

Суспільство
Показали план реконструкції Верхнього і Нижнього Валів: як зміниться Поділ у Києві
Команда архітекторів і дизайнерів “Агенти змін” представила проєкт реконструкції Верхнього і Нижнього Валів у Подільському районі Києва.
Основна мета проєкту – зосередити увагу на переміщенні людей, велосипедистів і громадського транспорту, повідомляють “Агенти змін” на сторінці у Facebook.
Які є проблеми?
Як розповідають “Агенти змін”, нині на Верхньому та Нижньому Валах купа проблем з мобільністю: запарковані тротуари, підземні переходи, відсутня велодоріжка, автівки в постійних заторах, разом з якими стоїть громадський транспорт. Місто збирається виправити ці проблеми під час реконструкції, яку обговорюють уже кілька років. Однак змінювати вулицю треба не лише для вирішення проблем з мобільністю, але й з урахуванням решти недоліків.
“На Валах варто розширити публічний простір, бо зараз тротуари не відповідають кількості пішоходів та активності в перших поверхах. По вузьких тротуарах складно ходити, адже доводиться постійно оминати хаотичну торгівлю та літні майданчики. До того ж уздовдж тротуарів практично відсутні дерева, тому в спеку там досить некомфортно”, – вважають архітектори.
Що пропонують?
Проєкт реконструкції Валів повинен виправити проблеми з мобільністю, розширити громадський простір та створити сталу систему водовідведення і очищення. Лише тоді вулиця відповідатиме сучасним вимогам до розвитку сталих та людиноцентричних міст.

Нові Вали повинні вирішити проблеми з мобільністю. Зосередитись треба, насамперед, на переміщенні людей, а не автівок, та віддати пріоритет пішоходам, велосипедистам і громадському транспорту.
“Ми зробили Верхній Вал пішохідним і перенесли на нього трамвай. Таким чином, трамвай рухатиметься окремо від автомобільного транспорту та не стоятиме регулярно разом з ним в корках. Вздовж трамвайних колій розташували двосторонню велодоріжку. Дві смуги транспорту перенесли на Нижній Вал, спростивши всі перехрестя та кількість конфліктів автівок з пішоходами”, – додають архітектори.
Остаточно рішення з реорганізації руху треба ухвалювати після комплексного перегляду схеми мобільності на Подолі з урахуванням змін, які на неї чекають у майбутньому: будівництво розв’язки на Валах, зміна схеми руху через перекриття Контрактової площі, впровадження Концепції інтегрованого розвитку Подільського району.
“Ми пропонуємо розширити бульвар та об’єднати його з тротуаром Верхнього Валу. Так ми отримаємо єдину пішохідну зону, через яку іноді проїжджатимуть трамваї та велосипедисти. Перед першими активним поверхами з’явиться достатньо простору, щоб розмістити літні майданчики, а пішоходи зможуть без перетину автомобільних смуг пройти до бульвару”, – розповідають “Агенти змін”.
Одночасно пропонують створити чотири нові площі вздовж Верхнього Валу. Дві з них — Кожум’яцька та Житньоторзька — існували сотню років тому назад як місця для торгівлі. На перетині з Костянтинівською влаштуємо площу, що дасть зручний пішохідний зв’язок між виходом зі станції метро та зупинками трамваю і автобусів, а також планують розширити спортивну площу на перетині з Межигірською вулицею.
Суспільство

20 червня 2025 року відбувся черговий етап великого обміну військовополоненими. Згідно зі Стамбульськими домовленостями, Україна повернула з російського полону ще одну групу захисників, які мають важкі поранення або тяжкі хронічні захворювання.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
До України повернулися військовослужбовці Збройних сил, зокрема представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, Територіальної оборони, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Усі звільнені — солдати або сержанти.
Серед повернутих є захисники Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року. Багато з них мають важкі медичні діагнози, зокрема епілепсію, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, ураження опорно-рухового апарату, проблеми із зором, грижі та хронічні захворювання органів травлення. У багатьох спостерігається значна втрата ваги.
Читайте також: «Україна — мій вибір». Це біженці, які знайшли прихисток в нашій країні
Після повернення звільнені пройдуть медичне обстеження, лікування та реабілітацію. Вони отримають необхідну допомогу, нові документи та компенсацію за весь час перебування у неволі.
У Координаційному штабі зазначили, що обмінний процес ще триває, і найближчим часом плануються нові етапи. Точна кількість звільнених буде оголошена після завершення всіх процедур.





Нагадаємо, що захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Коордштабу
Суспільство

У Львові медики реабілітаційного центру UNBROKEN зберегли руку 22-річному захиснику Віталію Кудричу, який дістав важке поранення під час мінометного обстрілу на Курщині. Завдяки п’яти складним операціям хірурги змогли запобігти ампутації, хоча поранення загрожувало втратою кінцівки.
Про це повідомили в центрі.
Історія військового
Бійця із Львівщини евакуювали до стабілізаційного пункту одразу після обстрілу. Потім через Суми та Київ Віталій потрапив до центру UNBROKEN у Львові вже в комі. Після двох місяців непритомності хлопець прийшов до тями. До моменту стабілізації лікарі розпочали реабілітацію — з ним працювали фізичний терапевт і логопед.
На тілі Віталія — тату жінки-воїна з мечем. Саме на нього припала глибока рана. Хірурги виявили значний дефект м’яких тканин, пошкодження артерій, перебиті кістки й сухожилля. Попри ризики, фахівці вирішили рятувати кінцівку: укоротили руку, щоб наблизити вцілілі частини кісток, заклали цементний спейсер з антибіотиком та провели пересадку шкіри з ділянки стегна.
Читайте також: «Люди, я бачу»: захисник поділився успіхом після операції (ВІДЕО)
Наразі стан Віталія стабільний, і медики готуються до наступних етапів — пластики кісткового дефекту та відновлення сухожиль. Попереду ще не менше ніж пів року лікування та реабілітації. У центрі зазначили, що військовий налаштований оптимістично й мріє про подорож Закарпаттям.



Нагадаємо, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Стендап-комік Василь Байдак долучився до інформаційної кампанії Служби безпеки України «”Спали” ФСБшника». Ця ініціатива спрямована на протидію спробам російських спецслужб втягнути українських підлітків у диверсійно-терористичну діяльність.
Про це повідомили в СБУ.
У відео Байдак застерігає молодь від участі в підпалах, терактах і диверсіях, до яких можуть схиляти вербувальники з рф через соціальні мережі. Комік наголошує: для російських спецслужб діти — лише інструмент, якого не шкода.
«Росіяни намагаються використати наших дітей як зброю проти України. Для них нема нічого святого. Вони перетворюють неповнолітніх на терористів-смертників, підриваючи їх. Діти думають, що це гра, хоча насправді платять своїми життями за участь у ній», — зазначив Василь Байдак.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
У разі спроби вербування українцям радять негайно звертатися:
- в офіційний чат-бот «”Спали” ФСБшника»;
- на гарячу лінію СБУ: 0 800 501 482;
- або за номером 102 до Національної поліції.
Нагадаємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 мільйона гривень для «Вовків Да Вінчі».
Фото обкладинки: інстаграм СБУ