Чкалове, практично на березі Азовського моря, сьогодні ж унікальні музичні інструменти створюються на заході країни.

що подарувати: калімба

2. Худі від Hochusobitake 

Можна оригінально зізнатися у любові близькій людині, подарувавши худі «КОХАЮ». І щоразу своєю м’якістю худі нагадуватиме про ваші почуття. Цей виріб від Hochusobitake розрахований як для жінок, так і для чоловіків. Практичний подарунок для поціновувачів комфорту та стилю. А крім одягу, в Hochusobitake ви також знайдете аксесуари й свічки. Виробництво бренду розташоване у Харкові. І попри часті обстріли команда Hochusobitake продовжує відшивати красу і розвивати українське. Підтримаємо? 

3. Враження від Bodo

Враження – це те, що точно запам’ятається коханій людині на все життя. Політ на повітряній кулі, прогулянка на квадроциклах чи майстер-клас дрифтингу? А може, аромамасаж, похід в SPA чи індивідуальне пошиття спідньої білизни? Bodo – для тих, хто любить експериментувати й дивувати! Круто і те, що обране враження можна розділити вдвох: зробити приємне другій половинці та водночас якісно провести час. Ідеальний метч!

Читайте також: Подарунки, які допомагають. Топ ідей від українського соціального бізнесу

4. Свічки від Candles.boutique.ua 

Свічки сьогодні стали чи не найзатребуванішим атрибутом для вечорів під час відключень світла. Це той декор, що вмить створює затишну та романтичну атмосферу. Український бренд Candles.boutique.ua виготовив свічки спеціально до 14 лютого, з різними формочками у вигляді закоханих пар і сердечок. Це свічки із натурального соєвого воску, їх також можна використовувати як крем для рук. Виробник пропонує близько 40 ароматів та 10 кольорів на вибір. Ну дуже оригінальна валентинка, згодні?

5. Прикраси від Oberig

Прикраса від Oberig стане завершальним акцентом в образі коханої жінки. Цей український бренд пропонує вишукані сережки, каблучки, намиста, що закохують у себе з першого погляду. Oberig відроджує стародавні традиції, створюючи вироби з орнаментами й символами української землі. Тож, якщо ви шукаєте щось витончене й патріотичне водночас — зверніть увагу на Oberig. Ваша кохана буде у захваті! 

що подарувати: каблучки

6. Парфуми від Amazing aroma 

Парфум у подарунок — можливість зробити день закоханих по-справжньому особливим. І тим самим створити асоціацію, запам’ятати щасливу мить ще й за допомогою чудового аромату. Amazing aroma — це парфуми для нього і для неї. Квіткові, пряні, свіжі, фруктові…На будь-який смак, подію та пору року. І прекрасна новина: купуючи аромат в Amazing aroma, ви допоможете нашим ЗСУ боротися з ворогом. Власники бренду передають на потреби військовим 15% від свого доходу.

7. Свічки від WOOD MOOD

Свічки в дереві українського бренду WOOD MOOD – це власна розробка й запатентована конструкція сімейної пари з Харкова Анастасії та Андрія Бурзі. Їхня продукція, екологічна, безпечна й естетична, з перших місяців заснування бренду припала до душі як українцям, так і іноземцям. Велика війна змусила підприємців релокуватися на захід країни, однак це не завадило бренду відновити роботу та готуватися до виходу на ринок США.

що подарувати: свічки

8. Одяг від Rikky Hype 

Незабаром весна — і це точно знак, щоб подарувати спортивний костюм чи худі-оверсайз від Rikky Hype. Бренд відшиває повсякденний одяг для жінок і чоловіків, а також виробляє стильну білизну. Речі Rikky Hype є абсолютною базою, тож їх можна вдало міксувати між собою та формувати різні образи (в тому числі ділові!). На сторінці в інстаграм Rikky Hype звітує про допомогу армії — частина коштів від проданих речей йде на потреби війська. 

9. Керамічні вироби від The Art Room Ceramics 

Тут і всілякий декор для створення затишної атмосфери вдома, і блюда різних форм, і чашки з тарілками. Керамічні вироби від The Art Room Ceramics по-справжньому унікальні, бо власники магазину виробляють товари власноруч. Якщо ваш обранець чи обраниця любить незвичайні предмети декору — час придбати щось у The Art Room Ceramics. Нехай дім кожного буде наповнений любов’ю та естетикою! 

що подарувати: кераміка

10. Настільні ігри від Planet games 

З настільними іграми День закоханих обіцяє бути веселим. Український магазин Planet games продає безліч ігор різної тематики, пазли та навіть картини за номерами! Ігри можуть стати улюбленою розвагою як для пари, так і для великої компанії друзів. А якщо ви хочете ще й провести час корисно — обирайте ігри-квести. Навчитеся думати стратегічно, виходите зі складних ситуацій та вирішувати загадки.

11. Креатив від ZIZ

Бренд ZIZ пропонує креативну продукцію: від термочашок до наручних годинників. Тут є можливість зробити брендований подарунок, надрукувавши на ньому власний логотип. ZIZ потурбується про тебе, якщо часу на вибір подарунка обмаль, запропонувавши вже готовий набір (чи складеш набір самотужки з різних позицій). Чудове упакування і позитивні емоції гарантовані.

12. Прикраси від Denma

Denma – це унікальні срібні прикраси ручної роботи, які підкорюють своєю легкістю та простотою. А ще кожен придбаний виріб – це ваш особистий внесок у перемогу України, адже ювеліри переказують 10% від продажу на ЗСУ. Ще один приємний бонус: підтримуючи бренд, ви ще й допомагаєте релокованому бізнесу розвиватися на новому місце, адже Денис Максимов, який створює всі вироби власноруч, переїхав до Львова з Херсонщини.

що подарувати: прикраси

13. Декор від Arce 

Ще один магазин декору, який допоможе створити атмосферу вдома життєрадісною та втілити в життя ідеї з пінтереста. Бренд Arce будується етично, з мінімальною шкодою для екології. Виготовляє подушки, кухонні рушники, посуд, свічки тощо. Arce подбає про красу подарунка і покладе в посилку листівки з ілюстраціями. Також можна попросити розробити тематичну листівку до 14 лютого. Ваша кохана людина обов’язково оцінить цей жест.

14. Парфуми від Bibliotheque de parfum

Ще один варіант парфумів – продукція харківського бренду Bibliotheque de parfum, що створюється у співпраці із кращими італійськими та французькими парфумерами. Продукцію цього бренду обирають навіть наші захисниці, а коло шанувальників вже давно охоплює не лише Україну.

15. Косметика від Vesna

Vesna – бренд з деокупованої Бучі, що на Київщині, якому довелося у прямому сенсі розпочинати все з нуля. Що подарувати? Сімейний бренд пропонує якісну косметику для чоловіків та жінок, а якщо вам складно визначитися із конкретним засобом, можна обрати новинку від Vesna – ароматичні свічки українського виробництва.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі