Суспільство
Робота з переїздом: як шукати вакансію?
Людина тримається за роботу, а компанія – за фахівця, тож трудова міграція (як всередині країни, так і за кордон) – зовсім не нове явище. Переїзд заради роботи – це новий досвід, хоча декому він важко дається.
Що потрібно зробити заздалегідь?
Кожна професія та кожне місто мають свої особливості. У великому місті, наприклад, столиці, конкуренція буде вище, ніж у провінційних містах. Тож робота в Києві повинна бути знайдена на місці, адже компанія знайде місцевого фахівця, поки буде вирішуватися питання з переїздом. Для деяких професій (бухгалтер, юрист) розглядаються лише місцеві пошукачі, адже конкурс на посаду дуже серйозний. Але від мети відмовлятися не можна.
Дуже важливо врахувати всі ці особливості ще до переїзду. Слід поновити резюме після того, як досліджено ринок праці, до нього треба додати:
- конкурентну бажану зарплату;
- останній досвід роботи;
- затребувані навички;
- інформацію про навчання;
- знання останніх версій програм.
Також треба перевірити ключові слова. Якщо резюме немає, то треба якомога швидше його скласти.
Де шукати вакансію з переїздом?
Простіше за все для пошуку нової посади скористатися онлайн-сервісом OLX Робота: тут розміщено дуже багато оголошень зі всієї України. Якщо мова йде про вузький профіль, то за допомогою сервісу можна вибрати підприємства або компанії, де можна працевлаштуватися. На OLX Робота є контакти HR-підрозділів або відділу кадрів, куди можна надіслати своє резюме та зазначити окремо, що до переїзду готові. Роботодавці часто допомагають з релокацією, якщо мова йде про цінного фахівця.
Також корисно підтримувати зв’язки з професіоналами інших міст. Якщо з’явиться вакансія, то ймовірно, що порекомендують саме вас. Для деяких професій саме професійні зв’язки є головним інструментом роботи.
Треба допомогти керівникові зважитися
Роботодавці мають багато страхів, які пов’язані з працівниками, що приїжджають з інших локацій. Цілком імовірно, що фахівець не порозуміється з колективом, в нього можуть виникнути труднощі з робочими обов’язками чи йому не сподобається місто. Керівника цікавлять довготривалі трудові відносини, а якщо щось піде не так, то робітник може повернутися до рідного міста.
Треба з повагою ставитися до таких побоювань та зняти занепокоєння керівника, тож пообіцяйте, що не кинете роботу раптово.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі