Суспільство
QR-квиток у транспорті Києва: як працює і де купити
Із 1 квітня в метро та на п’яти видах наземного громадського транспорту Києва для оплати проїзду діятиме єдиний електронний квиток. Якщо ви користуєтеся громадським транспортом один раз на півроку, можна скористатися QR-квитком.
Кому вигідніше купити QR-квиток?
Як розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, цей спосіб оплати підійде приміром вашим гостям, яким потрібно скористатися столичним громадським транспортом один раз чи максимум двічі. Власне, усім, кому потрібен одноразовий проїзд в громадському транспорті.
Як використовувати?
Термін дії QR-квитка становить 15 діб. Вартість – 8 грн.
QR-квиток можна використовувати як у роздрукованому вигляді, так і в електронному – на екрані смартфону. У транспорті необхідно піднести екран телефону з QR-квитком або роздрукований квиток до дзеркальної частини валідатора, дочекатися звуку та натиснути кнопку “Підтвердити використання”.
Читайте також: Е-квиток у Києві: як виглядає нова система проїзних
Де придбати?
Придбати разовий QR-квиток можна:
🔹 у додатку Kyiv Smart City
🔹 в Особистому кабінеті киянина: https://my.kyivcity.gov.ua/
🔹 у терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click: https://ibox.ua/map, https://map.easypay.ua:8465/, https://kiev.orgdir.ru/2+click/.
🔹 за допомогою чат-ботів Kyiv Pay Bot і KyivMetroBot у Telegram та Facebook: https://t.me/KyivPayBot, https://t.me/KyivMetropolitenBot, https://m.me/KyivPayBot, https://m.me/KyivMetropolitenBot.
🔹 на станціях метро: «Академмістечко», «Берестейська», «Шулявська», «Вокзальна», «Університет», «Театральна», «Хрещатик», «Арсенальна», «Дніпро», «Гідропарк», «Дарниця», «Лісова», «Героїв Дніпра», «Почайна», «Майдан Незалежності», «Льва Толстого», «Палац Україна», «Либідська», «Голосіївська», «Васильківська», «Сирець», «Золоті ворота», «Кловська», «Славутич», «Осокорки», «Харківська», «Вирлиця», «Червоний хутір».
✅ у терміналі самообслуговування: на головному екрані терміналу натиснути на розділ «Придбати разовий QR-квиток»;
✅ у касі станції (лише за готівку): паперовий квиток із QR-кодом необхідно піднести до дзеркальної частини турнікету.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі