Суспільство
«Щедрик» заворожує: у Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію (ФОТО)
У рамках масштабної кампанії «Щедрик: магія Різдва» Міністерство закордонних справ України підготувало мультимедійну виставку «Щедрик: виставка» про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС України.
Відвідати виставку можна впродовж 12–16 січня в Музеї кіно Довженко-Центру докладніше тут. Наступного року виставка як частина кампанії «Щедрик: магія Різдва/Shchedryk: celebrating Christmas magic» буде презентована у США.
Відзначається, що вже сотню років Щедрик виконує важливу дипломатичну місію: в період Різдвяних свят українська мелодія у англомовній версії Carol of the Bells лунає по всьому світу і знайомить іноземців з багатою українською культурою.
Читайте також: Куди поїхати на вихідних? 15 маленьких міст та сіл України для небанальних подорожей взимку
Виставка в Музеї кіно Довженко-Центру — це сучасна мультимедійна інсталяція від PHOTINUS studio. Через звук, проєкції, анімації та кінетичні об’єкти виставка розказує історію «Щедрика», точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою.
Читайте також: 20 кращих українських подкастів. Про бізнес, подорожі, культуру та все на світі
Відкриття виставки супроводжувалось виступом Камерного хору «Київ». Хор під керівництвом диригента Миколи Гобдича виконав традиційні українські колядки, серед яких чільне місце займає Щедрик.
Де і коли?
Виставка доступна з 12:00 до 19:00 впродовж 12–16 січня в Музеї кіно Довженко-Центру (м. Київ, вулиця Васильківська, 1, метро Голосіївська). Вхід вільний за умов дотримання карантинних вимог.
Метод, який Довженко-Центр використовує в своїй дослідній, архівній, музейній діяльності – вихід за межі. За межі конвенційного, усталеного, звичного сприйняття та досвіду.
Читайте також: Слухай наше. 10 найкращих альбомів українських музикантів за 2021 рік, які точно варто почути
Історія Щедрика – також про вихід за межі. Фольклорна локальна мелодія стала світовим явищем, подолала кордони і полонила світ.
Взаємодія професіоналів та інституцій принесли Щедрику всесвітню славу – і так само уможливили фантастичний мультимедійний проєкт, прем’єру якого можна буде побачити і почути з 12 по 16 січня в Музеї кіно», – підкреслила виконуюча обов’язки генерального директора Національного центру Олександра Довженка Олена Гончарук.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Більше інформації про виставку — на фейсбук-сторінці тут.
Проєкт реалізує Міністерство закордонних справ України за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).
Нагадаємо, у Краматорську музиканти переспівали «Щедрика».
Також українські армійці презентували рок-версію «Щедрика». Як ми повідомляли раніше, у київській філармонії заспівають 14 маловідомих колядок із Донбасу.
Фото: facebook.com/UkraineMFA.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі