Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Розвідники ГУР отримали авіаційний комплекс українського виробництва «Мара»

Опубліковано

Аеророзвідники ГУР МО отримали від благодійного фонду «Повернись живим» авіаційний розвідувальний комплекс «Мара», який має стійкість до ворожої РЕБ і ефективно працюватиме у тилу противника.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України у телеграмі.

Зазначається, що розвідкомплекс «Мара» складається із 6-ти БПЛА: трьох основних і ще трьох для оперативної заміни втрачених у боях, а також антени для керування польотами.

Як зазначили у ГУР, загальна вартість комплексу становить 2,8 млн гривень.

«Мара» — це розвідувальний авіаційний комплекс українського виробництва. Його безпілотники здатні працювати на низьких висотах і в умовах поривчастого вітру 20 метрів за секунду. Загальна вага комплексу становить близько 20 кг: два БпЛА з наземною станцією управління та антеною вміщуються у валізу.

Дивіться відео: «Українська Барбі з шаблею»: найцікавіші факти із життя Ольги Харлан

Як зазначили розвідники, такі розміри дозволяють операторам «Мари» швидко розгортатися і мати максимальну мобільність – комплекс не потребує додаткового транспорту. Оскільки «Мара» може перебувати у повітрі до 90 хвилин і має достатню стійкість до ворожої РЕБ. Відомо, що ці «літаки» ефективно працюють у тилу ворога.

Нагадаємо, розвідники ГУР МО отримали сім сучасних квадроциклів.

Також ми повідомляли, як українські розвідники тестують новий вітчизняний безпілотник. 

Фото: ГУР МО.

Коментарі

Суспільство

Різні рецепти, незабутній смак: перевірте, чи знаєте ці факти про борщ (апетитний ТЕСТ)

Опубліковано

Хто зараз голодний, вам буде складно читати далі! Адже до Дня українського борщу ШоТам підготував тест, який допоможе дізнатися цікаві факти зі старої та новітньої історії борщу, а ще подарує теплі спогади про страву, яку колись не хотіли доїдати, а тепер шукаємо найсмачніші рецепти.

1 липня 2022 року відбулася важлива для українців подія у гастрономічній сфері. Що сталося в цей день?

Фото: Depositphotos
Правильно! Неправильно!

1 липня 2022 року ЮНЕСКО внесла український борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.

5 березня 1953 року у Вашингтоні ресторан «1203» пригощав усіх охочих безкоштовним борщем. Таку акцію придумав власник закладу Боб Зайдель, аби на честь певної події привернути до нього увагу та відвідувачів. З якої нагоди це сталося?

Фото: Локальна історія
Правильно! Неправильно!

Усі охочі могли скуштувати безкоштовний борщ у ресторані на честь смерті Сталіна. В той день на вікні закладу висіла табличка з написом: «Ресторан "1203" запрошує вас насолодитися безкоштовним борщем з нагоди смерті Сталіна», а місцеві журналісти прорекламували ідею.

В одному з міст України у 2021 першому році відкрили перший і поки єдиний в Україні пам’ятник борщу — це стіл із сірого граніту, на якому стоять казан і миска, а поряд лежить сувій з рецептом страви. Де розташований цей пам'ятник?

Фото: Євгеній Дубівка
Правильно! Неправильно!

Пам’ятник борщу відкрили 1 серпня 2021 року в Коростишеві, що на Житомирщині

Цьогоріч у травні шеф-кухар Микола Ільїн та гості супермаркету «Сільпо» встановили новий національний рекорд. Що це за рекорд?

Фото: Сільпо
Правильно! Неправильно!

Шеф-кухар і відвідувачі супермаркету приготували мікроборщик на дві чайні ложки, який мав об’єм усього 7 мілілітрів.

Цьогоріч видання The New York Times опублікувало рецепт борщу українки Ольги Куцеріді. Який незвичний інгредієнт є в цьому рецепті?

Фото: The New York Times
Правильно! Неправильно!

Ольга Куцеріді родом з Маріуполя, але вже 15 років живе в Америці. Видання опублікувало рецепт рибного борщу матері Ольги, в якому, крім звичних складників, є шпроти в томатному соусі.

У якому українському регіоні до борщу додають чорнослив, який перед додаванням до страви варять з цукром?

Фото: Pixabay
Правильно! Неправильно!

В'ялений чорнослив є одним з інгредієнтів традиційного волинського борщу.

У якому з творів української літератури є такі згадки про борщ: «Не поцурайтесь хліба-солі. Борщу скоштуйте, галушок», «Був борщ до шпундрів з буряками, а в юшці потрух з галушками, потім до соку каплуни…»?

Фото: Depositphotos
Правильно! Неправильно!

Це рядки з першого твору новітньої української літератури — «Енеїди» Івана Котляревського, яка вийшла друком ще в 1798 році.

У 1913 році вийшла одна з перших кулінарних книг українською мовою, в якій був записаний рецепт гетьманського борщу. Відгадайте, який інгредієнт додавали в цей борщ перед тим, як заправити його сметаною?

Правильно! Неправильно!

У 1913 році вийшла друком перша кулінарна книга Зіновії Клиновецької. Рецепт гетьманського борщу відрізнявся тим, що там одним зі складників були свіжі чи консервовані баклажани.

Різні рецепти, незабутній смак: перевірте, чи знаєте ці факти про борщ (апетитний ТЕСТ)
Не засмучуйтеся! Сподіваємося, ви сьогодні дізналися трохи більше про борщ
Гарний результат! Діліться цим тестом та цікавими фактами про борщ з іншими
Вітаємо, що так багато знаєте про українську національну кухню! Це привід нагородити себе тарілочкою найсмачнішого борщу зі сметаною 😋

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті

Опубліковано

14 вересня одразу кілька українських міст відзначають свій день народження: Вінниця, Луганськ, Житомир, Луцьк, Миколаїв та інші.

Ми вирішили згадати, як ці міста виглядали в минулому столітті. Архівні фото в добірці ШоТам розкривають унікальний культурний код кожного українського регіону — архітектуру, людей та атмосферу того часу.

Вінниця 

23-24 лютого 1957 року у Вінниці відбувалася матчева зустріч з легкої атлетики, у якій брала участь команда Київського політехнічного інституту та збірна Вінниці. Ось декілька світлин того часу. 

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Світлини надані Центру історії Вінниці Валерієм Томашевським.

Житомир 

Краєзнавець Валерій Скоріков опублікував у фейсбуці історичні фото Житомира.

Семінарійський костел св. Яна з Дуклі (фото В. Руштівського. 1989 рік). Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Міський переговорний пункт по вул. Театральній. Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Свято-Преображенський кафедральний собор (квітень 1984 року). Фото: з Житомирського обласного архіву

Фонтан на вулиці Соборній (1975 рік). Фото: Олег Ліщин

Луганськ 

Світлини Луганська 1960-80-х років.

Вулиця Коцюбинського (1977 рік). Фото: Юрій Хромушин для газети «Ворошиловградська правда»

Стадіон «Авангард» (ймовірно, кінець 1970-х років). Фото: Олександр Фроликов

Вулиця Шевченка, трамвайна зупинка (1963 рік). Фото: Сергій Климов

Луцьк 

А ось Луцьк 1920-х років на світлинах польського фотографа Генрика Поддембського.

Шматок річки Глушець біля місця впадання в Стир. Сьогодні цього куточка не існує. Приблизно на його місці розташований Інститут мистецтв ВНУ імені Лесі Українки. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Теперішня вулиця Данила Галицького. Праворуч — ряди на Ринку, далі — церква та монастир колишнього Луцького братства. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Караїмська кенаса. Згоріла в 1970-х роках. Була на вулиці Караїмській. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Ягеллонська (сучасна Лесі Українки) — головна вулиця міста. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Садиба Леопольда Францевича (або його батька) Зайковського на нинішній вулиці Ярощука. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Миколаїв

Автором цих унікальних фото, що документували звільнення міста у квітні 1944-го та життя Миколаєва протягом наступних п’ятдесяти років, є Юрій Медведєв.

Привокзальна площа. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Фонтан біля яхт-клубу. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Старий Інгульський міст. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...