Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Легендарний український композитор Ігор Поклад ледь не загинув в окупації без їжі та води. Але його дивом врятував волонтер із Казахстану.

Як вдалося врятувати легендарного композитора, які смертельні сюрпризи залишили окупанти в його будинку та як він живе тепер, дивіться в новому відео ШоТам.

Маестро Ігоря Поклада, який написав цю пісню «Сіла птаха білокрила на тополю», дивом врятували з окупованої Київщини. Композитор уже був знесилений, без запасів їжі та води, коли на його подвір’ї з’явився казахський волонтер…

Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Ігор Поклад народився 1941 року в Киргизії у родині військового. Після закінчення Другої світової війни родина повернулася до Тернополя. Ігор почав вигадувати мелодії з 4-х років, ще коли не вмів грати на фортепіано.

Уже у віці 18 років написав пісню «Кохана», яка стала найпопулярнішим хітом СРСР. А разом із поетом Юрієм Рибчинським створив пісні, які не мають віку.

У 2021 році на 80-річчя отримав звання Героя України, а на Алеї зірок у Києві засяяла його іменна зірка.

24 лютого застало композитора у Ворзелі, де він мешкав з дружиною і тещею. Родина сподівалася, що все закінчиться за декілька днів, тому не виїжджала. Але з кожним днем обстріли лише посилювались, і єдиним порятунком став підвал у будинку.

«Це було дуже страшно, дуже страшно. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.

На початку березня у будинку вже не було світла, газу, води та зв’язку, а росіяни підходили все ближче і ближче.

«Оці таргани. Бо вони повзли, як таргани: одну колону розбили — бац, на ранок нова колона. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.

Селище опинилося в оточенні ворога, і Поклади не знали, звідки чекати допомоги та порятунку. Аж раптом на їхньому подвір’ї з’явився незнайомець.

«Це був наш янгол-охоронець Костя. Він примчався за нами без усіляких коридорів. Без усілякого супроводу. Просто сів і поїхав», — Світлана Поклад, дружина Ігоря Поклада.

«Звичайно, Ігор Дмитрович був ослаблений у своєму будинку, коли я його побачив. Вони нічого не взяли, ніяких речей. Взяли лише собак», — Костянтин Гудаускас, волонтер.

Але одну надважливу річ все ж таки забрали — грамоту Героя України, заховали її, поклавши під собаку.

Коли Світлана побачила український прапор, то вперше за останні два тижні не стримала сліз. Але опинившись у безпеці, Поклади не склали рук: Світлана стала волонтерити. А одразу, як окупантів вигнали з Київщини, подружжя повернулося додому. У їхньому будинку жили росіяни та залишили після себе бруд і розруху.

Украли в композитора 10 старих електробритв і всі телефони. Але найжахливіше — залишили три розтяжки, одна з яких була в кабінеті Поклада. Попри все, Ворзель для подружжя Покладів — це місце сили. Улітку Ігор Дмитрович висаджував у селищі дерева разом зі своїм рятівником Костею, який став другом родини. А буквально на днях відбувся його творчий вечір у Ворзелі.

«Вірю в нашу Україну! Слава нашим Збройним Силам, Слава Україні!», — Ігор Поклад, композитор, народний артист України.

Нагадаємо, казахстанець врятував сотні людей з Бучі та записав свідчення злодіянь окупантів.

Суспільство

СБУ на Сватівському напрямку знищила склад боєприпасів і техніку росіян (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці Служби безпеки України знищили склад боєприпасів і техніку росіян у Сватівському районі Луганської області.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

Зазначається, що співробітники Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях здобули розвіддані про розміщення складу боєприпасів і бронетехніки агресора на лінії бойового зіткнення у Сватівському районі.

«У результаті двох нічних бойових вильотів БПЛА цілі успішно уражено», — йдеться у повідомленні.

На відео можна побачити вдале влучання по техніці росіян.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Найбільш гучні спецоперації СБУ

19 жовтня 2023 року снайпер СБУ встановив новий світовий рекорд, ліквідувавши окупанта на відстані 3,8 км.

13 вересня, в тимчасово окупованому Севастополі відбулася атака на судноремонтний завод ім. С. Орджонікідзе, під час якої було пошкоджено два кораблі чорноморського флоту рф. Унаслідок цієї операції ЗСУ вперше знищили підводний човен росіян, підтвердив Генштаб.

У серпні 2023 року поблизу села Оленівка на мисі Тарханкут в тимчасово окупованому Криму, за даними ГУР, також було знищено російський комплекс С-400 «Тріумф».

17 липня 2023 року бійці СБУ за допомогою морських дронів вдруге вразили Кримський міст. Ця спецоперація серйозно порушила роботу 19-кілометрового мосту та змінила уявлення про непереможність росії. Після цього росіяни більше не переправляють військову техніку Кримським мостом, а тягнуть її поромами.

Уперше СБУ атакувала Кримський міст 8 жовтня 2022 року. Тоді мосту стався вибух і рух був перекритий через зруйновану частину дорожнього полотна.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили сайт із вакансіями у сфері відбудови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні запустили проєкт з пошуку вакансій у сфері відбудови.

Про це повідомили у Міністерстві відновлення.

У межах проєкту створений вебсайт, що відображає перелік пропозиції посад від роботодавців, залучених у відновлення регіонів, територій та інфраструктури. На сайті представлені понад тисяча актуальних вакансій, які постійно оновлюються.

Сайт доступний за посиланням.

Це вакансії в транспортній галузі, галузі зв’язку, будівництва та у сфері відбудови в цілому.

Вакансії, поміж усього, містять можливості для безплатного навчання, перекваліфікації та/або проживання. Це може бути особливо важливим для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Порталі має фільтри та інструменти сортування. А отже користувачі можуть обирати роботу за сферою, географією чи роботодавцем. Крім актуальних вакансій, вебсайт проєкту “Робота та відновлення” пропонує рекомендації щодо пошуку роботи, а також відповіді на найбільш часті питання щодо працевлаштування.

Читайте також: Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

«Цей проєкт допоможе забезпечити роботою українців, в тому числі тих, які були змушені залишити свої домівки. А також підсилити кадровий потенціал підприємств інфраструктури та сфери відновлення в цілому», — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Проєкт «Робота та відновлення» реалізується Мінвідновлення за участі Державного агентства відновлення, АТ «Укрпошта» та АТ «Укрзалізниця» за підтримки громадської спілки «Українська інфраструктурна асоціація», а також порталу robota.ua.

Нагадаємо, в Україні запустили сайт із вакансіями до ЗСУ.

Фото: robotavidnovlennya.org.

Читати далі

Суспільство

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з «кришталевістю» кісток і через травму в дитинстві перестала рости, та це не завадило їй самостійно водити авто й навчитися плавати. Ольга потрапила до Книги рекордів України — там про неї вже дві згадки.

Зламати жінку, яка себе не вважає «залізною леді», не змогла навіть війна. Три дні шоку, а далі – місяці волонтерства. Ольга очолила благодійний фонд, який у Камʼянському вже допоміг тисячам родин і регулярно підтримує військові підрозділи. 

Ольга Пометун

Керівниця благодійного фонду «Об’єднані Добром».

Не знайшла себе в «паперовій» роботі

Я народилася з «кришталевістю» кісток. Так кажуть про вроджену крихкість, коли кістки дуже легко ламаються — один необережний рух може обернутися (і в мене часто так було) переломом. Звісно, я вже переросла це й нині не така «крихка», як у дитинстві, але все ж не стала «залізною леді» — маю першу групу інвалідності.

Зараз мені 37, і я — керівниця благодійного фонду «Об’єднані Добром» у місті Камʼянське Дніпропетровської області. Маю економічну освіту, за фахом — бухгалтерка. Після закінчення навчання приблизно рік я працювала за спеціальністю, але зрозуміла, що це не моє — постійна робота з паперами була не тим, що треба. Я хотіла спілкування з людьми, тому змінила сферу діяльності й наступні 10 років працювала майстринею манікюру.

Я не шкодую про те, що маю економічну освіту, тому що вона дуже багато разів мені допомагала. Також це можливість працювати в держструктурах. Гадаю, все в моєму житті відбувається так, як і має бути.

Першу гору здолала

Моє життя — це суцільне море: хвиля, яка то підіймається, то опускається. Я люблю ці моменти підйому. Одним з таких, мабуть, був той, що до 30 років я заробила собі на авто й у 28 років сіла за кермо власної машини.

Ольга Пометун
Ольга Пометун біля власного автомобіля, травень 2020 року. Фото: Facebook

Тоді, знаєте, це взагалі було дуже тяжко в нашій країні. Жінка за кермом — це вже був якийсь нонсенс, а жінка з інвалідністю за кермом — це вважалося за якісь надзвичайні речі. Держслужбовці, памʼятаю, питали: «А хто тобі сказав, що ти можеш водити машину?». Та я не здавалась: «А хто мені скаже, що я не можу?».

Машина дещо обладнана під мої потреби, але за пʼять хвилин може перетворитися на звичайну. І я на ній — упевнена водійка. Памʼятаю, коли розповіла кумі, що я вже їжджу, вона запитала: «Олю, а що далі?».

Друга гора піддалася теж

А далі було плавання. Працювати майстринею манікюру по 10 годин на добу було складно, особливо для спини. Я запитала в лікаря, що може мені допомогти, окрім масажів, і він порадив спробувати плавання. Я не вміла, але він сказав: «То навчись!». І я подумала: «Так, а дійсно, що тут складного? Машину ж воджу. Я все можу, я така ж як усі».

Це знову був випадок, коли в мене не вірили, але в себе повірила я. Але, чесно кажучи, очікувала, що буде легше. Проблема була в тому, що людина повинна триматися на воді, а я тонула через особливості тіла. Це були серйозні випробування в моєму житті. Після пʼяти років тренувань я таки попливла.

Ольга Пометун
Ольга Пометун у басейні, листопад 2020 року. Фото: Facebook

Це було щось неймовірне. Фахівці казали, що я «порушую закони фізики», що «це неможливо». Мої досягнення відзначили — я потрапила до Книги рекордів України з позначками «плавання попри закони фізики» та «найспортивніша «кришталева» жінка України».

Я думала над тим, аби зайнятися плаванням професійно, брати участь у змаганнях. Але моє тіло все ж мені не дозволило. Коли до змагань залишалося півтора місяці, я впала, і в мене був тяжкий перелом. Надалі від ідеї змагань я відмовилась.

У той період я написала мотиваційну книгу «Відкрий себе для життя». Її надрукували тиражем у дві тисячі примірників, з яких півтори тисячі вже придбали. У книзі описана моя історія та поради психолога, як «відкрити себе з різних боків».

«Скоріше оговтуйся від війни, бо багато роботи»

Вторгнення росії стало для мене шоком. Я розуміла, що людство ще не прийшло до розуміння цінності життя, і що є економічні, бактеріологічні, вірусні війни. Але те, що можуть «піти» танки, і скидатися бомби на людей, для мене було поза зоною уяви. Перші дні я пробула на заспокійливих у якомусь дивному стані.

Через три дні мені зателефонував знайомий і запитав, як я почуваюся. «Не знаю», — відповіла чесно. І він каже: «То давай опритомній, бо дуже багато роботи». Наступні місяці три волонтерського життя я погано памʼятаю: я прокидалася з телефоном у руках і засинала з ним же.

Був кумедний випадок, коли мені зателефонувала подруга й запитала, чи піду я в неділю святити вербу. Я дуже здивувалась і кажу: «Та яка верба? Її святять за тиждень до Великодня. Де той Великдень? Нескоро ще». І подруга відповідає: «Ну так, то сьогодні п’ятниця, у неділю «верба», а за тиждень Великдень, Олю». І я розумію, що вже закінчується квітень, але я досі живу десь там, у лютому…

Крізь нас пройшли тисячі родин

Благодійний фонд «Об’єднані Добром» офіційно народився у квітні 2022 року. Це було потрібно, щоб мати юридичну можливість робити різні запити на допомогу, тому що звернень було дуже багато.

Нині в команді семеро людей (усі переселенці) плюс ті, хто допомагає матеріально — бізнесмени, меценати. Я займаюся більше адміністративною роботою: керую, що куди розподілити, подаюся на гранти, спілкуюся з військовими.

Ольга Пометун
Ольга Пометун на складі свого благодійного фонду, жовтень 2023 року. Фото: Facebook

З початку вторгнення в нашому місті були тисячі переселенців: з Херсонщини, Запоріжжя, Харківщини, Донецької та Луганської областей. А ще наше місто було транзитним для переселенців, які їхали за кордон. Потрібно було для людей зібрати гуманітарний набір, розмістити когось на ніч, знайти ліки, кудись супроводити.

У вересні я підбила статистику того, що ми зробили за цей період. Зʼясувалося, що ми допомогли вже більш ніж 10 тисячам родин. Я собі думала, що було десь 2-3 тисячі, тому була трохи шокована. Питала команду: «Це все ми зробили? Коли ж ми встигли?».

Допомогу військовим порахувати неможливо. Якнайкраще це відображає кількість різних подарунків у нас на складі. Військові залишають нам різні шеврони, гільзи, прапори. Ми працюємо з 5-7 підрозділами, яким допомагаємо, закриваючи їхні запити. Приміром, бійці приїжджають і кажуть: «Нам потрібна суха їжа, ми будемо йти на завдання». І ми швиденько знаходимо.

Очі сяяли, а я ж просто запамʼятала імʼя

Мені дуже складно втримати емоції, коли люди, які приходять за пакунком продуктів, вдячні так, наче ми дали їм нове житло. Памʼятаю, колись до нас прийшов дідусь, який сказав: «Не хочу вам жалітися, але…» й розповів свою історію евакуації та життя по підвалах. Він просив допомогу для дружини в лікарні. Ми тоді переважно допомогу надавали людям, які писали в Telegram, бо продзвонювання відбирало багато часу. Але цьому дідусю з кнопковим телефоном ми пообіцяли зателефонувати, щойно в нас буде те, що йому потрібно.

Ольга Пометун
Ольга Пометун на складі свого благодійного фонду, жовтень 2023 року. Фото: Facebook

Через кілька днів нам привезли продукти та засоби гігієни. Ну, ми одразу йому й подзвонили. Він прийшов, і я кажу: «Ось, Василю Васильовичу, будь ласка». Як же він тоді здивувався, що ми запамʼятали його імʼя — був такий втішений.

За 5-6 місяців я зустріла цього дідуся в місті. Він привітався (теж запамʼятав, як мене звуть), похизувався новеньким смартфоном, і що він тепер теж є в нашій групі в Telegram. Згодом ще кілька разів ми перетиналися з різних питань, як-от оформлення документів чи матеріальна допомога. А на Великдень Василь Васильович приніс нам паску, яку спекла його жінка. Мені дуже незручно в такі моменти, але ж як я могла йому відмовити? Це було, як кажуть, «від душі».

Бувають складнощі, але дещо тримає на плаву

Мене зараз часто питають, що я буду робити після війни. Я не знаю. Я точно залишусь у Камʼянському, бо раніше хотіла переїхати до Дніпра чи Києва, але з початком війни полюбила своє маленьке місто, зрозуміла його цінність. Я хочу його розвивати і приносити користь людям тут.

Інколи бувають моменти, коли мені здається, що в мене йде земля з-під ніг, і що все, крах, нічого не виходить. Буває, картаю себе за якісь рішення. Але життя мене навчило, що за якийсь час я точно собі подякую, що тоді зробила саме так, і все вийшло набагато краще, ніж могло б бути.

Ольга Пометун
Ольга Пометун на складі свого благодійного фонду, січень 2023 року. Фото: Facebook

Я дуже люблю життя — у ньому є стільки класного, цікавого, веселого, теплого, смачного! Я люблю свою родину, свій дім, свій колектив. Мабуть, саме це додає мені сил рухатися далі.

У перші дні повномасштабної війни ми, українці, показали, що є дуже могутніми, добрими. У наших генах настільки багато мудрості, любові та сили, що ми змогли витримати ось ту орду, яка прийшла на нашу землю. Я б дуже хотіла, щоб ми змогли це в собі зберегти, перемогли й далі продовжили втілювали це в мирному житті. Наша сила допомагатиме нам зростати. Якщо захочемо, ми це зробимо — і відбудуємо, і вийдемо на дуже гарний рівень життя, але це залежить від усіх нас.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство57 хв. тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство6 години тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

Суспільство4 дні тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство4 дні тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

РЕКЛАМА: