Суспільство
Реставратори розпочали консервацію залишків Високого муру в середмісті Львова
У Львові розпочали консервацію залишків Високого муру на пл. Міцкевича, 9.
Про це повідомляє zaxid.net.
Тут створять простір, де можна буде побачити фрагменти Високого муру і брукованої дороги XV ст. Експозицію розташують у підвальних приміщеннях готелю, що його там будуватиме компанія «Центр розвитку нерухомості».
Що відомо про роботи?
Група реставраторів працює на місці майбутнього готелю з кінця грудня 2020 року. Її очолює німецький фахівець Дірк Брюггеманн-Булгаков. Реставратори мають ретельно законсервувати всі виявлені археологами знахідки й надійно захистити їх на період майбутніх будівельних робіт. Фінансує консерваційні роботи компанія «Центр розвитку нерухомості».
Читайте також: Археологи завершили дослідження на площі Коліївщини у центрі Львова
Роботи триватимуть орієнтовно до середини 2021 року. Авторський нагляд за роботою реставраторів проводить головна архітекторка компанії «Зелемінь» Наталія Зінчук. Ця компанія спеціалізується на реставраційних роботах, реконструкції й пристосуванні споруд та пам’яток архітектури.
«У середні віки вся центральна частина Львова була оточена потужними оборонними мурами, фактично це було «місто в місті», і незабаром львів’яни й гості міста зможуть побачити елементи цих фортифікацій у їх первісному вигляді. Проектувальник готелю – відоме польське архітектурне бюро Кuryłowicz & Associates – відповідально перейнялося нашою ідеєю щодо музейного простору й готове у фінальному проекті врахувати всі наші побажання й експертні рекомендації», – розповів директор «Центру розвитку нерухомості» Євген Зінов’єв.
Читайте також: У селі на Запоріжжі знайшли гребінець, що належав графині (ФОТО)
Законсервують 25 тонн брукованого шляху
За словами керівника консерваційних робіт Дірка Брюггеманна-Булгакова, на перших етапах робіт уже встигли зробити чимало.
Увесь простір розділили на дрібні квадрати і в електронному вигляді зафіксували всі елементи, що містить кожен такий квадрат. По всій довжині дороги розробили 7 великих шаблонів, які до міліметра відображають профіль поверхні.
Читайте також: На Буковині виявили зуб мамонта, якому 300 тисяч років
“Камені, з яких викладена дорога, потребують спеціальною обробки, так само потрібно буде додати спеціальні ін’єкції в породу, щоб вберегти глину від розсипання в майбутньому. Загалом, якщо порахувати, нам потрібно буде законсервувати 25 тонн брукованого шляху. Це серйозний виклик. Але в результаті ми зможемо продемонструвати анатомію середньовічної вулиці Львова”, – пояснив Дірк Брюггеманн-Булгаков.
Нагадаємо, що до 1997 року на пл. Міцкевича був 150-річний будинок, який розібрали після пожежі в сусідньому будинку. Торік у лютому виконком ЛМР дозволив збудувати на пл. Міцкевича, 9 25-метровий готель.
Фото: zaxid.net
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі