Суспільство
Показали першу українську сувенірну банкноту з вертикальним дизайном (ФОТО)
Національний банк України 26 листопада випустив нову сувенірну неплатіжну банкноту.
Як повідомляє пресслужба НБУ, банкнота присвячена Герою України, першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку.
Чим особливий дизайн
“Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України” – це перша українська сувенірна банкнота з вертикальним дизайном.
Читайте також: В Україні запускають в обіг монету на честь прикордонників
Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – портрет Леоніда Каденюка, над яким напис – ПЕРШИЙ КОСМОНАВТ УКРАЇНИ; логотип Державного космічного агентства України (праворуч).
Основне зображення зворотного боку – космічний корабель “Колумбія” на тлі планет сонячної системи; над ним написи THE FIRST ASTRONAUT OF UKRAINE.
Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Про захисні елементи
У банку кажуть, що банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього). Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком (зображення земної кулі з материками).
Її віддруковано за допомогою офсетного, інтагліо, трафаретного та високого способів друку з використанням захищених фарб.Розміри сувенірної банкноти 80×170 мм, тираж – 50 000 штук (зокрема 40 000 у сувенірній упаковці). Придбати сувенірну банкноту “Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України”, яка не є платіжним засобом, можна буде в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів.
Вартість такого сувеніру поки не називають.
Читайте також: В Україні знімають фільм про першого космонавта Каденюка
Довідково
Леонід Каденюк 1997 року здійснив політ на американському космічному шатлі “Колумбія” (місія STS-87) у складі міжнародного екіпажу.
Український космонавт-дослідник виконав широкий спектр робіт у рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин.
Нагадаємо, на Житомирщині коростишівські каменярі завершили виготовлення пам’ятника першому астронавту України Леоніду Каденюку.
Фото: bank.gov.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі