Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Опубліковано

Чому не варто розраховувати на швидкий прибуток, як навчати персонал і про що треба пам’ятати підприємцю

Василь Хмельницький
Василь Хмельницький

український підприємець, засновник UFuture.На початку своєї діяльності він керував київською інвестиційною компанією, що в період з 2004 по 2008 рр. здійснила низку успішних продажів акцій. Одним із найбільших став продаж мажоритарного пакету металургійного заводу «Запоріжсталь». Наймасштабнішими проектами підприємця є розвиток аеропорту «Київ» ім. Сікорського, а також створення інноваційних парків UNIT.City та LvivTech.City.

Бізнес і підприємництво – це завжди ризик, починає свій виступ підприємець Василь Хмельницький на форумі, який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу. «В середньому кожен американський мільйонер переживав процедуру банкрутства 3,2 рази. Не потрібно цього боятися », – говорить він. Українці більш обережні.

У більшості потенційних підприємців склався стереотип, що банкрутство автоматично призводить до втрати всього майна. З речами – на вихід – один з головних страхів майбутніх бізнесменів. Але насправді це не так. І реальність часом не настільки жорстока. Хмельницький визнає, що був в ситуації, коли вартість його активів була в два рази нижче, ніж розмір заборгованості. Якщо так сталося, радить підприємець, необхідно «закатати рукава» і працювати з великим завзяттям.

Василь Хмельницький розповідає, що підприємництво – довгий шлях і не варто розраховувати на отримання прибутку на наступний день після реєстрації своєї компанії. В середньому на це йде від п’яти до десяти років. Хмельницький наводить приклад, що разом з партнерами будував ТРЦ Ocean Plaza 10 років, стільки ж – аеропорт Жуляни. ТРЦ Ocean Plaza був проданий компанії «ТПС Нерухомість», а сума операції оцінювалася експертами в рекордні для 2012 року $ 270 млн. На розвиток фармацевтичного бізнесу – компанії «Біофарма» знадобилося 12 років. У грудні минулого року Хмельницький і його партнер Костянтин Єфименко продали частину активів «Біофарма» німецької фармацевтичній компанії Stada. Сума угоди не озвучувалася. Терплячість окупається повністю: прибуток може обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

Бізнесменам немає необхідності працювати цілодобово і без вихідних, говорить Василь Хмельницький. Це ще один міф, який можна часто побачити в фільмах і серіалах. Варто довіряти своїй команді – ставити конкретні завдання і контролювати їх виконання, нагадує бізнесмен.

Для тих, хто розвиває свій бізнес, Василь Хмельницький поділився п’ятьма принципами. Він вважає їх основними для себе. Ними можуть користуватися і майбутні підприємці

Не варто боятися партнерства

Хмельницький розповідає, що до 25 років зміг накопичити капітал в розмірі $ 180 тис. І вирішив вкласти ці кошти в свій бізнес. Але в якийсь момент підприємець зрозумів, що не встигає виконувати всі завдання. З такою ж проблемою стикається і більшість бізнесменів-початківців. Проблема полягає в тому, що більшість з них не можуть собі дозволити найняти висококваліфікованих працівників – експертів з продажу, маркетингу або фахівців на виробництво. Без них розвиток компанії неможливий. Що робити в такій ситуації? Хмельницький радить пропонувати професіоналам партнерство і віддавати їм частину своїх акцій. «Цього не потрібно боятися. Партнери зацікавлені, щоб ваш спільний бізнес розвивався, тому вони будуть працювати на спільну справу », – каже Хмельницький.

Він розповідає про свій досвід. На етапі розвитку компанії підприємець віддав співробітникам 20% акцій своєї компанії. І каже, що виграв. Самостійно він не встигав виконати всі завдання, а партнери дозволили компанії швидко вирости. Це дало результат. Що більше: 80% від бізнесу вартістю $ 500 млн або 100% – від $ 10 млн. Висновок очевидний, каже Хмельницький.

Сформувати правильну команду

 Василь Хмельницький розповідає, що ніколи не візьме в команду співробітника, який останні три роки ніде не вчився або не може «знайти себе». Світ постійно змінюється, тому, щоб не відставати, без постійного навчання не обійтися. Але каже про одну важливу деталь – лідер повинен відвідувати заняття разом зі своєю командою. «Наприклад, в минулому році 50 топ-менеджерів компанії спільно зі мною щодня ходили на заняття з 8.30 ранку до 22.00 вечора. Ми разом вивчали технології продажів, маркетинг, лід-менеджмент. Раз в тиждень по суботах здавали іспити. Навіщо я все це робив? Адже все керівництво компаній замість того, щоб працювати – вчилися. Я будував корпоративну культуру. Після завершення навчання ми менше сперечаємося і злагоджено працюємо разом », – каже Василь Хмельницький. Він додає, що колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи.

Колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи

Освоїти фінанси і бухгалтерію

Кожен власник бізнесу повинен добре розбиратися в постійних і змінних витратах, вміти рахувати EBITDA. Інакше ефективно управляти компанією не вийде. Мало довірити всю роботу бухгалтеру. Наприклад, раз на тиждень Василь Хмельницький зводить всі свої фінанси. Раз на рік він віддає цьому тиждень. Без отримання кредиту компанія не може вийти на наступний рівень розвитку. Власник повинен бачити всю картину, тоді він зможе приймати більш точні і правильні рішення.

Думати про партнерство

В Україні прийнято, що власник компанії самостійно займається розвитком свого бізнесу від моменту заснування до виведення компанії на високий рівень. Але, наприклад, в США підприємці працюють за іншою схемою. Коли компанія виходить на новий етап розвитку, бізнесмен залучає партнерів і продає їм частину своїх акцій. До моменту, коли бізнес стає дуже великим, наприклад, з капіталізацією понад $ 1 млрд, у засновника може залишитися не більше 15% акцій. Він нерідко відходить від управління бізнесом. І це вірно. Оскільки запуск підприємства і його розвиток – це два абсолютно різних процеси, для яких необхідні різні навички. Зараз у Василя Хмельницького 50 партнерів в різних бізнесах і він задоволений такою співпрацею.

Розвивати лідерські якості

Лідерами не народжуються, ними стають. Досить знайоме висловлювання не втрачає своєї актуальності. Майбутньому підприємцю необхідно виховувати в собі лідерські якості. Вони дозволяють розвиватися бізнесу. Василь Хмельницький говорить, що в Україні збільшується кількість успішних проектів, якими керують сильні лідери. Це позитивна тенденція, яка будеш лише розвиватися.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі