Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Опубліковано

Небо, небо, небо…Багатьох воно манить своєю загадковістю та свободою. І лише одиниці наважуються його підкорити. Проте, якщо небо — найзаповітніша мрія, то не може бути жодних відмовок. Навіть, коли шлях до нього дуже звивистий та тернистий. Пілот в Україні та за її межами Федір Стеценко написав нам до редакції та поділився своїм досвідом. Він не з чуток знає, як звичайному хлопчику з Житомирської області стати авіаконструктором та командиром літака Ан-26 під егідою ООН. Саме про це читайте в нашому матеріалі.

komandyr-litaka-OON-Fedir-Stetsenko

Федір Стеценко,

звичайний робітник на заводі Антонова, який став авіаконструктором та командиром літака. Народився в Житомирській області в смт Брусилів. З самого дитинства мріяв про небо. А зараз працює командиром літака Ан-26 в Південному Судані в межах місії ООН і продовжує будувати легкі літаки. За час льотної кар’єри побував в різних гарячих точках: Конго, Західній Сахарі, Чаді, Уганді, Судані, Афганістані. 

Ще змалечку майстрував літаки на полі за селом

Мріяти про небо я почав ще з дитячого садка. І хоча в школi грав у театрi та мiг би стати актором, любов до неба все ж переважила. Часто дивився на плин хмар, та вишукував там ширяючих лелек. Мені дуже хотілось бути в синій височині з ними, але цей шлях виявився звивистим та тернистим. В невеликому селищі де я народився, хлопчаки зазвичай ганяли м’яча та гасали на велосипедах, а я любив щось майструвати та змушувати це літати. 

Спочатку нічого не виходило і мої летючі “кораблі’ падали на землю, лишаючи після себе клуби пилу та зруйновані уламки. Кепсько було чути глузування товаришів та докори матері за купи нарізаного паперу та стружки. Я зрозумів, що без знань нічого не вийде. В дитячій бібліотеці я знайшов книги, які до мене ніхто не брав. З них я довідався все про польоти літаючих моделей. І ось одного вечора, коли ніхто не міг мене бачити, я вийшов на подвір’я зі своїм саморобним птахом і після легкого поштовху модель полетіла та плавно опустилась на землю. Радості не було меж!

“Летить-летить! Перемога” — стугоніло в моїй голові.  

До закінчення  школи я змайстрував ще не мало моделей та запускав їх на полі за селом.  Всі вони відмінно літали.

Завод Антонова виділив мені кімнату, де я будував дельтаплани

Щоб стати пілотом у радянські часи був тільки один шлях — вступити до льотного училища, військового або цивільного. І тільки до двадцяти одного року. Мені на той час не було вісімнадцяти, тому щоб не втрачати час та ставати самостійним, я вирішив піти до технічного училища при авіазаводі Антонова в Києві. 

Читайте також: Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис грн

Опанував робітничу професію фрезерувальника, і авіазавод прийняв мене на роботу. Бажання літати ще більше зросло в мені, коли я побачив, як викочують новенький літак зі збирального цеху, ще не фарбований, але вже готовий літати. Не гаючи часу, я знайшов однодумців та гуртом почали будувати дельтаплан. Завод виділив кімнату в підвалі одного з будинків, то і було наше конструкторське бюро. Згодом ми вже тренувались та почали літати з невеликих круч під Києвом. Ці декілька хвилин польоту, керованого вагою свого тіла, були так схожі на політ птаха.

Федір Стеценко працював в аероклубі
Пілот в Україні — не проста професія. Тож спочатку Федір літав на планері. Фото: з особистих архівів

До льотного училища так і не вступив, проте став парашутистом-десантником

Коли прийшов час вступати до льотного училища, я з двома товаришами подався до Кременчука. Пройшовши медичну комісію, ми склали іспити. Але попри наше велике бажання вчитися на місце був конкурс тридцять осіб та ще й конкурувати доводилось з закордонними абітурієнтами, яких приймали без іспитів. Тож у нас не лишилося жодного шансу. Всі ми повернулися до своїх справ. Життя розкидало нас і я не знаю, як склалася їх доля.

Юний Федір Стеценко разом з курсантами
Федір Стеценко (посередині знизу з вусами) та інші курсанти. Фото: з особистих архівів

А вже восени того року я був покликаний до лав армії. До армії я виконав шість стрибків з парашутом в парашутнiй секцii при авiазаводi і був фізично підготовленим. Так я й став парашутистом-десантником. Після трьох місяців служби я подав рапорт щодо вступу до військового льотного вищого училища. Але напередодні Нового Року почалася війна в Афганістані й ми перейшли на бойову готовність. Вихід в місто був під забороною — в нас почалися навчання. Через обставини мій шлях до неба знову був закритий.

Щоб бути ближче до неба, працював в аероклубі та став майстром спорту з планерного спорту 

Після армії мені виповнився двадцять один рік, тож вступати до льотних училищ вже не міг за віком. Знову обрав робітничу професію за фахом, та продовжував літати на дельтапланах з давніми товаришами. Звичайно хотілось більшого! Оскільки я був вже тренованим парашутистом, подався до парашутної ланки Київського аероклубу.

Виконав понад 50 спортивних стрибків. Але мене не залишала думка, що  понад усе хочу літати. Врешті я отримав дозвіл на перехід до планерної ланки. Планер — це той самий літак тільки без двигуна. В повітря його підіймає літак буксирувальник, а далі він від’єднується і продовжує політ як ширяючий птах, використовуючи висхідні потоки повітря. В літню погоду це дозволяє пролітати сотні кілометрів за запланованим маршрутом, що вимагає неабиякої майстерності в пілотуванні та знанні метеорологічних явищ. 

Через декілька років виконав нормативи першого розряду, згодом майстра спорту та перейшов працювати до аероклубу ближче до літаків. Працював сторожем, кочегаром, допомагав технікам готувати літаки до польотів і навчався заочно  в авіаційно-технічному училищі. Через невеликий проміжок часу став професійним техніком та очолив технічну службу планерної ланки аероклубу. Тоді був наставником та так званим громадським інструктором для багатьох курсантів з льотної та технічної справи.

Пілот в Україні про небо та польоти
“Небо та польоти завжди мене вражали”. Фото: з особистих архівів

Орендований гараж, холодна зима та гаряча кава: перша спроба побудувати власний літак 

В останні десятиліття СРСР хвиля побудови літаків аматорської конструкції набула популярності. Раз на два роки проводились виставки-конкурси в різних містах країни, де аматори демонстрували свої конструкції, а досвідчені  пілоти-випробувачі підіймали їх у небо. Звичайно, я не міг впустити таку можливість побудувати щось власноруч та побувати на такій виставці. 

Один мій старий товариш почав робити крила до літака та з виходом на пенсію і втратою працездатності не зміг продовжувати роботу над проєктом. В його сараї під шаром пилу я знайшов не доробленi крила дерев’яноi конструкцii та запас фанери. І почалася довга і копітка робота в орендованому гаражі в одному селищі під Києвом. 

До проєкту приєдналися ще двоє помічників: школяр, який щойно вступив до аероклубу та диспетчер-початківець з управління повітряним рухом. Взимку, в холодному приміщенні та під гарячу каву точилися дебати про кінцеву конструкцію і потрібні деталі. Час ішов, але за браком коштів неможливо було придбати двигун потрібної потужності, тож ставили з мотоцикла та виробляли повітряні гвинти. Проте їх тяга була недостатня для польотів. Тим часом життя йшло — хтось втрачав роботу, хтось вступав до вишів, а дехто втрачав надію. Кінець кінцем всі розбіглися, зустрічі ставали дедалі рідшими, а з втратою оренди гаража проєкт зупинився.

Все, що залишилося після набігу шукачів металолому, я привіз до аероклубу та склав у своїй робочій комірчині. Ще деякий час з побудовою літака мені допомагав мій товариш диспетчер, але змінна робота та велика відстань до місця праці не дозволяли приділяти цьому достатньо часу.

Мій літак злетів та вдало приземлився, а потім ще довго літав

І хоча я залишився на самоті, проте не переставав працювати над своєю мрією піднятися на саморобному літаку в повітря. Моє місцеве керівництво аероклубу кепсько ставилось до цього і часто висловлювало невдоволення, щодо витрат світла в ангарі чи зайнятого місця, де стояли літаки. Не бажаючи здаватись, я переносив частини свого майбутнього літака з місця на місце та продовжував працювати.

Під час однієї поїздки в автобусі, я познайомився з таким же як я аматором. Він розповів мені про саморобний двигун достатньої потужності. Друзі швидко знайшли потрібні деталі. Це була пожежна мотопомпа, на яку було встановлено циліндри мотоцикла. Потім були розрахунки повітряних гвинтів та їх проба на двигуні. І ось одного осіннього дня я викотив своє творіння на аеродром. Тоді була восьма ранку та легкий мороз.

Запущений двигун стрімко тягнув літак по полю на аеродромi “Чайка” пiд Києвом. Відрахувавши потрібну дистанцію, я розвернувся проти вітру, втиснув повний газ і… злетів. Було холодно, але я не відчував цього. Потік повітря від гвинта бив в лице та ховався десь за моєю спиною. Прислухаючись до звуку мотора, я виконав коло над аеродромом та вдало приземлився. Всі робітники аероклубу і навіть прибиральниця вибігли на вулицю. Всім було цікаво дізнатися, як у мене це вийшло і чи нема в цьому якоїсь магії. 

А потім мене викликало керівництво, від якого вислухав довгу тираду про безпеку польоту та відповідальність. Літак ще довго літав, доки саморобний двигун не вийшов з ладу і я вимушений був приземлитися на непідготовленому полі. Стоячи біля купи уламків, я був все ж щасливий, що нітрохи не постраждав і маю можливість зробити ще краще.

Нарешті отримав ліцензію для польотів, але мене не хотіли брати через вік

Із кризою 90-х аероклуби втратили свою значущість. На зарплату годі було чекати і я залишився без будь-яких перспектив на майбутнє. Щоб в прямому сенсі вижити я згодився обробляти поля на невеликому літаку, які на той час тільки но для цього розроблялися. 

Тоді я вирішив залишити аероклуб. А щоб літати потрібно було вкладати кошти в оренду літака та планера. На всьому робився бізнес. Змінилися правила щодо набуття професії пілота. І я розпочав свій рух угору. Отримав ліцензію на керування легким літаком та продовжував обробляти поля по всій Україні. Типи літаків змінювалися — були серед них серійні та поодинокі конструкції. Кошти зароблені за сезон витрачав на курси та підготовку для отримання ліцензії на цивільний літак. На це знадобились роки. Потрібно було вивчити англійську мову, конструкцію та отримати дозвіл для польоту на справжньому літаку.

Пілот в Україні — як стати? Особиста історія
Федір Стеценко не міг влаштуватись на роботу через вік. Пілот в Україні — як стати?Фото: з особистих архівів

А коли я все ж отримав ліцензію, то ще не знав, що через вік у 45 років мене не схочуть приймати на посаду другого пілота. Провівши не один місяць в коридорах різних авіакомпаній зі своїм скромним резюме, мені пощастило натрапити на одне оголошення з тоді ще кіровоградської компанії. Наступного дня я вже був там під дверима шеф-пілота. Після короткої співбесіди я потрапив до відділу кадрів, де був прийнятий на роботу пілотом літака Ан-24/26. 

З часом став командиром літака та тепер керую екіпажами під егідою ООН

Почалася серйозна робота з практичного застосування моїх навичок та засвоєння нових знань. То був тріумф! Ось вони, ті самі літаки, які я бачив колись на заводі, а тепер я буду на них літати. Компанія виконувала польоти в місіях ООН. За час мого перебування на посаді пілота, я побував в різних гарячих  та не дуже точках. Працював в Конго, Західній Сахарі, Чаді, Уганді, Судані, Афганістані. 

Читайте також: Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис грн

Набувши потрібного досвіду, мене призначили командиром літака. Сьогодні керую екіпажами у різних куточках світу, де потрібна допомога під егідою ООН. Під час моїх відряджень часом трапляються цікаві випадки та пригоди. Одного разу потрібно було доправити вантаж до віддаленого селища в джунглях. Проходячи на невеликій висоті повз ґрунтову смужку на землі, я побачив, що злітно-посадкова смуга — це просто широка дорога поміж двох селищ. Люди, в тому числі й діти, гасали по ній вздовж та впоперек, заповнюючи весь простір. 

Пілот в Україні став командиром літака ООН
Літак ООН на чолі с командиром Федором Стеценко. Фото: з особистих архівів

Побачивши літак, вони почали юрбитися та махати руками. Потрібно було якось змусити їх розійтись для посадки. Всі зрозуміли, що треба звільнити місце, лише коли виконав пару проходів на малій висоті. Та коли приземлилися і вимкнули двигуни, юрба стурбованих людей оточила літак. Вони сподівались, що ми привезли їм харчі. Намагаючись не нашкодити нікому, ми почали вивантажувати вантаж. 

І ось одна з коробок впала на землю та розкрилася. На моє превелике здивування там була канцелярія: олівці, зошити, та шкільні пенали. Цим не нагодуєш… Було прикро дивитись в голодні дитячі очі. Все що було на борту з їжі, ми віддали людям. 

Повертаючись, вже високо за хмарами я думав про цих дітей. Ні тобі смартфонів, ні гіробордів, навіть їжі не вистачає. Все, що в них є — це хатинка покрита пальмовим листям. 

Коли повернусь в Україну, ще не один аматорський літак збудую

Пілот в Україні та за її межами: Федір Стеценко
Пілот в Україні та за її межами. Федір Стеценко під час відрядження. Фото: з особистих архівів

Вже понад три місяці поспіль я виконую свої обов’язки як командир літака Ан-26 в Південному Судані. Вже незабаром повернуся до України. Там на мене чекають рідні та друзі, які також будують аматорські літаки. В мене й досі є сміливі задуми та можливості. Сподіваюсь, що ще збудую не один аматорський літак. Щодо авіації в Україні, то бачу себе в розвитку можливостей на терені авіації загального призначення — це повітряне таксі, туризм тощо. 

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі