

Суспільство
Реставратори розпочали консервацію залишків Високого муру в середмісті Львова
У Львові розпочали консервацію залишків Високого муру на пл. Міцкевича, 9.
Про це повідомляє zaxid.net.
Тут створять простір, де можна буде побачити фрагменти Високого муру і брукованої дороги XV ст. Експозицію розташують у підвальних приміщеннях готелю, що його там будуватиме компанія «Центр розвитку нерухомості».
Що відомо про роботи?
Група реставраторів працює на місці майбутнього готелю з кінця грудня 2020 року. Її очолює німецький фахівець Дірк Брюггеманн-Булгаков. Реставратори мають ретельно законсервувати всі виявлені археологами знахідки й надійно захистити їх на період майбутніх будівельних робіт. Фінансує консерваційні роботи компанія «Центр розвитку нерухомості».

Читайте також: Археологи завершили дослідження на площі Коліївщини у центрі Львова
Роботи триватимуть орієнтовно до середини 2021 року. Авторський нагляд за роботою реставраторів проводить головна архітекторка компанії «Зелемінь» Наталія Зінчук. Ця компанія спеціалізується на реставраційних роботах, реконструкції й пристосуванні споруд та пам’яток архітектури.
«У середні віки вся центральна частина Львова була оточена потужними оборонними мурами, фактично це було «місто в місті», і незабаром львів’яни й гості міста зможуть побачити елементи цих фортифікацій у їх первісному вигляді. Проектувальник готелю – відоме польське архітектурне бюро Кuryłowicz & Associates – відповідально перейнялося нашою ідеєю щодо музейного простору й готове у фінальному проекті врахувати всі наші побажання й експертні рекомендації», – розповів директор «Центру розвитку нерухомості» Євген Зінов’єв.
Читайте також: У селі на Запоріжжі знайшли гребінець, що належав графині (ФОТО)

Законсервують 25 тонн брукованого шляху
За словами керівника консерваційних робіт Дірка Брюггеманна-Булгакова, на перших етапах робіт уже встигли зробити чимало.
Увесь простір розділили на дрібні квадрати і в електронному вигляді зафіксували всі елементи, що містить кожен такий квадрат. По всій довжині дороги розробили 7 великих шаблонів, які до міліметра відображають профіль поверхні.
Читайте також: На Буковині виявили зуб мамонта, якому 300 тисяч років

“Камені, з яких викладена дорога, потребують спеціальною обробки, так само потрібно буде додати спеціальні ін’єкції в породу, щоб вберегти глину від розсипання в майбутньому. Загалом, якщо порахувати, нам потрібно буде законсервувати 25 тонн брукованого шляху. Це серйозний виклик. Але в результаті ми зможемо продемонструвати анатомію середньовічної вулиці Львова”, – пояснив Дірк Брюггеманн-Булгаков.
Нагадаємо, що до 1997 року на пл. Міцкевича був 150-річний будинок, який розібрали після пожежі в сусідньому будинку. Торік у лютому виконком ЛМР дозволив збудувати на пл. Міцкевича, 9 25-метровий готель.
Фото: zaxid.net
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel