Суспільство
При торгових центрах Metro запрацюють пункти сортування сміття
Компанія Metro Cash&Carry Ukraine відкриває спеціалізовані пункти сортування відходів Metro Waste Collection Point. Перша з таких точок розпочала роботу в ТЦ Metro Позняки у Києві, повідомляє RAU.
Відтепер усі охочі мають можливість принести свої відсортовані відходи та залишити їх на переробку до пункту сортування відходів торговельного центру Metro Позняки, що розташований на проспекті Петра Григоренка, 43.
У пресслужбі Metro відзначають, що цей сервіс дає можливість клієнтам торгових центрів, включаючи професійних клієнтів HoReCa (Hotel, Restaurant, Cafe/Catering), долучитися разом з Metro до руху відповідального споживання ресурсів планети та зменшення нашого впливу на неї.
Читайте також: У Запоріжжі в одному з супермаркетів відкриють станцію з переробки відходів
За оцінками рітейлера, така послуга дозволяє професійним клієнтам HoReCa знизити до 40% їх витрат на утилізацію твердих побутових відходів і, як наслідок, зменшить кількість відходів, що вивозяться на полігон.
Що можна приносити?
У компанії також звертають увагу на те, що з відкриттям пунктів прийому сміття також розширена і номенклатура відходів – вторинної сировини, що компанія приймає на утилізацію.
Окрім вже звичних скла, ПЕТ-пляшок, алюмінієвих банок та макулатури, додано позицію Tetra Pak (картонна упаковка).
Куди Mеtro подіне сміття?
Усі відходи, зібрані у рамках цього проекту, передаються партнерам Metro – підприємству Обухівміськвторресурси, яке здійснює їх досортування та пресування, а вже потім транспортування на переробні підприємства, де їх використовують, як вторинні ресурси для виготовлення продукції.
Варто зазначити, що в Києві поки що працює лише один пункт прийому побутових відходів Metro Waste Collection Point, проте в інших столичних ТЦ Metro є спеціалізовані контейнери для сортування. Крім того, німецький рітейлер не збирається зупинятися і вже скоро обіцяє запустити повноцінні пункти прийому сміття і в інших торговельних центрах Metro.
Що варто знати про Mеtro?
Німецька мережа гіпермаркетів Mеtro Cash&Carry вийшла на український ринок в 2003 році. Зараз компанія управляє 23-ма класичними центрами оптової торгівлі Mеtro Cash&Carry в Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Вінниці, Запоріжжі, Чернівцях, Миколаєві, Рівному, Івано-Франківську, Маріуполі та Житомирі, а також двома магазинами оптової торгівлі «Бери-Вези» в Тернополі та Луцьку.
Обсяг продажів компанії в Україні за 2017/18 фінансовий рік (жовтень 2017 – вересень 2018) склав 523 млн євро.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі