

Суспільство
Рух VETERANKA та бренд W8LESS випустили благодійну колекцію одягу для жінок (ФОТО)
Український бренд W8LESS разом із рухом VETERANKA створили благодійну колекцію одягу, яку присвятили військовослужбовицям та ветеранкам. Кошти з продажів направлять на реабілітацію та адаптацію до цивільного життя ветеранок.
Про це повідомили в русі VETERANKA.
Ідея нової колекції
Головна мета нової колекції — підтримати захисниць під час їхньої адаптації до цивільного життя після повернення з фронту. Одяг представили до Міжнародного дня боротьби за права жінок.
«Військовослужбовицям доводиться виборювати свої права як у війську, так і в тилу. Після повернення психіка ще деякий час функціонує за правилами війни, ти не відчуваєш себе частиною цивільного суспільства. Але у жінок ще додається купа побутових проблем, які для більшості чоловіків вирішують мами або дружини. А ще засудження з боку суспільства: “Ти ж мать, на кого покинула дитину”, “Хто тебе туди кликав, тобі ще дітей народжувати”. Не у кожної вистачає сил швидко пройти цей етап повернення з війни», — розповіла очільниця руху VETERANKA Катерина Приймак.
Вона додала, що представниці руху створили систему адаптації до цивільного життя, де менторка супроводжує ветеранку, яка перебуває в складних життєвих обставинах, до кінцевої мети — знайти бажану роботу.


Читайте також: Військовому, який 67 діб боровся в оточенні росіян, присвоїли звання Героя України
Колекцію представили відеороликом, у якому розповідають історії ветеранок, як долучилися до лав Сил оборони України. Героїнями проєкту стали:
- Галина Алмазова, позивний «Вітерець» — ветеранка, віцепрезидентка Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова, яка була на фронті доброволицею з 2014 року;
- Ольга Нємцева, позивний «Дітрих» — ветеранка, мобілізувалася до ЗСУ з літа 2022 року та була командиркою відділення у взводі забезпечення танкового батальйону;
- Олександра Сахарук — військовослужбовиця полку безпілотних систем «АХІЛЛЕС», приєдналася до війська нещодавно.


Читайте також: Литовці зібрали понад 5,6 млн євро на дрони для українських військових
З чого складається колекція
«Благодійна колекція складається з 16 одиниць одягу, кожна з яких є пазлом однієї мозаїки. Закриті та водночас жіночі силуети ми підкреслили завдяки поєднанню двох видів тканини: віскоза та штучний шовк. З одного боку щільна текстура, з іншого — неймовірна текучість. Грайливості та відкритості до нового дають прозорі елементи — сіточка, яка продовжує бути трендом. Щодо кольорових рішень: чорний, (як символ бренду), бордо та мокко. Кожна з героїнь проєкту самостійно обирала для себе look, дивлячись на вподобання та емоційний стан сьогодення. В колекції ви знайдете футболки, сукні, туніки, штани та кардиган — все, щоб знов повернути собі кращу себе», — зазначила власниця та дизайнерка W8LESS Анна Шаш.
Переглянути колекцію та підтримати ветеранок можна за посиланням. 10% від продажів колекції спрямують на реабілітацію ветеранок та супровід у цивільному житті.


Довідка про VETERANKA та W8LESS
Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2018 року. Організація ініціювала зміни до законодавства України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць.
За три роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділам ЗСУ та Нацгвардії (це понад 111 мільйонів допомоги війську). Головна місія організації — захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
W8LESS — український бренд, який створює сучасний і різноманітний одяг. Мета бренду — надихати жінок на вираження власної самобутності та підкреслення своєї особистості.
Нагадаємо, що очільниця руху VETERANKA отримала Франко-німецьку премію з прав людини.
Фото: рух VETERANKA
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»