Культура
Режисерка створила мистецьку резиденцію у гуцульській хаті: простір для творчості та збереження культури (ВІДЕО)
У невеликому селі Криворівня на Івано-Франківщині українська режисерка Ґала Козютинська створила мистецько-будівельну резиденцію у старій гуцульській хаті, що стала домівкою для численних творчих проєктів, культурних зустрічей та будівельних ініціатив.
Історія мрії
Після того, як війна обірвала життя свого партнера, з яким вони мріяли знімати кіно та облаштувати цей будинок, дівчина не зупинилася на півдорозі. Вона вирішила втілити їхню спільну ідею, залучивши десятки небайдужих людей. Разом вони лагодять дах, копають грядки, дискутують про поезію та навчаються кіносправі, зберігаючи культуру й традиції Гуцульщини.
Детальніше про те, як Ґала повернула спільну мрію на мистецький простір, що став місцем творчої сили й єдності, дивіться у відео від «ШоТам».
Культура
Усе почалося після подарунка на Новий рік
«Я підібрав саме таку назву, адже хотів використати якесь питомо українське слово, яке не зустрічається в російській, — тому обрав будяк. До того ж, це така річ, про яку знають всі, але можуть не помічати. Але я вважаю, що красу бачать ті, в кого вона вже є всередині. Ці сенси я й поширюю своєю творчістю через хустки».
Кожен виріб не має аналогів
«А згодом клієнти самі просили завжди додавати цей опис, адже їм було цікаво, якими я їх бачу та які сенси вкладатиму у вироби для них. Я намагаюся робити кожен виріб індивідуальним для кожної людини, тому він не має аналогів. Іноді люди просять зробити хустку на подарунок і діляться інформацією про людину, якій хочуть її презентувати».
«Організація “Баба Єлька” знайшла на Кропивниччині давній рушник з унікальними візерунками та привезла його у свою майстерню. Добре, якщо люди матимуть бажання його побачити, але ще краще — перенести візерунки на одяг. Це модно й сучасно, а власники такого одягу стають амбасадорами української культури».
Штампи з Гімалаїв та особливий шемаг для Залужного
«Згодом Марія розповіла мені, що цей шемаг Валерій Федорович забрав додому, хоча більшість подарунків зберігав у кабінеті. Мені було дуже приємно це почути».
Ще один спосіб розповідати світові про нашу культуру
«Часто в мене замовляють хустки українці з діаспори, адже хочуть щось із України, і щоб воно мало персоналізований компонент. Одна сім’я переселенців з-за кордону замовила в мене хустку, аби віддячити жінці, яка прийняла їх у себе, та поділитися частинкою нашої культури».
«Вибійкарство є для мене іншим виміром життя, коли довкола новини про війну та смерті людей. Своєю творчістю я хочу звернути увагу людей на щось приємне та красиве, яке має допомагати нам відновлюватися та бути стійкішими. А ще мені подобається підсилювати гарні риси людей. Я щоразу чекаю на відгук про роботу, бо це завжди для мене виклик і водночас натхнення».
Коментарі
Культура
Про Віталія Малахова
Коментарі
Культура
Сюжет стрічки
- Ірина Островська;
- Дарина Федина;
- Віталій Гордієнко;
- Ірма Вітовська-Ванца;
- Олександр Башкіров;
- Олена Іллєнко;
- Олексій Сова
Коментарі