

Суспільство
Причина №2, чому варто підтримати #ШоТам: Декомунізація свідомості
Українці 1 травня відзначають День праці — свято, яке нам дісталося у спадок від Радянського Союзу. Ставитись до нього можна по-різному, однак п’ять років тому народні депутати проголосували за пакет законів про декомунізацію в Україні. Серед іншого комунізм прирівняли до нацизму, ухвалили рішення перейменувати населені пункти та прибрати комуністичних ідолів з міст та селищ.
Ми в #ШоТам вважаємо, декомунізація – це не лише очищення від пам’ятників тоталітарного минулого. Це в першу чергу очищення свідомості від тоталітарних патернів:
– “всі мої проблеми має вирішити держава”;
– “мені погано платять – я погано працюю”;
– “підприємці = спекулянти”;
– “краще колгоспи, ніж вільний ринок землі”;
– “радянська школа та медицина – найкращі в світі”
І купа інших міфів та забобонів, які і досі стримують демократичний та економічний розвиток нашої країни.
Зміни залежать від кожного, а не лише від рішень номенклатури. Тож якщо погоджуєтесь з цим твердженням — підтримайте #ШоТам. Допоможіть нам фінансово, і ми продовжимо розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації. Впевнені, що такі історії допоможуть побудувати громадянське та небайдуже суспільство.
А ми, в свою чергу, допомагаємо це зробити, розповідаючи вам про активних громадян, які не бояться змінювати себе та країну на краще. Переконайтесь у цьому та знайомтесь із ними на нашому сайті. Це лише невелика частина історій про соціально активних громадян, які не чекають поки держава вирішить все замість них.
1. Познайомтесь з шеф-кухарем Євгеном Клопотенко, який замінив старі радянські страви сучасним меню у вже 150 українських школах. Він впроваджує Нове шкільне харчування без засмажки та шкварок. Тепер українські школярі їдять болоньєзе, чахохбілі та поленту.
2. Ось подивіться, як жителі села на Прикарпатті перетворили стару молочарню на сучасну ферму і створили бренд “Чесниківський сир”. Тепер селяни заробляють тисячі гривень.
3. Дізнайтесь, як містяни Дрогобича першими та за власної ініціативи позбулись радянських черг та бюрократії. Вони стали прикладом того, як зробити місто прозорим ще й заробляти на цьому.
4. Або ж почитайте, як команда волонтерів серед яких архітектори, художники та дизайнери змінюють Київ. Вони долають радянщину на вулицях, у транспорті та метро.
5. А завдяки соціально активним громадян занедбана радянська спадщина перетворюється на арт-простори по всій Україні. Заводи Києва, Львова та Харкова перетворюються на новітні локації для бізнесу, підприємств та фестивалів.
А щоб і надалі розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації, нам потрібна твоя підтримка. Ти можеш задонатити #ШоТам та оформити платну підписку.
Її вартість:
🌿 29.99 грн;
🌿 49.99 грн;
🌿 99.99 грн.
Оформити її можна за посиланням.
Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Підписка — це наче запрошення на каву. А американо (29,99) це буде чи лате із зефірками (99,99) — вже обирати тобі, наш любий підписнику 🙂
Давайте разом побудуємо громадянське та небайдуже суспільство. Так переможемо!
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: