

Суспільство
Презентували український фільм про пса-супергероя “Фокстер&Макс”
У кінотеатрі «Оскар» в Києві відбулася презентація українського сімейного фантастичного фільму “Фокстер & Макс”. Про це повідомляє Укрінформ.
Про що йдеться?
Сюжет фільму обертається навколо школяра Макса, який випадково знаходить балончик із нанофарбами і малює зображення собаки. Згодом намальоване хлопцем графіті оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець і починає їх переслідувати.

“Цей фільм про людей, про те, що людині обов’язково потрібно вірити в себе, і тоді у неї все вийде. Це найголовніший меседж нашому підростаючому поколінню. І цей меседж йде не тільки через події, що відбуваються на екрані, а й через гру акторів, які дійсно показали вищий клас. Віра в себе, віра в дружбу, віра в любов – це ті вічні цінності, які повинні проповідувати подібні сімейні фільми”, – сказав під час презентації генеральний директор дистриб’юторської компанії MMD UA Роман Мартиненко.
Читайте також: З’явився фінальний трейлер українського фільму “Захар Беркут”
Гідна відповідь голлівудським фільмам
Заступник Державної агенції з питань кіно Сергій Неретін зазначив, що стрічка “Фокстер & Макс” є гідною відповіддю голлівудським фільмам.
“Я регулярно ходжу в кінотеатр зі своїми дітьми і дивлюся марвелівські стрічки, які так люблять зараз дивитися діти. І цим фільмом нам не соромно відповісти цим стрічкам, бо нам теж є що показати”, – сказав він.
Продюсер фільму Катерина Копилова розповіла, що у фільмі використовується складна 3D-графіка та персонажна анімація, над якою активно працювала команда постпродакшен.
“Ми хотіли зняти фільм, який би сформував нам молодого українського глядача. Щоби діти, які побачать цей фільм у 10-12 років, виросли у зрілу аудиторію українського фільму. Кіно має рости разом зі своїм глядачем. І у нас була місія зробити кіно саме для юного українського глядача”, – сказала вона.
Хто в ролях?
Копилова зазначила, що головні ролі Макса та його подруги Соні у фільмі зіграли юні актори з Тернополя Богдан Козій та Віталія Турчин, що стало для них дебютом у кіно. Також вона додала, що дітей для виконання ролей обирали з-понад 500 кандидатів.
За її словами, роль собаки-супергероя Фокстера виконав vlogger YouTube, учасник шоу «Україна має талант. Діти», пес Амадей.
Виробництвом стрічки “Фокстер & Макс” займалася кінокомпанії “Prоnto Film”. Режисер – Анатолій Матешко. Над сценарієм працювали канадський сценарист Скотт Паризьєн та Анастасія Матешко.
Фільм знятий за підтримки Держкіно, а його дистрибуцією займаються FILM.UA Distribution та MMD UA. У кінопрокат стрічка виходить 19 вересня.

Суспільство

Активісти на Тернопільщині провели толоку і розчистили оборонний рів Залозецького замку, пише Суспільне.Тернопіль.
Зазначається, що на захід відгукнулося три десяти активістів.

До акції долучились працівники селищної ради, підприємці, місцеві жителі, волонтери Благодійного фонду “Пам’ять і любов”, працівники Залозецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Повідомляється, що толока довела на практиці згуртованість і силу співпраці органів місцевого самоврядування, волонтерів, підприємців, жителів селища навколо спільної мети. За один день плідної праці люди значно покращили вигляд пам’ятки Залозецького краю, яка в майбутньому стане туристичною перлиною.

Залозецький замок – фортифікаційна споруда, зведена у 1516 році Мартином Кам’янецьким. Розташований понад річкою Серет. У часи Першої світової війни Залізці неодноразово опинялись у зоні бойових дій. Частково збереглися північна частина, фрагменти західної стіни на висоту 1 ярусу та склепінчасті підвали.

Нагадаємо, в Україні запускають Національну Волонтерську Платформу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги».
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство

На Закарпатті майстер В’ячеслав Портнов виготовляє реалістичні опудала тварин і птахів повністю із штучних матеріалів.
Про це написав екскурсовод Макс Адеменко у фейсбуці.
Основою служить манекен з пінополіуретану. Очі, ікла, зуби, язик – все штучне.

Робота над опудалом може тривати і декілька тижнів.

Відзачимо, що створення опудал із штучних матеріалів називається таксидермією.

Опудала виготовляють фахівці з музейної справи. Виготовлення таких опудал – кропітка робота, що вимагає знань з морфології, анатомії та поведінки тварин.

Основу опудала у дрібних і середньорозмірних тварин складає дротяний скелет. Для великих тварин виготовляють потужний каркас з дерева або металевих трубок.

Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, харків’янин 22 роки створював макет храму із сірників.
Усі фото: facebook.com/maks.adamenko.7.
Суспільство

За 9 років кількість жінок в українському ІТ зросла в три рази, згідно з дослідженнями GlobalLogic.
Про це пише Іtc.ua.
Якщо на початку 2012 року в цій сфері жінок було близько 7%, то у 2021 — понад 22%. Кількість спеціалісток в ІТ-індустрії країни в середньому зростає на 15% щороку.
Спеціалістки в Україні обіймають 40% усіх нетехнічних позицій. Це маркетологині, менеджерки, дизайнерки, бізнес-аналітикині, технічні перекладачки.
Серед усіх тестувальників в Україні жінки становлять 33%, а серед розробників індустрії — 8%. Такий же відсоток розробниць у світі. 47% жінок в українському ІT співпрацюють із сервісними компаніями.
Читайте також: Стрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)
Кількість технічних спеціалісток за 3 роки зросла на 12% і становить 45%, тобто майже половину всіх жінок індустрії. За цифрами GlobalLogic, понад 70% спеціалісток компанії займаються тестуванням та розробкою програмного забезпечення.
«Сфера IT, як у світі, так і в нашій країні, стає більш гендерно збалансованою. Це пов’язано як із зростанням індустрії в цілому, так і з активним розвитком політик різноманітності. І ми слідуємо глобальним тенденціям — у нашій компанії 22,7% жінок. 26% з них — розробниці, майже 42% займаються тестуванням, а близько 10% — менеджерки і топменеджерки», — прокоментувала Катерина Губарєва, молодша віцепрезидентка, керівниця People-напрямку, GlobalLogic.
Читайте також: Як зацікавити дівчат енергетикою: студенток запрошують на онлайн-хакатон
Кількість жінок у технічній сфері зростає завдяки впровадженню практик різноманітності. Компанії дедалі більше приділяють увагу питанням екологічного, соціального і корпоративного розвитку. Для дослідження GlobalLogic використовувала відкриті дані з таких джерел, як DOU, StackOverFlow, а також внутрішню статистику.
Нагадаємо, у Вінниці відкрили центр допомоги для постраждалих від домашнього насильства.
Головне фото: itc.ua.