Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожі на авто: 5 яскравих туристичних місць в Україні, які варто відвідати

Опубліковано

Цікава подорож на машині залишиться у пам’яті на все життя. Автомобіль дозволяє відвідати як великі туристичні міста, так і маловідомі, абсолютно «не хайпові» місцинки й природні пам’ятки. Машина дарує свободу пересувань й допомагає суттєво зменшити витрати, якщо подорожує понад дві особи.

Куди поїхати, який маршрут обрати й який бюджет закласти — все залежить лише від вас. В ідеалі необхідно мати приблизний план подорожі, запастися картою та веселою компанією. Ми підготували нестандартний маршрут автотуру Україною, що стане незабутньою пригодою цього літа. 

Шацькі озера

Починати автомобільний тур варто з Волині. Шацькі озера вже давно є однією з найпривабливіших локацій для українських туристів. Розташовані озера серед лісових масивів й оточені численними базами для відпочинку. Автомобіль дасть можливість побачити визначні місця за декілька днів, економно перепочити і скуштувати місцеву кухню. 

Шацькі озера

«Блакитні очі Волині» — озера Світязь та Пісочне цікавлять туристів кришталево чистими водами. Вони володіють оздоровчими властивостями, завдяки гідрокарбонатно-натрієвому змісту з невеликою мінералізацією. Це ще одна з причин, чому сюди варто завітати під час цьогорічної відпустки. Подорожуючи до Шацьких озер своїм автомобілем, варто побувати й у місті Шацьк, що знаходиться на відстані приблизно 80 км від Ковеля. Тут обов’язково потрібно відвідати Шацький національний природничий парк — унікальну екосистему одну з найбільших у Європі. Тутешні ліси переповнені лікарськими травами та грибами, а довкола — прозорі і чисті озера з рибою.

Читайте також: Відомі й не дуже: 10 українських вершин, які варто підкорити цього літа в Карпатах

Гора Пивиха

Полтавський заповідник вражає не лише красою гір, а й неймовірними краєвидами на Кременчуцьке море. Тут знаходиться найвища точка Лівобережної України — гора Пивиха висотою 168 метрів. Рухаючись дорогою з Кременчука на Київ, уважний водій або пасажир обов’язково зверне увагу на величезну і досить красиву гору під назвою Пивиха. Вона розташована недалеко від населеного пункту Градизьк. Знаходиться вона фактично на березі Дніпра, тому наразі сюди приїжджають жителі не лише з Полтавської області, а й сусідніх регіонів. Локація відмінно підходить для організації пляжного й наметового відпочинку, де можна насолодитись і морськими, і гірськими видами.

Олешківські піски

Безкраї бархани та кучугури, українська «Сахара», найбільший піщаний масив в Європі — яку тільки назву не отримували Олешківські піски за час свого існування. Заввишки майже п’ять метрів, вони вражають відсутністю будь-якої рослинності та знаходяться всього за 30 км від обласного центру. Територіально піски знаходяться в Херсонській області та виникли зовсім нещодавно. Два століття тому на цій території відбувалась масовий випас отар овець, які власне і виїли всю траву. Тим самим дозволивши вітровій ерозії внести корективи та максимально розширити місцевість.

Олешківські піски

Пустеля знаходиться недалеко від Цюрупинську, приблизно пів години на авто. І якщо плануєте відпустку у Херсоні — обов’язково завітайте до одного з «піщаних» чудес України.

Кінбурнська коса

Десь за три години на авто від Олешкіських пісків знаходиться Кінбурська коса або «Гострий ніс». Це піщана коса в північно-західній частині Кінбурнського півострова між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. На півдні України «Кінбурнською косою» частіше називають весь Кінбурнській півострів.

Незаймана природа та унікальний мікроклімат Кінбурнської коси вражають своєї автентичністю. З одного боку, цей природний об’єкт омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра. Тому тут можна досхочу накупатись. Суша вкрита трав’яною рослинністю, а також сосновим і дубовим лісом. Через велику кількість цілющих трав Кінбурнську косу іноді називають «аптекою просто неба». На косі росте понад 500 видів рослин, більшість з них —  лікарські.  А у сосновому лісі можна назбирати грибів.

Національний природний парк «Тузловські лимани»

Національний природний парк «Тузловські лимани» входить до складу природно-заповідного фонду України. Він охороняється, як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Парк розташований на південному заході Одеської області та може стати наступною зупинкою після відвідин Кінбурнської коси в Миколаївській області.

«Тузловські лимани»

Щоб дістатися лиманів треба доїхати за дві години від Очакова до Одеси. А потім протягом ще двох годин до населеного пункту Тузла через автошлях Р 70/Р70 и Т1610. 

Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Вхід на територію «Тузловських лиманів» вільний. В зоні регульованої рекреації дозволено встановлювати намети. А у працівників парку можна замовити екскурсію. Крім того, через територію проходить міграційний коридор, де пролітають мільйони птахів під час сезонних перельотів до місць гніздування.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі