Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Посольство США в Україні оголошує грантовий конкурс проєктів. Які умови

Опубліковано

Стартував грантовий конкурс для проєктів, які спрямовані на розвиток громадянського суспільства в Україні.

Про це повідомили на сайті Посольства США в Україні.

Про конкурс

Фонд сприяння демократії підтримує проєкти, які сприяють розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості в Україні. Пріоритет надаватиметься тим проєктам, які будуть спрямовані на зменшення руйнувань та страждань завданих російським урядом, а також підтримки українців, які найбільше постраждали від війни.

«Ми зацікавлені підтримати ініціативи, які вирішують найгостріші проблеми в Україні, включаючи права ветеранів, права людей з обмеженими можливостями, захист інших уразливих верств населення, а також боротьбу з корупцією та забезпечення підзвітності та прозорості державних органів влади», – кажуть у Посольстві.

Для кого

Взяти участь можуть громадські активісти, представники місцевої та центральних органів влади, представники та лідери вразливих груп населення, журналісти та лідери думок.

Читайте також: Центр «Розвиток КСВ» запускає навчальну програму для молоді, що прагне створювати власні проєкти

Умови

Проєктні заявки мають відповідати цілям проєкту, зокрема:

  • Захист прав людини;
  • підтримка зусиль, спрямованих на відродження та реконструкцію звільнених територій Україні;
  • розширення можливостей новостворених неурядових організацій в Україні;
  • сприяння залученню громадськості та ініціатив у звільнених регіонах України;
  • сприяння прозорій діяльності державних органів влади та боротьбі з корупцією;
  • підвищення обізнаності громадян України щодо потенційних викликів, пов’язаних із війною;
  • сприяння громадянській освіті та громадській активності.

Фінансування

Максимальна сума гранту на один проєкт становить 250 000 доларів.

Як взяти участь

Проєктну заявку і додатки потрібно надіслати на електронну адресу KyivDemGrants@state.gov. Шаблони форм можна завантажити на сайті Посольства.

Нагадаємо, українок запрошують взяти участь у безоплатній навчальній програмі про використання громадських технологій для вирішення проблем громад.

До того ж фонд Східна Європа та ЄС оголошують грантовий конкурс «Act to Support» для громадських організацій, які працюють над розробленням цифрових інструментів.

Фото: facebook.com/usdos.ukraine

Можливості

Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Опубліковано

Проєкт “НотаЄнота” запускає освітній  курс з організації й проведення антифейкових ігор. До участі запрошуються вмотивовані освітяни та освітянки, представники і представниці бібліотек, громадських організацій, університетів третього віку Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей.

150 відібраних учасників пройдуть освітній курс, отримають методичні розробки 5 антифейкових ігор “НотаЄнота”, роздаткові матеріали для проведення ігор, а також  символ гри — плюшевого єнота. Розробки ігор можна використати як під час уроків чи занять у школах та університетах, так і для позакласних заходів та подій у відкритих просторах, бібліотеках та громадських організаціях. 

“НотаЄнота” — командна гра для учасників, віком від 13 років. Її мета — показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Освітній курс “НотаЄнота” містить серію навчальних вебінарів із детальним аналізом завдань кожної гри, практичні лекції про те, як писати пости та робити фото і відеоконтент для соціальних мереж, а також зустрічі-вебінари про актуальні фейки та інформаційні атаки. Усі учасники, які успішно завершать освітній курс “НотаЄнота”, отримають сертифікати (1 кредит ЄКТС або 30 годин), а також плакати із порадами з медіаграмотності та комікси з єнотом для подальшого використання в роботі й проведення  майбутніх заходів. 

Тривалість курсу: квітень-червень 2024 року. 

Щоб успішно завершити програму потрібно:

— відвідати навчальні вебінари щодо проведення ігор “НотаЄнота”;

— організувати щонайменше 3 гри “НотаЄнота” до кінця червня 2024 року. 

30 кращих фахівців, які проведуть найбільшу кількість ігор або найбільш креативні ігри “НотаЄнота” до кінця весни, будуть запрошені взяти участь у конференції “НотаЄнота”, яка відбудеться наприкінці програми у Києві.

Участь у програмі “НотаЄнота” — це можливість отримати практичні знання та навички з організації та проведення антифейкових ігор, а також доступ до розробок ігор про фейки та маніпуляції, що допоможуть впроваджувати медіаграмотність та креативно розвивати критичне мислення серед учнів та студентів.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Деталі участі

Попри те, що програма націлена на учасників та учасниць з Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей, долучитися до неї можуть й вмотивовані освітяни з інших регіонів України. Вони отримають онлайн-матеріали курсу, зможуть відвідувати гостьові лекції, а також взяти участь в розіграші ігрових наборів за умови проведення ігор. 

Участь у програмі безкоштовна. Щоб взяти участь у відборі заповніть форму https://bit.ly/3VztcBy  до 31 березня 21:00:

Авторка антифейкової гри “НотаЄнота” — фактчекерка, головна редакторка фактчекінгових проєктів “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, викладачка Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Альона Романюк. 

Цей проєкт реалізується ГО “Центр аналізу інформації “Лакмус” за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Нагадаємо, що уряд вирішив повернути щорічні гранти молодим ученим та докторам наук.

Читати далі

Можливості

Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Опубліковано

11-12 квітня 2024 року в Києві Texty.org.ua та Міністерство цифрової трансформації за підтримки ОБСЄ проведуть безоплатний дводенний тренінг із відкритих даних для власників, менеджерів та аналітиків малого та середнього бізнесу.

Про це повідомляють в Міністерстві.

Програма тренінгу

ПІд час освітньої ініціативи ви дизнаєтесь про:

  • конкурентні переваги відкритих даних для бізнесу;
  • можливості для аналізу ринку та конкурентів;
  • налагодження експорту на зовнішні ринки;
  • автоматизацію бізнес-процесів;
  • створення власних стартапів.

Читати також: Запустився грант на 5 млн грн для підприємців, які працюють на прифронтових територіях

Тренери курсу:

  • Яніна Любива, експертка з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України.
  • Олександр Оксимець, експерт з аналітики даних громадської організації “Агенція журналістики даних”.
  • Денис Губашов, аналітик громадської організації “Агенція журналістики даних”, консультант з впровадження політики відкритих даних.

Кому підійде курс?

Участь у тренінгу можуть взяти власники, менеджери та аналітики малого та середнього бізнесу, які прагнуть розвивати свою справу за новітніми бізнес-підходами, опираючись на перевірені дані.

Як взяти участь?

Для участі в навчальному курсі потрібно заповнити  форму.

Дедлайн подання заявок – 3 квітня 2024 року. 

Початок програми – 11 квітня 2024 року.

Нагадаємо, що для студентів-журналістів проведуть тренінговий курс з медіаграмотності.

Також ми повідомляли, що уряд вирішив повернути щорічні гранти молодим ученим та докторам наук.

Фото: Мінцифра

Читати далі

Можливості

Як друзі-ветерани роблять бізнес на червоній ікрі (ВІДЕО)

Опубліковано

Микола та Михайло дружать усе життя. Ще малими разом «печерували» рибу в Черемоші — ловили голіруч попід берегами та поміж каміння. І мріяли колись збудувати власні стави та розводити карпатську форель. Ця мрія давала їм сили в найтяжчі ночі в окопах на Донеччині.

Чи вдалося побратимам втілити бізнес-плани, задумані ще в дитинстві, та як це — доїти форель, дивіться у відео від ШоТам!

Ще рік тому ці двоє друзів в окопах на Донеччині мріяли про… Форель. Про стави у рідному буковинському селі та власне виробництво делікатесів. А нині кожен з них розвиває свій власний рибний бізнес.

Микола та Михайло – друзі дитинства, які жили по сусідству. Ловили голіруч рибу у Черемоші та слухали Михайлового діда. Дід розповідав про свою мрію хлопцям – розводити форель. Цю мрію він так і не втілив, а нерозлийвода друзів життя закинуло деінде.

Микола став істориком, а Михайло – чемпіоном з рукопашної боротьби. Але дідова мрія про власний ставок із фореллю жила у кожному з них. Тому обоє поїхали на заробітки за кордон, аби назбирати грошей.

У 2017 році Михайло викопав свій перший став, а у 2018 запустив у нього рибу.

Читайте також: “Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Микола, коли приїздив з-за кордону спершу допомагав другові. Втім, у січні 2022-го року приїхав у відпустку й вирішив: пора викопувати власний став. Але, замість будувати власний бізнес, друзі в березні доєдналися до лав тероборони.

У складі 107 бригади обороняли Харківщину, Донеччину та Луганщину.

“Пліч-о-пліч з Миколою в окопах ми стояли та мріяли, як повернемося додому. І зробимо свої власні справи, щоби він також зарибнив своє господарство. І це нам додавало духу та сили”, – ділиться Михайло.

Микола отримав поранення, а згодом улітку 2023 демобілізувався.

“Будучи ще на передовій, я пообіцяв собі, що коли приїду додому, викопаю став. Деякі будівельні матеріали у мене вже були закуплені, але коштів ще не вистачало на генератор та аеродром, на насоси”, – каже Микола.

Михайло же отримував з дому невтішні новини – його господарство занепадало. Батько з інвалідністю не встигав обробляти ікру, а зберігати її не було де. І тут пролунав дзвінок від Миколи: давай спробуємо написати заявку на грант!

Про програму REARL, їм розповів побратим з яким разом служили.

“Історії цих підприємців не можуть нікого залишити байдужими. Обоє мріяли про рибне господарство з дитинства. Обоє захищали нашу країну” – розповідає координаторка програми REARL Неля Малько.

За виплати у військовій службі Микола купив мальків форелі та корми. А завдяки підтримці від програми REARL придбав обладнання та будматеріали для власної справи. Микола вже у травні готується продати першу партію форелі.

А Михайло за грантові кошти купив морозилку та вакууматор для ікри. Тепер ікра з його господарства їхатиме до магазинів та ресторанів усієї країни.

Нині друзі знову працюють пліч-о-пліч і в усьому підтримують один одного.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни українці донатять великим фондам та окремим ініціативам, аби допомагати війську зібрати кошти на необхідне. Часто українці діляться власними знаннями, виробами ручної роботи чи іншими матеріалами, аби зробити свій внесок у допомогу захисникам.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: