Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Поки тато на фронті, мама очолила родинний бізнес і тримає тил: історія родини Максимових з Донеччини (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Це мала бути історія про релокований бізнес, про те, як можна цікаво продавати жалюзі та ролети і бути закоханим у цю справу, але…

Але ШоТам познайомився із Кароліною, яка чекає на тата-захисника, та із Гульнарою, яка очолила родинну справу, та підготував наснажливу історію про світлу українську родину.

24 лютого ця родина з Покровська мусила розділитися. Михайло Максимов пішов у територіальну оборону, а Гульнара мала тримати тил: евакуювала до Франківська дітей і бізнес.

«Він на фронті там свої задачі виконує, я виконую задачі, пов’язані з дітьми і з нашою справою», —Гульнара Максимова, співзасновниця шоуруму КароМполь.

Шоурум сонцезахисних систем КароМполь родина заснувала 4 роки тому. У назві зашифрували імена доньок Кароліни і Поліни.

Тож не рятувати родинну справу Гульнара просто не могла.

«Чоловік у мене повірив, інвестував сили, гроші, нерви. Це ж нелегкий шлях – взяти і переїхати. Я ж не можу зараз опустити руки і сидіти, просто сидіти!», — Гульнара Максимова, співзасновниця шоуруму КароМполь.

Шукати клієнтів у новому місті довелося з нуля і з перешкодами.

«Які болі релокованого бізнесу? По-перше, це неможливість поставити мітку на гугл-картах. У воєнний час Гугл заблокував цю можливість. Тому  я не можу показати, що я тут є. По-друге, наш сайт, який є офіційним, він заточений під  Донецьку область. І навіть якщо ввести «ролети у Франківську», нас ви навряд чи знайдете. По-третє, я не можу запустити  рекламу в соціальних мережах зі свого акаунту. Бо він заблокований через те, що в Донецькій області зареєстрований», —Гульнара Максимова, співзасновниця шоуруму КароМполь

Попри всі складнощі, Гульнарі вдалося завоювати довіру франківців. І навіть конкуренти уже радять КароМполь містянам.

Читайте такожОзброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку

«Коли уже оформлювала замовлення, кажу: «Скажіть, будь ласка, як ви нас знайшли?» – «Так вас порекомендували… тут поруч з вами теж продають жалюзі…». Але вони не вирішили їхню задачу.  І вони направили сюди. Це дуже мудро з їхнього боку і з повагою до клієнта», — Гульнара Максимова, співзасновниця шоуруму КароМполь.

Не менше сил, ніж у бізнес, Гульнара вкладає в підтримку коханого. Із чоловіком і татусем дівчата не бачились уже 3 місяці. Поля щодня шле фото з сердечком, а Кароліна готує татові подарунки.

«Я зробила цих двох ангеликів. Цей жовтий залишається для мами, а цього я відправлю до тата, щоб його це зігрівало, і коли наша сім’я знов возз’єднається, то він його знов сюди причепить», — розповідає донечка Кароліна Максимова.

«Він вірить у нашу перемогу і він каже: «Хочу бути причетним до цієї перемоги, щоб мені не було соромно дітям дивитися в очі і щоб мої діти з гордістю знали, що їхній батько зробив те, що він повинен був зробити: піти захищати», — Гульнара Максимова, співзасновниця шоуруму КароМполь.

Нагадаємо, крафтова сироварня Budz Baran відкрилася в пандемію і розвивається під час війни.

Також ШоТам розповідав, як Луцький кликун музикою зібрав 110 тис. грн. для ЗСУ.

Суспільство

Рига передала Чернігову десять пасажирських автобусів Solaris Urbino 12

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Латвійське місто Рига передало Чернігову десять пасажирських автобусів Solaris Urbino 12.

Про це повідомили у Чернігівській міській раді.

Автобуси використовуватиме КП «Чернігівське тролейбусне управління», надаючи послуги з громадських перевезень.

На церемонію передачі приїхали заступник мера Риги Едвардс Ратнієкс, депутатка Ризької міської ради Ієва Бранте, посол Латвії в Україні Ілгварс Клява.

Зазначається, що за призначенням автобуси використовуватиме КП «Чернігівське тролейбусне управління», надаючи послуги з громадських перевезень.

Читайте такожВертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці

«Рига була і завжди буде з Україною.  Цього разу ми надаємо десять автобусів. Сподіваємось, що вони допоможуть вам довозити дітей до школи або перевозити жителів Чернігова. Під час тижня патріотів жителі Риги зібрали гуманітарну допомогу, щоб наповнити ці автобуси. Ми дуже раді вам допомогти. Ви дуже теплі люди, і саме тому вас підтримує весь світ. Ми сподіваємось, що ви відбудуєте своє місто дуже скоро, і у вас буде на це можливість», — сказав під час передачі автобусів  заступник голови Ризької міської ради Едвардс Ратнієкс.

Нагадаємо, Естонія передала 4 автобуси для Харківщини та Житомирщини.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала від Євросоюзу 370 шкільних автобусів, які розподілять між громадами.

Окрім того, Київ отримав від українських благодійників 3 міських автобуси Mercedes Citaro.

Фото: chernigiv-rada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Чернівцях відкрили інклюзивну кав’ярню-мануфактуру

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Чернівцях відкрили інклюзивну кав’ярню-мануфактуру, де відвідувачів пригощатимуть за пожертву.

Про це повідомив у фейсбуці міський голова Чернівців Роман Клічук.

«Каву і тістечка тут не “купують”. У новій кав’ярні-мануфактурі ними пригощають за пожертву», — написав міський голова.

Він зазначив, що заклад є соціальним проєктом з адаптації, соціалізації та підготовки молоді з ментальними порушеннями до подальшого працевлаштування. Там будуть опановувати такі професії, як кухар, офіціант, бариста. А все, що «зароблять», спрямують на функціонування проєкту.

За словами посадовця, кав’ярня є інклюзивною. Вона доступна для людей на кріслах колісних та для молодих батьків з візками, адже тут облаштований підйомник.

Читайте такожТисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Нагадаємо, на Хмельниччині відкрили першу інклюзивну кав’ярню.

Також дивіться відео, як футболістки самотужки відкрили бренд напівфабрикатів, щоб утримувати команду.

Окрім того, на Закарпатті відкрили перше шкільне соціальне підприємство «ЕКО ТАК».

Фото: facebook.com/klichuk.roman.

Читати далі

Суспільство

На деокупованій частині Харківщині запрацював перший Центр соціально-психологічної допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Балаклії на Харківщині за підтримки міжнародних партнерів запрацював Центр соціально-психологічної допомоги.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Відсьогодні запрацював Центр соціально-психологічної допомоги у Балаклії. Це перший заклад у деокупованій частині Харківської області, який надаватиме допомогу постраждалим від домашнього насильства», — йдеться у повідомленні.

Реалізували проєкт у співпраці з Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA), урядом Бельгії та благодійним фондом «Ініціатива».

Читайте також: Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Керівник ОВА додав, що у безпечному просторі надають консультації психолога, послуги соціального супроводу для подолання наслідків домашнього насильства, а також інформацію щодо роботи інших організації та установ.

За потреби відвідувачів розмістять у кризовій кімнаті. Там вони можуть перебувати до 10 діб. Одночасно Центр може прийняти до 10 людей.

Нагадаємо, на Рівненщині розпочав роботу перший Центр ментального здоров’я.

Раніше ми повідомляли, як у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».

Фото: facebook.com/synegubov.oleg.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Це було так неочікувано. Воно як бахнуло, то мене оглушило. Коли глянув на ногу, то...

Суспільство22 години тому

У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес

Вчителька Ольга Рясна понад 30 років ходила на роботу через дорогу від свого дому й...

Суспільство24 години тому

Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Якби пес Боні зміг сказати хоча б одне слово людською мовою, то це було б...

Суспільство1 день тому

«Якби можна було, я б виткала великий рушник, аби вберегти Україну». Як майстриня із Сумщини понад сорок років береже давнє кролевецьке ткацтво

Через руки цієї жінки пройшли тисячі кілометрів витканих рушників. Людмила Минтус — ткаля з містечка...

РЕКЛАМА: