

Економіка і бізнес
Релоковані підприємства перерахували до держбюджету ₴1,14 млрд ЄСВ – Мінекономіки
За 2022 рік релоковані підприємства перерахували до державного бюджету України 1,14 млрд гривень єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Повідомляється, що від початку нападу рф 772 підприємства перевезли свої виробничі потужності до більш безпечних регіонів, 605 із них вже відновили роботу на новому місці.
У такий спосіб вдалося зберегти понад 35 тис. робочих місць та створити 7 тис. нових.
Найбільше підприємств релокувалося до:
- Львівської (28,6%),
- Закарпатської (17,9%),
- Чернівецької (12,2%),
- Івано-Франківської (8,3%),
- Тернопільської (7,5%),
- Хмельницької (7,5%) областей.
Серед них найбільше підприємств, що працюють у сфері торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (40,7%) та переробної промисловості (30,2%).
Ще 261 підприємство шукає необхідну локацію або спосіб транспортування бізнесу. А 634 підприємства, що подали раніше заявки на переміщення, відмовилися від релокації у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані.
Читайте також: Експортувати під час війни. Як харківський бренд шкіряних виробів підкорює міжнародний ринок
Наголошується, що до програми релокації може долучитися будь-яке підприємство. Власники бізнесу можуть розраховувати на державну підтримку у підборі необхідної локації, допомогу з перевезенням потужностей, розселенні працівників і пошуку нових кадрів та пошуку ринків збуту.
Переміщення здійснюється в один із шістнадцяти регіонів (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Житомирська, Одеська та Київська (за винятком м. Києва) області).
Нагадаємо, Канада випустила облігації на підтримку України на суму $500 млн.
Також Україна стала найбільшою постачальницею масла до Євросоюзу.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay