Економіка
Рівнеторф продали на аукціоні за 205 млн грн
Фонд державного майна продав держпідприємство Рівнеторф на аукціоні за 205 млн грн. Ціна лоту під час торгів зросла у 4,3 рази.
Про це повідомили у пресслужбі ФДМУ.
«Під час аукціону вартість Рівнеторфу зросла у 4,3 разу (з 47,1 млн грн стартової ціни до 205 млн грн переможної)», — йдеться у повідомленні.
У торгах змагалися 12 учасників. Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота. Окрім переможної ставки, він повинен сплатити ПДВ – 41 млн грн. У разі відмови від сплати, він втратить 9,4 млн грн гарантійного внеску.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
У ФДМУ пояснили, чому виставив підприємство на приватизацію.
- По-перше, в державній власності мають залишитися лише стратегічні та прибуткові активи. Торф не є стратегічним – його частка в енергетичному балансі становить менше 0,3%.
- По-друге, станом на 31 березня 2023 року кредиторська заборгованість підприємства становить 6,9 млн грн, зокрема по заробітній платі – 1,8 млн грн.
- По-третє, підприємство потребує інвестицій. За майже 60 років роботи обладнання «Рівнеторфу» зношене і потребує модернізації. З 2012 року жодних інвестицій у розвиток не залучалося.
- По-четверте, у приватного власника більше можливостей для встановлення ринкових зарплат керівникам. Це мінімізує використання активів у сірих схемах виведення прибутків із підприємства.
- Повідомляється, що покупець Рівнеторфу зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати і перед бюджетом, а також не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.
Нагадаємо, на аукціон виставили найдорожчий лот з моменту відновлення малої приватизації. Йдеться про хімзавод «Смоли», який продають за 190,3 млн грн.
Також ми розповідали, що київський завод «Електронмаш» продали на аукціоні за 121 млн грн.
Фото: Рівненська ОВА.
Економіка
Про Фонд підтримки енергетики України
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Важливі цифри програми
- 19 тисяч мікрогрантів на загальну суму 4,5 мільярда гривень — за програмою «Власна справа»;
- 779 грантів на 3,9 мільярда гривень — на розвиток переробних підприємств;
- 240 грантів на 1,1 мільярда гривень — на садівництво та розвиток тепличного господарства;
- 1036 грантів на 481 мільйон гривень — ветеранам і членам їхніх родин.
Коментарі