Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1479111673 shutterstock 195855323 e1560512858573 1479111673 shutterstock 195855323 e1560512858573

Суспільство

Початкові школи можуть почати вбудовувати в житлові комплекси

Опубліковано

У Мінрегіоні розглядають можливість дозволити проектувати невеликі початкові школи, вбудовані у перші поверхи житлових будинків.

Це має стати одним із кроків для вирішення ситуації з переповненістю шкіл у великих містах і забезпеченню жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою в умовах щільної забудови.

Затвердили дозвіл на дитячі садки, далі – початкові школи

“У нових будівельних нормах ми вже дозволили робити вбудовані в житлові будинки дитячі садки і зараз знаходимося на порозі рішення, щоб також дозволити можливість робити вбудовані школи до 4-го класу включно. Адже міста продовжують ущільнюватися, тому потреба в школах і садках буде тільки збільшуватися”, – повідомляють у відомстві.

Пропозицію підтримують Міністерство освіти і науки України, ДСНС та інші профільні відомства.

Чому це необхідно втілити?

По-перше, це забезпечить жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою, по-друге, буде зручно для батьків та дітей, адже така школа буде знаходитися зовсім поруч, по-третє, дозволить суттєво зменшити диспропорцію між житловим будівництвом та соцінфраструктурою.

Читайте також: Як львівська школа зароблятиме на сонячній енергії 200 тисяч щороку

За результатами аналітичних досліджень Мінрегіону, серед міст, в яких будівництво житла випереджує будівництво шкіл, Чернігів (-50,5%), Луцьк (-50%), Рівне (-50,7%), Тернопіль (-49,1%), Київ (-29%).

Крім того, за інформацією Інституту освітньої аналітики, в більшості шкіл у цих містах діти навчаються у 2 та більше змін. Деякі навчальні заклади переповнені на 100%. При цьому, кількість учнів у класах перевищує 27 осіб.

Абсолютне дотримання всіх умов

При проектуванні таких вбудованих і вбудовано-прибудованих початкових шкіл, у першу чергу, мають бути обов’язково виконані необхідні пожежні, санітарні та інші умови, інсоляція та шумоізоляція приміщень.

Читайте також: Школи та дитсадки на Одещині електроенергією забезпечуватиме сонячна станція

Нагадаємо, що у нових ДБН «Заклади дошкільної освіти», які вступили в дію з 1 жовтня, вже введена можливість проектувати невеликі дошкільні заклади, вбудовані або вбудовано-прибудовані у житлові будинки.

Суспільство

У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен

Опубліковано

Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.

Про це повідомили представники підприємства.

Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.

Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.

Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» отримала першу партію французьких рейок: де їх використають

Опубліковано

Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Де залучать нові рейки

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.

Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:

  • Львів – Ужгород;
  • Київ – Львів – кордон ЄС;
  • Київ – Одеса;
  • Київ – Дніпро;
  • Київ – Харків.

«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.

Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме

Угода між Україною та Францією

Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.

У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.

«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

З російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО)

Опубліковано

В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.

Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Що відомо про обмін

Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.

У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.

«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.

Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт

Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».

За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.

Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...