Суспільство
Щедрий вівторок: у столиці відбудеться Всеукраїнський день добрих справ
29 листопада у Києві відбудеться Всеукраїнський день добрих справ – Щедрий вівторок.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації.
Це міжнародний благодійний рух, який надихає мільйони людей робити добрі справи та популяризує культуру благодійності.
За словами організаторів, Щедрий вівторок не має конкретного формату чи плану дій. Він об’єднує людей, організації, медіа, школи та бізнес навколо благодійності та добрих справ. Кожна людина, організація чи бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проєкт або захід. Долучитися може кожен охочий. Зокрема, поділитися часом і талантом, грошима чи інформацією.
Цьогоріч у рамках Щедрого вівторка відбудуться:
- онлайн Фестиваль добрих справ тут,
- Карта добра тут,
- цікаві збори, креативні колаборації і надихаючі історії. Зокрема, можна створити власну акцію або підтримати вже наявну.
У проєкті активну участь беруть і діти та школи з усієї країни. Навчальні заклади мають змогу влаштувати урок доброти, організувати добру акцію разом із класом, відвідати Школу благодійності, а також долучитися до Марафону добрих справ від Національного банку України.
Читайте також: Топ-10 безкоштовних онлайн-курсів та сайтів для вивчення української мови
Головний збір цього року – на придбання пакуночків для немовлят від Буковини до Слобожанщини, які з’являться на світ у складний зимовий час 2022-23 року. Волонтери планують зібрати 1 175 000 грн, завдяки яким 500 мам із новонародженими малюками отримають теплі речі: зимовий конверт у візочок, зігрівальні ковдрочки, дитячі грілки.
Додатка
Щедрий вівторок (англійською Giving Tuesday) виник у 2012 році у США і завдяки тисячам учасників поширився світом. Він був створений із простою ідеєю: спонукати людей робити добрі справи. Але за останні 10 років ця подія перетворилася на глобальний рух, який надихає сотні мільйонів людей з усього світу творити добро.
Україна приєдналася до ініціативи у листопаді 2018 року. А вже у 2020 році до неї приєдналися 126 тисяч учасників.
Нагадаємо, українці «підвісили» на заправках 40 тис. літрів бензину для волонтерів.
Також на благодійному аукціоні у Полтаві зібрали 2,8 млн грн для ЗСУ.
Фото: givingtuesday.org.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі