Економіка і бізнес
Права на вилов риби продаватимуть через ProZorro
Державне агентство рибного господарства України та Державне підприємство «Прозорро.Продажі» підписали Меморандум про співпрацю. Його мета – запровадження в Україні ефективної та прозорої системи реалізації прав на вилов водних біоресурсів, розвиток добросовісної конкуренції та запобігання проявам корупції шляхом реалізації цих прав через систему «ProZorro.Продажі».
Чому це важливо?
У Держрибагентстві зауважують, що таке рішення насамперед
знизить корупційні ризики в рибній галузі.
«Наразі дуже важливим є створення єдиних правил ведення публічних торгів з реалізації прав на вилов водних біоресурсів в Електронній торговій системі для всіх її учасників, а також забезпечення повноцінного відкритого доступу громадськості до інформації про результати цих торгів. Це, в свою чергу, знизить корупційні ризики в рибній галузі. Сподіваємось на плідну співпрацю з ДП «ProZorro.Продажі», – зазначили у Держрибагентстві.
Читайте також: Україна заробила мільярд гривень на малій приватизації: назвали рекордні лоти
Основними цілями підписання Меморандуму є:
- доступність безкоштовного вихідного коду Електронної торгової системи відповідно до умов ліцензійних угод про використання програмного забезпечення з відкритим кодом без будь-яких роялті чи інших платежів розробникам;
- створення єдиних прозорих та недискримінаційних правил відбору організаторів торгів, що мають право надавати послуги Держрибагентству, а також інвесторам, які зацікавлені у придбанні прав на вилов водних біоресурсів через Електронну торгову систему;
- підвищення конкуренції за рахунок спрощення доступу до торгів з реалізації прав на вилов водних біоресурсів, а також рівного доступу для всіх зацікавлених інвесторів до інформації про такі права.
«ProZorro.Продажі» завдяки малій приватизації та комерційним торгам вже принесли мільярдні надходження до держбюджетів різних рівнів. Чесний доступ до природних ресурсів – один з наших пріоритетів. У нашій системі вже проводяться аукціони з надрокористування. Тепер система забезпечить конкурентний та публічний доступ українських та іноземних інвесторів до використання водних біоресурсів і права промислового вилову риби», – прокоментував в.о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев.
Що варто знати про ProZorro.Продажі?
ProZorro.Продажі – електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Це майданчик для реалізації майна державних та комунальних підприємств по всій Україні.
Система отримала міжнародне визнання. У червні 2017 року в Індії в рамках конкурсу CitiT4I – Challenge проект став одним із кращих антикорупційних стартапів світу.
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі