Суспільство
Рятувальники провели низку тренувань з ліквідації пожеж (ФОТО)
У п’яти областях українські рятувальники провели тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з метою відпрацювання дій в екстрених ситуаціях.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Закарпаття
25 листопада у с. Ізки Міжгірського району відбулися навчання з питань підготовки до зимового туристичного сезону та безпеки відпочивальників. Відпрацювали навички з евакуації потерпілих з крісельного витягу при його аварійній зупинці, транспортування постраждалого із травмою хребта на всюдиході “Богун” та надання першої долікарської допомоги постраждалим.
Волинь
Рятувальники Волинської області провели навчання на Ратнівському молокозаводі. За легендою, внаслідок невиконання правил безпеки праці була порушена герметичність лінійного ресивера у конденсаторній, у зв’язку з чим стався викид пів тонни аміаку. Хмара аміаку утворилась над спорудою конденсаторної, поширюючись в напрямку селища Ратне.
Про умовну подію працівники об’єкту сповістили за телефоном «101». Вогнеборці оперативно прибули на місце події та провели евакуацію працівників об’єкта, а також винесли на рятувальних ношах одного потерпілого із зони зараження. Паралельно, інше відділення рятувальників провело розгортання сил та засобів, встановило автомобіль на вододжерело та проклало магістральну та робочу лінії до місця викиду аміаку аби запобігти розповсюдженню хмари.
Читайте також: Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись
Також на Волині в селищі Шацьк провели тактико-спеціальні навчання на території ринку. За тактичним задумом, пожежа виникла в приміщенні бухгалтерії. Адміністрація ринку одразу ж повідомила про це рятувальників. Вогнеборці за допомогою апаратів на стисненому повітрі потрапили у задимлене приміщення та подали водяні стволи на гасіння.
Прикарпаття
В Івано-Франківській області надзвичайники Коломиї провели практичне заняття щодо відпрацювання дій вогнеборців під час гасіння пожеж на товарних і сортувальних станціях та ліквідували умовну пожежу вантажного вагону.
Луцьк
У Луцьку ДСНСівці ліквідували умовну пожежу в одному з найбільших житлових комплексів краю. Повідомлення про займання у підземному паркінгу житлового комплексу, що розташований майже в центрі міста, надійшло від чергового до служби «101». Вогнеборці прибули за викликом, провели бойове розгортання, подали на гасіння пожежі автомобіля на паркінгу в підвальному поверсі 2 потужних пінних стволи ГПС-600.
Читайте також: Сміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя
Пожежні автоцистерни встановили на вододжерела, евакуювали мешканців 9-поверхового будинку та подачу водяних стволів для недопущення розповсюдження вогню по площі. Також були вжиті заходи для захисту конструкцій від деформації внаслідок високої температури пожежі. Спільно з адміністрацією комплексу проведено перевірку систем протипожежного захисту будівель, також бійці ДСНС ознайомилися з особливостями планування комплексу.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Нагадаємо, презентували перший український серіал про рятувальників.
Як ми повідомляли раніше, рятувальники Донеччини отримали велику партію обладнання від ПРООН.
Усі фото: dsns.gov.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі