Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Презентували можливості миколаївського індустріального парку “Енергія”

Опубліковано

У Миколаєві працюють над створенням індустріального парку “Енергія”. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Що відомо про індустріальний парк?

Як розповів директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Віталій Бондар, “Енергія” – це визначена Миколаївською міською радою облаштована територія, на якій підприємства можуть працювати та отримувати державні преференції.

Територія  індустріального парку знаходиться у межах території міста Миколаєва. Це район окраїни міста, між вул. Самойловича та вул. Олега Ольжича, перпендикулярно до вул. Тернопільської загальною площею 36 га, поруч з якою знаходиться сонячна електростанція. Це дає потенційним інвесторам додаткові переваги.

«Індустріальний парк враховує економічні інтереси і області, і міста. До «Енергії» підведені основні комунікації — мережі водовідведення, водо-, газо- та електропостачання. Крім того, до території, на якій розмістився цей об’єкт, прокладена транспортна магістраль. Ще однією перевагою є морські порти, розташовані недалеко від індустріального парку. Порти міста Миколаєва можуть транспортувати мінеральні, наливні та насипні вантажі», – підкреслив Віталій Бондар.

Читайте також: У Харкові запустять новий завод гарячого цинкування

Основні плюси для інвесторів

Заступник міського голови Олександр Омельчук додав, що миколаївські порти по деяких позиціях мають ставку на перевалку нижче, ніж порти Одеси.

Ще один плюс — наявність детального плану території індустріального парку.

«Міська рада вже виділила землю під індустріальний парк, є рішення міської ради щодо створення індустріального парку, ми внесли його до реєстру промислових індустріальних парків. Наразі ми знаходимося на четвертому етапі, пов’язаному з вибором керуючої компанії. Потенційному інвестору ми пропонуємо не тільки просту участь, а й стати керуючою компанією», — заявили у міськраді.

За словами міського голови  Олександра Сєнкевича, індустріальні парки є інструментом стимулювання промислового виробництва, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, вирівнювання економічного розвитку регіонів.

«Ідея індустріальних парків — досить перспективна та економічно вигідна як для підприємств, так і для розвитку міста. Учасники отримують оптимізацію матеріальних, фінансових і трудових витрат, а держава та місцеві громади – створення нових робочих місць, активізацію господарської діяльності та забезпечення соціально-економічного розвитку відповідних територій», — розповів міський голова.

Реалізація проєкту дозволить закласти надійний фундамент розвитку міста та області та забезпечити їх майбутній розвиток на десятки років вперед. А інвестори отримають територію з вже підведеними комунікаціями і пільгове ведення бізнесу.

Фото: abo.media

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: