Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Очільниця руху VETERANKA отримала Франко-німецьку премію з прав людини

Опубліковано

Очільниця руху VETERANKA Катерина Приймак отримала одну з найпрестижніших міжнародних нагород — Франко-німецьку премію з прав людини. Цією відзнакою щороку нагороджують активістів, які борються за права людини в усьому світі.

Про це повідомляють представники руху.

За що нагородили

Катерину Приймак відзначили за її внесок у захист прав жінок у Збройних силах України. Премію вручили посол Франції в Україні Гаель Весьер та заступник посла Німеччини Тім Праґне.

«Я вдячна за цю премію, бо вона свідчить, що наші зусилля помітні й важливі. Але головні герої цієї історії — наші посестри, захисниці, які борються за свободу України. Сьогодні військовослужбовці — це група суспільства з найменшою кількістю прав, і жінки у війську стикаються з найбільшими обмеженнями. Попереду багато роботи, і ми продовжуємо захищати тих, хто захищає нас», — зазначила Катерина Приймак.

Читати також: «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка

Хто така Катерина Приймак

Катерина — доброволиця, ветеранка та активістка, яка ще у 2014 році залишила магістратуру з культурології, щоб стати бойовою медикинею. Вона рятувала поранених у найгарячіших точках фронту: Пісках, шахті Бутівка, на Херсонщині. За свою службу була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня.

Упродовж дев’яти років Катерина бореться за гендерну рівність у війську, зокрема за права, умови та матеріальне забезпечення жінок. Вона є авторкою десятків адвокаційних проєктів та інформаційних кампаній, представляла Україну у штаб-квартирі ООН.

Про рух VETERANKA

Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2018 року. Організація змінила закон України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць.

За 2,5 роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділи ЗСУ та Нацгвардії (це понад 100 млн допомоги захисницям та їх підрозділам). Головна місія організації — захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція  ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.

Нагадаємо, що українка Катерина Садурська встановила ще один світовий рекорд — 84 метри під водою (ФОТО).

Фото: VETERANKA.

Військо

Данія передала Україні САУ «Гвоздика»

Опубліковано

Данія без публічних заяв передала Україні 122-мм самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». Ці системи додали до списку військових постачань.

На це звернув увагу данський безпековий аналітик та гендиректор компанії Risk Intelligence Ганс Тіно Хансен.

Що відомо про постачання

У списку міністерств оборони Данії немає конкретики щодо продуктів «Гвоздик», переданих українським Силам оборони, та джерела їх походження. На озброєнні Данії такі радянські артилерійські системи раніше не перебували, а про їх передачу офіційно не заявляли.

Ці САУ, здатні ефективно виконувати завдання на полі бою, стали ще одним числом елементів у рамках військової допомоги Україні.

Читати також: Міноборони отримало техніку на 3,3 мільйона євро для цифровізації війська

З початку повномасштабного вторгнення Росії Данія підтримує Україну, зневажаючи власні обмежені ресурси техніки. У 2023 році вона передала 19 колісних САУ Caesar, а згодом замовила нові французькі самохідні гаубиці для України.

Нагадаємо, що Данія надає 281 мільйон євро на посилення української ППО.

Фото: DP SHRZ.

Читати далі

Військо

Третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ

Опубліковано

Наприкінці лютого третя група добровольців, які проживають за кордоном, укладе контракти із ЗСУ та долучиться до Українського легіону.

Про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар у коментарі «Укрінформу».

Хто увійде до третьої хвилі

До нової групи долучаться й ті добровольці, які не встигли підписати контракти під час другої хвилі 10 січня в Любліні. Василь Боднар підкреслив, що спостерігається позитивний тренд — кількість українців за кордоном, готових укласти контракти з українською армією, зростає.

Читати також: До лав «Українського легіону» долучилися жінки

Інформаційна кампанія для добровольців

Дипломат зауважив, що для ефективнішого залучення добровольців потрібно активізувати інформаційну кампанію. Завдання — забезпечити максимальну обізнаність українців за кордоном про роботу рекрутингового центру в Любліні.

Як приєднатися до Українського легіону

Заявку на вступ можна подати:

  • у рекрутинговому центрі в Любліні;
  • через офіційний сайт;
  • у консульствах і посольствах України в європейських країнах.

Нагадаємо, що український дрон «Змій Логістичний» отримав кодифікацію НАТО: які його можливості.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Військо

Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Опубліковано

Малі архітектурні форми, демонтовані у столиці, отримують нове життя — їх передають військовим для потреб оборони.

Про це розповів директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

Ініціатива стартувала з початку повномасштабного вторгнення. Станом на зараз військові вже отримали 805 таких об’єктів, із яких 220 передали у 2024 році.

Раніше демонтовані МАФи, які власники не забрали, тепер виконують важливі завдання. За словами Буділова, понад 60 військових формувань уже використовують ці конструкції як склади, мобільні пункти чи обігрівальні станції.

Читати також: Військові на Харківщині отримали перші модульні кухні для фронту (ВІДЕО)

Запити надходять щодня

«Нові звернення від військових ми отримуємо щоденно. Займаємося цим питанням разом із комунальним підприємством “Київблагоустрій”, — зазначив посадовець. — Готові працювати далі. Для комунікації можна звертатися в особисті або через офіційні сторінки».

Нагадаємо, що оборонні компанії з України та Німеччини відкрили підприємство для ремонту техніки.

Фото: фейсбук Михайла Буділова.

Читати далі

Шопочитати