Суспільство
Причина №13, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо децентралізацію
Завдяки децентралізації мешканці багатьох українських сіл та міст вже мають гарні дороги, робочі місця, якісну освіту і медицину. Адже органи місцевого самоврядування отримали значний фінансовий ресурс та можливість ним самостійно розпоряджатися. Тож зміни, які бачимо зараз в об’єднаних територіальних громадах, – вражають!
У #ШоТам ми розповідаємо, як ОТГ запускають власні сміттєсортувальні лінії, будують заводи, відкривають нові сучасні школи та будинки культури. Показуємо, що реформа працює і радіємо цим змінам. Якщо хочеш разом з нами спостерігати, як розвиваються українські громади, підписуйся на #ШоТам.
Підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій. Продовжимо розповідати про ОТГ, які не просто правильно розподілили фінанси, але й не бояться взяти на себе відповідальність за розвиток міст і сіл.
Чому так багато ОТГ стають успішними? Завдяки об’єднанню громади збільшують свої доходи в рази. А децентралізація дозволяє кожній громаді виділяти кошти на розвиток власної інфраструктури – доріг, лікарень, освітніх і культурних закладів. Звісно, зміни не відбуваються за один день. Тим не менш, вже зараз видно, що ми рухаємося у правильному напрямку, і реформа має тривати.
Читайте також: Причина №16, чому варто підтримати #ШоТам: ми відроджуємо авторитет української армії
Зібрали тут трохи історій ОТГ, які настільки успішні, що здаються фантастичними. Але це все не вигадка, це всього лише децентралізація, яка відкриває багато нових можливостей, головне ними скористатися.
1. Вознесенськ став першим містом обласного значення на Миколаївщині, яке на добровільних засадах створило ОТГ з двома селами. У результаті виграло як сільське, так і міське населення.
2. У Софіївській ОТГ на Дніпропетровщині відроджують ковальську справу. Кують арт-скульптури і проводять майстер-класи.
3. Усі зміни у Тростянці впроваджують разом із містянами – збирають толоки і роблять місто кращим.
4. А ще Тростянецькій районній лікарні вдалося дуже швидко підготуватися до протидії коронавірусу. Вся громада рятувала райлікарню, а зараз та рятує їх.
5. В ОТГ на Чернігівщині збираються будувати картодром міжнародного рівня.
6. Переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині, курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. Кожен житель має доступ з мобільного до камер спостереження.
7. В Іллінівській ОТГ на Донеччині вже відкриті Центр безпеки, опорна школа, відремонтований клуб, створена дитячо-юнацька спортивна школа та інші об’єкти. Молодь стежить за новими технологіями – в ОТГ працюватиме гурток робототехніки.
8. Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проєкти.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі