Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Раніше лікувалися в іншому місті, а тепер — удома. Як на Волині лікарня отримала необхідне обладнання

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Чому ми його робимо?

Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Жителям Любешівської громади доводилося їхати понад 100 км, аби лікувати хвороби сечового міхура, адже в місцевих медзакладах не було потрібного обладнання.

«Багато патологій люди змушені були лікувати на обласному рівні, оскільки не можна було до кінця обстежити пацієнта — наприклад, банальний цистит», — розповідає лікар-уролог Любешівської багатопрофільної лікарні Максим Коваль.

Один з таких пацієнтів — житель Любешева Василь Літвінчук. Коли з виходом на пенсію в нього почалися проблеми зі здоров’ям, для діагностики йому кілька разів довелося їхати в Луцьк. Та зараз чоловік уже має змогу лікуватися недалеко від дому. Ось що громада для цього зробила.

Нове обладнання допомагає виявити камінь чи пухлину

Любешівський селищний голова Олег Кух зазначає, що якісні медичні послуги завжди були одним з пріоритетів розвитку громади: 

«Розуміємо, що пацієнти хочуть отримати на базовому рівні дійсно якісні послуги незалежно від того, де перебувають чи це велике місто, чи віддалене село. Для цього необхідні фахівці та, звісно, нормальне обладнання, яке дає можливість лікарям реалізовувати свої професійні навички».

Любешівська громада є однією з десяти громад-учасниць Проєкту USAID «Говерла» у Волинській області. Тому тут одразу визначилися — потрібна допомога саме з сучасним медичним обладнанням.

«Ми потребували цистоскопічної стійки. У нас уже два роки працює лікар-уролог, і в цьому напрямку він хоче розвиватися та надавати якісну медичну допомогу», — каже директор Любешівської багатопрофільної лікарні Сергій Герець.

Уролог Максим Коваль розповідає, що основними перевагами цистоскопічної стійки є можливість детально розглянути будь-яку патологію сечового міхура. Наприклад, можна виявити камінь або пухлину, чи навіть те, що не бачать інші методи обстеження, як-от КТ чи УЗД.

«Це дає можливість для постановки діагнозу та майбутнього плану лікування цього пацієнта. Також можна взяти біопсійний матеріал», — додає лікар. 

Лікар та цистоскоп
Лікар-уролог та новий цистоскоп, який надав Проєкт USAID «Говерла». Фото з сайту громади

Для роботи з обладнанням додатково проходити навчання не потрібно. За словами Максима, з першого року навчання на інтернатурі лікарі-урологи обов’язково вчаться методів діагностики. До того ж вебінарів і літератури по ендоскопії зараз вистачає, тому навчитися користування цистоскопом можуть у будь-якій лікарні.

Жителі громади тепер можуть лікуватися недалеко від дому

Василь Літвінчук звернувся до лікарні не одразу. Та коли проблеми з сечовим міхуром посилилися, пішов до лікаря Максима. Той поставив попередній діагноз. Але тоді в лікарні ще не було необхідного обладнання, тому пацієнт з Любешева їздив на діагностику та процедури до обласного центру — це було незручно. Проте коли у квітні цього року в Любешеві з’явився цистоскоп, пенсіонеру зробили першу операцію. Зараз чоловік відновлюється. 

«Максим Петрович учора мені зробив операцію. Вважай, не боліло», — ділиться місцевий житель Василь.

Пацієнт старшого віку сидить в лікарні на ліжку
Василь Літвінчук задоволений лікуванням у рідному Любешеві. Фото: ШоТам

Директор лікарні Сергій Герець зазначає: нове обладнання — це не тільки комфорт для пацієнтів, а й можливість підписати пакет з Національною службою здоров’я. Це допоможе залучати додаткові кошти для подальшого розвитку медичної галузі в громаді.

«Світ не стоїть на місці, тому й ми, й охорона здоров’я маємо постійно рухатись», — підсумовує селищний голова Олег Кух.

Суспільство

У Києві відреставрували хрест Софійського собору

Опубліковано

Фахівці завершили реставрацію центрального хреста Софійського собору. В мережі зʼявилися фото готової памʼятки.

Про це повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

фото: Вадим Кириленко.

«Останні акорди в реставрації Хреста центрального куполу Софійського собору. Станом на сьогодні завершено реставраційні роботи. Роботу реставраторів було прийнято на Науково-реставраційній раді заповідника» — написав Кириленко.

Фахівці розпочали підготовчі та конструктивні роботи для повернення хреста на головний купол Софійського собору.

Нагадаємо, у грудні 2023 року на куполи Софійського собору повернули шість інших відреставрованих хрестів. Їх оновлювали за кошти меценатів, а встановлювали — за державні. Реставрацію головного хреста також оплатили благодійники.

фото: Вадим Кириленко.

Читати також: Міноборони розробляє адаптивні костюми для поранених військових

На початку квітня 2024 року фахівці зробили детальні обміри, описи та обстеження хреста, провели хіміко-технологічні дослідження, створили тривимірну модель святині, а також склали картограми наявних на ньому дефектів та пошкоджень.

Наприкінці травня майстри завершили реставрацію східної площини облачення хреста (XVIII ст.) та почали ремонт західної частини.

Раніше вважалося, що головний хрест Софії Київської замінили під час реставрації собору в 1970-х роках. Ця інформація була вказана в деяких архівних документах, проте вона виявилася не зовсім правдивою. Адже, коли хрест оглядали перед демонтажем, з’ясували, що його каркас із 70-х років, але довкола нього є старовинна чеканна поверхня.

Нагадаємо, що у Дії з’являться нові послуги для підприємців: які саме.

Фото: Вадим Кириленко.

Читати далі

Суспільство

У Львові створюють 20-метровий мурал: фото

Опубліковано

Семеро художників зі США, Великої Британії, Литви й України створюють 20-метровий мурал у Львові.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

На будівлі біля дитячого майданчика кожен художник розмальовує частину стіни у своєму стилі. У результаті ці малюнки складуть одне велике панно під назвою «Дерево життя».

Читати також: Українські лікарні отримають понад 5800 сонячних панелей

Відкрити мурал планують сьогодні, 5 липня. Його створення відбувається у рамках фестивалю вуличного мистецтва, музики та творчого симпозіуму MaLonNY (Маріямполе, Лондон, Нью-Йорк).

фото: Львівська міська рада

Цей проєкт не лише прикрасить місто, але й підкреслить важливість міжнародної співпраці в сфері мистецтва. Мурал «Дерево життя» стане символом єдності та креативності, об’єднуючи різні культури та стилі у єдиній композиції.

Нагадаємо, що більше ста закладів освіти забезпечують абітурієнтів з окупованих територій гуртожитками.

Фото: Львівська міська рада.

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацює Єдиний туристичний реєстр: що це значить

Опубліковано

Кабінет Міністрів затвердив Порядок ведення Єдиного туристичного реєстру, який має бути запущений в роботу з 1 січня 2025 року.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач у Фейсбуці.

«Уряд зробив важливий крок для детінізації сфери туризму – минулого тижня схвалено порядок введення Єдиного туристичного реєстру. Це ініційована нами постанова, яка визначає принципи роботи реєстру. З 1 січня Державне агентство розвитку туризму має запустити його в роботу», – йдеться в повідомленні.

Запуск реєстру надасть можливість вести повноцінний облік готелів та туроператорів, хоча для останніх цей облік поки добровільний.

Читати також: Українські лікарні отримають понад 5800 сонячних панелей

«Сьогодні держава не має достовірних цифр по ринку. Деякі готелі та туроператори не працюють легально та не платять податки. ЄТР – це технічна можливість зібрати ці дані», – зауважив Деркач.

Через реєстр можна буде перевірити легальність роботи готелів та туроператорів, а також наявність реєстру дозволить державі формувати політику у галузі на основі реальних даних.

Туроператори зможуть подавати звіти про свою діяльність онлайн, що значно спростить існуючу процедуру паперового звітування. Для готелів процедура категоризації стане цифровізованою, прозорою та зрозумілою, зменшуючи корупційні ризики.

Відповідний порядок категоризації вже розробляється і згодом буде винесений на розгляд Уряду.

Як повідомлялося, 29 квітня 2021 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4162 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму», яким передбачається створення Єдиного туристичного реєстру.

Нагадаємо, що в Дії з’являться нові послуги для підприємців: які саме.

Фото: Дія. Бізнес.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство2 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство5 днів тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство7 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА: