Суспільство
Прикордонник зі Зміїного, який «послав» російський корабель, повернувся додому
Прикордонник Роман Грибов, який став автором легендарної фрази на адресу російського корабля, повернувся з полону на рідну Черкащину. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
За його словами, відповідь українського захисника сьогодні вже стала гаслом війни з російськими окупантами.
«Мав за честь вітати на Батьківщині нашого без перебільшення легендарного прикордонника. Роман брав участь в обороні острова Зміїний. Творець того самого гасла війни з російськими окупантами. Черкащанин разом із побратимами продемонстрували всьому світові твердість і міцність українського духу, нашу незламність», – зазначив Табурець.
Вдома прикордонника нагородили відзнакою «За заслуги перед Черкащиною». Сам Грибов звернувся до українців зі словами подяки за надзвичайно потужну підтримку.
«Насамперед хочу подякувати українському народу за цю підтримку. Ми її дуже відчуваємо. Нас це надихає. За нами сила. За нами правда. І ми переможемо. Слава Україні!», – сказав Роман Грибов.
Що відомо про Романа Грибова
Роман Грибов народився 1990 року у місті Золотоноші Золотоніського району Черкаської області. Закінчив Золотоніський професійний ліцей.
Під час служби прикордонником 24 лютого перебував на острова Зміїний під час атаки російських військ. Роман став автором легендарної фрази: «Русский военный корабль, иди на х@й», яку проголосив у відповідь на вимогу росіян скласти зброю та здатися.
Повернення з російського полону
Після того, як російські війська атакували острів Зміїний, з’явилося повідомлення про загибель наших прикордонників. Однак згодом стало відомо, що частина з них опинилися в полоні окупантів.
Повернути захисників додому вдалося під час обміну полоненими 24 березня. Цю інформацію згодом підтвердив і президент України Володимир Зеленський.
«Частина загинули. Частину взяли в полон. Усі, кого взяли в полон, їх обміняли – відбувся обмін на полонених РФ. Росія вийшла з цією пропозицією. Ми, не задумуючись, обміняли. От і все. Ті, хто загинули, вони, чесно кажучи, герої. А ті, хто вижили – ми обміняли, і все», – заявив Зеленський.
Фото: голова Черкаської ОВА Ігор Табурець
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі