Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українка повернулася з Америки, щоб рятувати поранених бійців (ВІДЕО)

Опубліковано

Віка працювала в одному з найбільших інвестиційних банків світу в Нью-Йорку на Волл-стріт, а зараз рятує поранених з Авдіївки та Бахмута. Дівчина покинула успішну кар’єру в США та повернулася додому, щоб стати пліч-о-пліч зі своїми мамою, татом і сестрою, які пішли в ЗСУ. Віка приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”.

Про це повідомляє ШоТам.

Історія дівчини

“Для мене колись цінностями була карʼєра та вибудовування власних амбіцій. Тільки почалась війна, все перевернулось. Я розумію, Що найцінніше, що в мене є – це життя, люди біля мене, сімʼя, країна й Батьківщина”, – розповідає Вікторія.

Вона народилася на Житомирщині. В 13 років мріяла побачити світ, тому старанно вчила англійську мову. Хотіла подивитися, як живуть інші країни, та потім втілити цей досвіт в Україні.

У 15 років дівчина виграла грант і рік навчання в Техасі у старшій школі. Згодом вступила до одного в найкращих вишів США в Каліфорнії й отримала можливість безкоштовно навчатися та стажуватися в різних країнах світу.

“Я жила в Південній Корії в Сеулі – там навчалася й працювала. Потів в Індії, в Британії. Я отримала дві спеціальності по закінченню університету: одна – це “наука даних і статистика”, друга – “фінанси”, – зазначає госпітальєрка.

Читати також: Як спілкуватися з пораненими захисниками та захисницями?

Події після 24 лютого 2022 року

Дівчина влаштувалася до одного з найбільших інвестиційних банків у світі, розташованого в Нью-Йорку. Планувала набратися досвіду та відкрити власну компанію в Україні. Але 24 любого зруйнувало плани. Батько Вікі пішов в ЗСУ, мати й сестра – в ТрО.

Перші місяці дівчина висилала родини та друзям кошти на амуніцію та все необхідне. Але потім зрозуміла, що не може залишатися за кордоном, бо хоче більше робити для України.

У грудні 2022 року Віка повернулася додому та приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”. Обрала позивний Торрі, бо в Америці так скорочували її імʼя. З лютого 2023 року почала їздити на передову.

За цей рік вона рятувала бійців на Запорізькому напрямку, в Авдіївці та Бахмуті. І, попри небезпеку, продовжує забирати поранених з-під обстрілів.

“Був поранений в руку хлопець. У нього був турнікет. Коли вже рана була затампована, й коли я вже пішла знімати турнікет, у нього починають блищати очі, і він такий: я відчуваю свою руку знову. Дякую, я відчуваю свою руку“, – згадує Віка.

Плани на майбутнє

Уже під час служби дівчина дізналася, що пройшла конкурс та навчання в Гарварді. Але планує туди лише після Перемоги, а далі – розвивати економіку та бізнес в Україні.

Наразі дівчина встигає працювати і компанії, яка займається розробкою штучного інтелекту для дронів. А також, відкрила збір на переобладнання автівки під евакуаційну. Долучитися й тим самим врятувати життя військового можна за цим посиланням: https://send.monobank.ua/jar/4gFyqyYt9m

Нагадаємо, що NAUDI допомагає українським студентам знайти роботу на підприємствах, які виробляють БПЛА.

Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі