Суспільство
Причина №2, чому варто підтримати #ШоТам: Декомунізація свідомості
Українці 1 травня відзначають День праці — свято, яке нам дісталося у спадок від Радянського Союзу. Ставитись до нього можна по-різному, однак п’ять років тому народні депутати проголосували за пакет законів про декомунізацію в Україні. Серед іншого комунізм прирівняли до нацизму, ухвалили рішення перейменувати населені пункти та прибрати комуністичних ідолів з міст та селищ.
Ми в #ШоТам вважаємо, декомунізація – це не лише очищення від пам’ятників тоталітарного минулого. Це в першу чергу очищення свідомості від тоталітарних патернів:
– “всі мої проблеми має вирішити держава”;
– “мені погано платять – я погано працюю”;
– “підприємці = спекулянти”;
– “краще колгоспи, ніж вільний ринок землі”;
– “радянська школа та медицина – найкращі в світі”
І купа інших міфів та забобонів, які і досі стримують демократичний та економічний розвиток нашої країни.
Зміни залежать від кожного, а не лише від рішень номенклатури. Тож якщо погоджуєтесь з цим твердженням — підтримайте #ШоТам. Допоможіть нам фінансово, і ми продовжимо розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації. Впевнені, що такі історії допоможуть побудувати громадянське та небайдуже суспільство.
А ми, в свою чергу, допомагаємо це зробити, розповідаючи вам про активних громадян, які не бояться змінювати себе та країну на краще. Переконайтесь у цьому та знайомтесь із ними на нашому сайті. Це лише невелика частина історій про соціально активних громадян, які не чекають поки держава вирішить все замість них.
1. Познайомтесь з шеф-кухарем Євгеном Клопотенко, який замінив старі радянські страви сучасним меню у вже 150 українських школах. Він впроваджує Нове шкільне харчування без засмажки та шкварок. Тепер українські школярі їдять болоньєзе, чахохбілі та поленту.
2. Ось подивіться, як жителі села на Прикарпатті перетворили стару молочарню на сучасну ферму і створили бренд “Чесниківський сир”. Тепер селяни заробляють тисячі гривень.
3. Дізнайтесь, як містяни Дрогобича першими та за власної ініціативи позбулись радянських черг та бюрократії. Вони стали прикладом того, як зробити місто прозорим ще й заробляти на цьому.
4. Або ж почитайте, як команда волонтерів серед яких архітектори, художники та дизайнери змінюють Київ. Вони долають радянщину на вулицях, у транспорті та метро.
5. А завдяки соціально активним громадян занедбана радянська спадщина перетворюється на арт-простори по всій Україні. Заводи Києва, Львова та Харкова перетворюються на новітні локації для бізнесу, підприємств та фестивалів.
А щоб і надалі розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації, нам потрібна твоя підтримка. Ти можеш задонатити #ШоТам та оформити платну підписку.
Її вартість:
🌿 29.99 грн;
🌿 49.99 грн;
🌿 99.99 грн.
Оформити її можна за посиланням.
Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Підписка — це наче запрошення на каву. А американо (29,99) це буде чи лате із зефірками (99,99) — вже обирати тобі, наш любий підписнику 🙂
Давайте разом побудуємо громадянське та небайдуже суспільство. Так переможемо!
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі