Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Презентували можливості миколаївського індустріального парку “Енергія”

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Миколаєві працюють над створенням індустріального парку “Енергія”. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Що відомо про індустріальний парк?

Як розповів директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Віталій Бондар, “Енергія” – це визначена Миколаївською міською радою облаштована територія, на якій підприємства можуть працювати та отримувати державні преференції.

Територія  індустріального парку знаходиться у межах території міста Миколаєва. Це район окраїни міста, між вул. Самойловича та вул. Олега Ольжича, перпендикулярно до вул. Тернопільської загальною площею 36 га, поруч з якою знаходиться сонячна електростанція. Це дає потенційним інвесторам додаткові переваги.

«Індустріальний парк враховує економічні інтереси і області, і міста. До «Енергії» підведені основні комунікації — мережі водовідведення, водо-, газо- та електропостачання. Крім того, до території, на якій розмістився цей об’єкт, прокладена транспортна магістраль. Ще однією перевагою є морські порти, розташовані недалеко від індустріального парку. Порти міста Миколаєва можуть транспортувати мінеральні, наливні та насипні вантажі», – підкреслив Віталій Бондар.

Читайте також: У Харкові запустять новий завод гарячого цинкування

Основні плюси для інвесторів

Заступник міського голови Олександр Омельчук додав, що миколаївські порти по деяких позиціях мають ставку на перевалку нижче, ніж порти Одеси.

Ще один плюс — наявність детального плану території індустріального парку.

«Міська рада вже виділила землю під індустріальний парк, є рішення міської ради щодо створення індустріального парку, ми внесли його до реєстру промислових індустріальних парків. Наразі ми знаходимося на четвертому етапі, пов’язаному з вибором керуючої компанії. Потенційному інвестору ми пропонуємо не тільки просту участь, а й стати керуючою компанією», — заявили у міськраді.

За словами міського голови  Олександра Сєнкевича, індустріальні парки є інструментом стимулювання промислового виробництва, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, вирівнювання економічного розвитку регіонів.

«Ідея індустріальних парків — досить перспективна та економічно вигідна як для підприємств, так і для розвитку міста. Учасники отримують оптимізацію матеріальних, фінансових і трудових витрат, а держава та місцеві громади – створення нових робочих місць, активізацію господарської діяльності та забезпечення соціально-економічного розвитку відповідних територій», — розповів міський голова.

Реалізація проєкту дозволить закласти надійний фундамент розвитку міста та області та забезпечити їх майбутній розвиток на десятки років вперед. А інвестори отримають територію з вже підведеними комунікаціями і пільгове ведення бізнесу.

Фото: abo.media

Підтримай ШоТам

Економіка

У Маріуполі капітально відремонтували Набережну

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Маріуполі завершили капітальний ремонт дороги по вулиці Набережній, що зв’язує Лівобережний та Центральний райони.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Уздовж магістралі встановили огорожу. Зазначається, що оновили близько трьох кілометрів дороги. Був повністю знятий старий шар асфальту і покладений новий. Також замінені бордюри. Встановлено нові знаки і нанесена пластикова розмітка.

Гарантія дорожнього полотна – 10 років. На ділянці повністю відновлена ​​зливова система. Покладені додаткові труби та встановлені решітки. У планах – облаштування пішохідного тротуару і велодоріжки.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Огорожу, встановлену уздовж дороги, дозволить скоротити швидкість їзди автомобілів і мінімізувати аварійність.

До облаштування Набережної підійшли комплексно. Це не тільки капітальний ремонт, але і вся необхідна дорожня інфраструктура. Наголошується, що ділянка стала більш комфортною і безпечною, як для водіїв, так і для пішоходів.

Нагадаємо, світовий банк надасть $39 млн на будівництво лінії швидкісного трамваю у центрі Києва.

Усі фото: mariupolrada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Сербська компанія проінвестує будівництво потужного вітропарку на Херсонщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На території Дар’ївської територіальної громади Херсонської області сербська компанія CWP Global має намір інвестувати у будівництво вітропарку потужністю 73 МВт. Компанія вже почала роботу над впровадженням проєкту.

Про це повідомили у пресслужбі Херсонської облдержадаміністрації.

Віцепрезидент CWP Global Мая Туркович наголосила, що Херсонська область має значні перспективи для розвитку альтернативної енергетики, зокрема вітрової. Саме тому компанія вже розпочала роботу над впровадженням проєкту з будівництва вітропарку.

Читайте також: Дати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

За результатами обговорень погоджено подальші кроки спільної взаємодії інвестора та місцевої влади.

Про інвестора

Міжнародна компанія CWP Global розробила, профінансувала та реалізувала проєкти об’єктів у сфері відновлювальної енергетики загальною потужністю 1525 МВт на 3 млрд євро. Нині розробляє проєкти загальною потужністю 1400 МВт в Європі через CWP Europe і 2000 МВт у Австралії через CWP Renewables. Компанія діє у Сербії, Болгарії, Монако, Румунії та Австралії (Сідней).

Нагадаємо, американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини.

Як ми повідомляли раніше, за Дністровським лиманом збудували вітроелектростанцію.

Головне фото: enext.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Світовий банк надасть $39 млн на будівництво лінії швидкісного трамваю у центрі Києва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Уряд схвалив залучення позики від Світового банку у розмірі $39 млн на будівництво нової трамвайної лінії у Києві від вул. Старовокзальної до станції метро «Палац спорту» із заїздом на Вокзальну площу.

Про це повідомили у пресслужбі Мінінфраструктури

Зазначається, що це один із ключових проєктів розвитку пасажирського електротранспорту у столиці. Він дозволить продовжити лінію швидкісного трамвая до центру міста та розвантажити червону гілку метро, зокрема і станцію метро «Вокзальна», яка нині виконує функцію великого транзитного вузла.

Наголошується, що до реалізації цього рішення Київ рухався роками.

Серед головних переваг реалізації проєкту:

  • поява альтернативного маршруту, який покращить сполучення між мікрорайонами Правого берега Києва, Центральним залізничним вокзалом та центром столиці;
  • зменшення навантаження на Святошинсько-Броварську гілку метрополітену;
  • зменшення кількості приватного транспорту в центральних районах міста і, як наслідок, зниження рівня заторів;
  • проведення реконструкції вулиць, якими пролягатиме новий трамвайний маршрут;
  • поява нового екологічного транспорту знизить рівень забруднення повітря у центрі Києва.

Читайте також«Це як термометр для добробуту». Як у Кременчуці почали визначати Індекс благополуччя молоді

Позика буде надана в рамках Угоди між Україною та Світовим банком щодо розвитку міського громадського транспорту. Наразі Київська міська державна адміністрація завершує підготовку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Нагадаємо, Україна створить кліматичний фонд за підтримки Світового банку.

Як ми повідомляли раніше, Україна отримала $350 млн від Світового банку.

Головне фото: epravda.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі