Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Опубліковано

Чому не варто розраховувати на швидкий прибуток, як навчати персонал і про що треба пам’ятати підприємцю

Василь Хмельницький
Василь Хмельницький

український підприємець, засновник UFuture.На початку своєї діяльності він керував київською інвестиційною компанією, що в період з 2004 по 2008 рр. здійснила низку успішних продажів акцій. Одним із найбільших став продаж мажоритарного пакету металургійного заводу «Запоріжсталь». Наймасштабнішими проектами підприємця є розвиток аеропорту «Київ» ім. Сікорського, а також створення інноваційних парків UNIT.City та LvivTech.City.

Бізнес і підприємництво – це завжди ризик, починає свій виступ підприємець Василь Хмельницький на форумі, який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу. «В середньому кожен американський мільйонер переживав процедуру банкрутства 3,2 рази. Не потрібно цього боятися », – говорить він. Українці більш обережні.

У більшості потенційних підприємців склався стереотип, що банкрутство автоматично призводить до втрати всього майна. З речами – на вихід – один з головних страхів майбутніх бізнесменів. Але насправді це не так. І реальність часом не настільки жорстока. Хмельницький визнає, що був в ситуації, коли вартість його активів була в два рази нижче, ніж розмір заборгованості. Якщо так сталося, радить підприємець, необхідно «закатати рукава» і працювати з великим завзяттям.

Василь Хмельницький розповідає, що підприємництво – довгий шлях і не варто розраховувати на отримання прибутку на наступний день після реєстрації своєї компанії. В середньому на це йде від п’яти до десяти років. Хмельницький наводить приклад, що разом з партнерами будував ТРЦ Ocean Plaza 10 років, стільки ж – аеропорт Жуляни. ТРЦ Ocean Plaza був проданий компанії «ТПС Нерухомість», а сума операції оцінювалася експертами в рекордні для 2012 року $ 270 млн. На розвиток фармацевтичного бізнесу – компанії «Біофарма» знадобилося 12 років. У грудні минулого року Хмельницький і його партнер Костянтин Єфименко продали частину активів «Біофарма» німецької фармацевтичній компанії Stada. Сума угоди не озвучувалася. Терплячість окупається повністю: прибуток може обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

Бізнесменам немає необхідності працювати цілодобово і без вихідних, говорить Василь Хмельницький. Це ще один міф, який можна часто побачити в фільмах і серіалах. Варто довіряти своїй команді – ставити конкретні завдання і контролювати їх виконання, нагадує бізнесмен.

Для тих, хто розвиває свій бізнес, Василь Хмельницький поділився п’ятьма принципами. Він вважає їх основними для себе. Ними можуть користуватися і майбутні підприємці

Не варто боятися партнерства

Хмельницький розповідає, що до 25 років зміг накопичити капітал в розмірі $ 180 тис. І вирішив вкласти ці кошти в свій бізнес. Але в якийсь момент підприємець зрозумів, що не встигає виконувати всі завдання. З такою ж проблемою стикається і більшість бізнесменів-початківців. Проблема полягає в тому, що більшість з них не можуть собі дозволити найняти висококваліфікованих працівників – експертів з продажу, маркетингу або фахівців на виробництво. Без них розвиток компанії неможливий. Що робити в такій ситуації? Хмельницький радить пропонувати професіоналам партнерство і віддавати їм частину своїх акцій. «Цього не потрібно боятися. Партнери зацікавлені, щоб ваш спільний бізнес розвивався, тому вони будуть працювати на спільну справу », – каже Хмельницький.

Він розповідає про свій досвід. На етапі розвитку компанії підприємець віддав співробітникам 20% акцій своєї компанії. І каже, що виграв. Самостійно він не встигав виконати всі завдання, а партнери дозволили компанії швидко вирости. Це дало результат. Що більше: 80% від бізнесу вартістю $ 500 млн або 100% – від $ 10 млн. Висновок очевидний, каже Хмельницький.

Сформувати правильну команду

 Василь Хмельницький розповідає, що ніколи не візьме в команду співробітника, який останні три роки ніде не вчився або не може «знайти себе». Світ постійно змінюється, тому, щоб не відставати, без постійного навчання не обійтися. Але каже про одну важливу деталь – лідер повинен відвідувати заняття разом зі своєю командою. «Наприклад, в минулому році 50 топ-менеджерів компанії спільно зі мною щодня ходили на заняття з 8.30 ранку до 22.00 вечора. Ми разом вивчали технології продажів, маркетинг, лід-менеджмент. Раз в тиждень по суботах здавали іспити. Навіщо я все це робив? Адже все керівництво компаній замість того, щоб працювати – вчилися. Я будував корпоративну культуру. Після завершення навчання ми менше сперечаємося і злагоджено працюємо разом », – каже Василь Хмельницький. Він додає, що колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи.

Колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи

Освоїти фінанси і бухгалтерію

Кожен власник бізнесу повинен добре розбиратися в постійних і змінних витратах, вміти рахувати EBITDA. Інакше ефективно управляти компанією не вийде. Мало довірити всю роботу бухгалтеру. Наприклад, раз на тиждень Василь Хмельницький зводить всі свої фінанси. Раз на рік він віддає цьому тиждень. Без отримання кредиту компанія не може вийти на наступний рівень розвитку. Власник повинен бачити всю картину, тоді він зможе приймати більш точні і правильні рішення.

Думати про партнерство

В Україні прийнято, що власник компанії самостійно займається розвитком свого бізнесу від моменту заснування до виведення компанії на високий рівень. Але, наприклад, в США підприємці працюють за іншою схемою. Коли компанія виходить на новий етап розвитку, бізнесмен залучає партнерів і продає їм частину своїх акцій. До моменту, коли бізнес стає дуже великим, наприклад, з капіталізацією понад $ 1 млрд, у засновника може залишитися не більше 15% акцій. Він нерідко відходить від управління бізнесом. І це вірно. Оскільки запуск підприємства і його розвиток – це два абсолютно різних процеси, для яких необхідні різні навички. Зараз у Василя Хмельницького 50 партнерів в різних бізнесах і він задоволений такою співпрацею.

Розвивати лідерські якості

Лідерами не народжуються, ними стають. Досить знайоме висловлювання не втрачає своєї актуальності. Майбутньому підприємцю необхідно виховувати в собі лідерські якості. Вони дозволяють розвиватися бізнесу. Василь Хмельницький говорить, що в Україні збільшується кількість успішних проектів, якими керують сильні лідери. Це позитивна тенденція, яка будеш лише розвиватися.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: