

Суспільство
Розвідники ГУР МО отримали безпілотний комплекс за 30 млн грн
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український благодійний фонд «Повернись живим» передав розвідникам безпілотний комплекс PD-2 за понад 30 млн грн.
Про це повідомили у пресслужбі Головного розвідувального управління Міноборони України.
Зазначається, що PD-2 має радіус керованого польоту до 180 км, перебуває у повітрі до 12 годин і здатен відстежувати переміщення рухомих цілей.
При цьому комплекс збирає інформацію для HIMARS та інших далекобійних систем.
Кожен БпЛА із комплексу має станцію спостережння із 30-кратним Зумом для денного каналу та 5-кратним для тепловізійного. Це дозволяє вести детальну розвідку на відстані у 5 кілометрів, а оглядову — ще далі.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
До складу комплексу входять:
- 2 розвідувальних БпЛА;
- наземна станція управління;
- мобільний пункт управління, обладнаний на базі нового повнопривідного кастомізованого шасі;
- комплектуючі та запасні частини.
Відомо, що від початку повномасштабного вторгнення ГУР МОУ отримало від «Повернись живим» допомогу загалом на понад 1 мільярд гривень. І це стало можливим завдяки регулярним донатам небайдужих.
Відзначимо, що «Повернись живим» — один із найбільших українських фондів допомоги українським військовим. Головна мета організації — зробити ЗСУ ефективнішими, зберегти життя військових та системно протистояти ворогові. Фонд закуповує обладнання, яке допомагає рятувати життя військових, зокрема тепловізійну оптику, квадрокоптери, автомобілі, засоби захисту, зв’язку та розвідки.
Нагадаємо, бійці ГУР отримали унікальну станцію розвідки за 41 млн грн.
Також ми розповідали, що розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.
Фото: gur.gov.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Херсонщині, а саме на Таврійському напрямку, наші воїни знищили дві реактивні системи залпового вогню калібру 122 мм — БМ-21 «Град».
Відео, як це сталося, опублікував командувач оперативного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський.
Він повідомив, що загалом за добу наші бійці здійснили понад 609 вогневих завдань. Зокрема було знищено та пошкоджено 8 одиниць військової техніки противника, серед яких:
- два танки,
- три бойові машини піхоти,
- система відеоспостереження «Муром-М»,
- гаубиця 2А65 «Мста-Б».
«Також було знищено три склади з боєприпасами ворога», — додав бригадний генерал.
Читайте також: «Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»
Нагадаємо, штурмова бригада ЗСУ знищила під Бахмутом ворожу гаубицю «Мста-Б».
Також СБУ показала ефектне знищення окупантів дронами-камікадзе.
Фото: facebook.com/PresscentrTavria.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ландшафтний «Добропарк» під Києвом створює долину сучасного мистецтва та просить відгукнутись українських художників і скульпторів.
Про свою ідею «Добропарк» повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Ми готові придбати декілька арт-інсталяцій, тому оголошуємо пошук робіт в долину сучасного мистецтва, яку наразі плануємо створити», — йдеться у повідомленні.
Пропозиції просять надсилайте у повідомлення.
Тематика довільна, але має бути доречною до ландшафту парку. Надають перевагу об’ємно-просторовим конструкціям зі скла, сталі, фарфору, кераміки.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
Мета нової долини — разом із українськими митцями почати подорож у світ культури та мистецтва, щоб подарувати відвідувачам нові емоції та відчуття.

Про Добропарк
Добропарк — приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, розташований за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році та є локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.
У рік відкриття на території парку росло понад 1 млн тюльпанів 70-ти сортів, понад 25 тисяч кущів лаванди, 200 тис. бегоній, 100 тис. петуній та 1 млн. ліатрісу. Також було висаджено 14000 дерев і кущів.
Нагадаємо, торік у травні у селищі Мотижин на Київщині відновив роботу зруйнований окупантами ландшафтний «Добропарк».
Також ми розповідали, що на Київщині відновив роботу парк «Межигір’я».
Фото: facebook.com/dobropark.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Володя Приріз із міста Стебника на Львівщині став на ноги після 16-ти років у колісному кріслі. Як це вдалося зробити лікарям, розповідає ШоТам.
- — Хвилюєшся перед операцією?
- — Ні. Я вже готовий на все.
Ці слова 20-річний Володя сказав перед операцією, яка мала змінити його життя. І тепер, після 16 років у колісному кріслі, він може ставати на ноги та навіть мріє зіграти в футбол.
У хлопця рідкісне генетичне захворювання — торсійна дистонія. Через недугу мозок посилає у м‘язи неправильні імпульси. У м‘язах виникає біль, а тіло викручує.
Дивіться відео: Лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками
Він народився здоровою на вигляд дитиною: до 2,5 років хвороба не давала про себе знати. Але потім ноги почали слабшати, а ліва стопа — відхилятися вбік. Згодом хлопчик уже не зміг ходити.
Тривалий час лікарі не могли зрозуміти, що відбувається з Володею. Та якось мама побачила по телевізору історію дівчинки, в якої були такі самі симптоми.
«Я побачила схожі симптоми, як у свого сина Володі. Так головочка йшла в бік», — Іванна Приріз, мама.
Лікарі підтвердили: у Володі був той самий діагноз — торсійна дистонія. Це не лікується, але є технології, за допомогою яких люди з торсійною дистонією можуть жити повноцінно.
І Володя завдяки київським лікарям скористався цією можливістю.
«Йому поставили внутрішньочерепний нейростимулятор. … У зв’язку з цим наступив значний прогрес у лікуванні цього пацієнта», — Галина Гачкевич, завідувачка ортопедично-травматологічного відділення.
Нейростимулятор спрямовує правильні імпульси до головного мозку, а він уже — до м’язів. Це полегшило Володі життя: тепер він почав краще їсти, говорити та навіть виконувати фізичні вправи.
Однак роки хвороби змінили тіло хлопця. Обидві стопи були повністю вивернуті всередину. Крім того, у нього розвинувся нервово-паралітичній сколіоз.
Стопи виправили фахівці ортопедично-травматологічного відділення Лікарні св. Миколая. А хірурги лікарні та американські колеги взялися вирівняти хлопцеві хребет.
Поверх хребта лікарі наклали металеві конструкції, аби викривлення більше не прогресувало. І сталося диво. Після операції Володя робить перші кроки. Далі його чекає тривале відновлення, та прогрес уже відчутний.
«Він уже рівніше сидить, він у нас вищий став трошки, бо сколіоз його перехиляв на одну сторону. Поки що так», — Іванна Приріз, мама.
Володя поставив собі за мету навчитися ходити самостійно. А його найбільша мрія — зіграти у футбол на НСК «Олімпійський».
«Я все своє життя йшов до цього дня. І ще в мене є мрія поїхати на стадіон Олімпійський і там зіграти в футбол із Денисом Бойком», — Володя Приріз.
Нагадаємо, львівські медики першими в Україні задіяли спеціальний апарат для пересадки нирки.
Також ми повідомляли, як медики провели унікальну трансплантацію: пересадили одночасно підшлункову і нирку.