Суспільство
Рейтинг експортерів української м’ясної галузі
Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства оприлюднив рейтинг та ключові моменти експортної діяльності в сегменті м’яса та м’ясних продуктів у 2018 році.
У 2018 році вітчизняні гравці експортували яловичини свіжої або охолодженої загальним обсягом 15,7 тис. т ( 45,4 млн USD).
На експортному ринку яловичини свіжої або охолодженої переважає малий бізнес. Їх частка поставок у 2018 році склала 65%. На великі компанії припадало 19,6% всього експорту; на середній бізнес – 15,4%.
Головними ринками збуту були Білорусь (88,5%) та Туреччина (11,1%).
Замороженої яловичини у 2018 році було відвантажено у розмірі 25,9 тис. т, загальною вартістю 79,4 млн USD.
На експортному ринку яловичини мороженої також домінує малий бізнес з часткою 52,4%, середній – 26%, великий – 19%.
Топ-країнами імпортерами замороженої яловичини у 2018 році стали Азербайджан (26,4% ), Казахстан (25,5%) та Білорусь (18,4%).
Згідно з даними Державної митної служби, свинини свіжої або охолодженої, мороженої у 2018 році Україна експортувала близько 1,7 тис тон, на загальну суму 3,7 млн USD.
Варто зазначити, що найбільше експортували представники малого бізнесу – 45%. Частка середнього – 37%, а великого – 18%.
Свинини у вітчизняного виробника найбільше купували: Гонконг (59,8%), Грузія (17,3%), В’єтнам (14%).
Сегмент м’яса свійської птиці є топовим не лише в м’ясні галузі, але загалом у продовольстві. Вітчизняним компаніям вдалося відвантажити м’яса свійської птиці загальним обсягом 326,7 тис. т (506,6 млн USD).
Згідно з даними найбільш українського м’яса свійської птиці у 2018 році відвантажили до: Нідерландів (14,9%), Іраку (11,1%), Саудівської Аравії (9,7%) та Словаччини (9,5%).
Топ-експортером м’яса та субпродуктів свійської птиці є ПАТ «Миронівський хлібопродукт».
Ковбасних виробів в Україні у 2018 році було експортовано близько 439 тон, загальною вартістю 1,3 млн USD.
Вітчизняні компанії найбільш відвантажили ковбасних виробів до Грузії ( 46,7% ), Азербайджану ( 24,8% ), Республіки Молдова ( 12,3% ).
ТзОВ «Доменік» відвантажила найбільше ковбасних виробів у 2018 році.
Ukrainian Food Export Board (Рада з питань експорту продовольства) – це громадська спілка, яка допомагає виробникам сфери харчової промисловості здобувати нові ринки збуту та закріплюватися на традиційних, надаємо аналітичну інформацію та консультуємо щодо можливостей та умов торговельної діяльності за кордоном.
Читайте також: Які українські компанії є лідерами з експорту молокопродуктів?
Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, у 2018 році в Україну було ввезено агропродукції на $5,5 млрд.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі