Економіка і бізнес
Підприємиця з Харківщини на грант модернізувала швейне виробництво
Підприємиця з Харківщини Світлана Харченко на грант єРобота модернізувала швейне виробництво з пошиття одягу та головних уборів.
Про це повідомили у Мінекономіки.
Світлана Харченко разом із чоловіком Олександром вже понад 20 років займаються пошиттям одягу та різноманітних головних уборів. Це сімейний бізнес, до якого, також залучені дорослі діти подружжя. Виробництво розташоване у селищі Валки, на Харківщині. Шиють практично всі види одягу, але підприємство спеціалізується на виготовленні чоловічих головних уборів.
Швейний бізнес розпочали у 2001 році доволі спонтанно, не маючи досвіду у швейній справі. Усе від початку задумувалося як бізнес із найманими працівниками. Зараз на виробництві працює близько 15 людей.
Читайте також: «Добробат дав нам надію жити»: як волонтери-будівельники відновлюють Ягідне на Чернігівщині
«Профільної освіти немає ні в мене, ні в чоловіка. Свого часу ми просто купили приміщення, поставили 4 старенькі швейні машинки, найняли чотирьох працівників і почали шити. Потім побачили, що у нас все виходить і є попит на вироби, придбали дві додаткові машинки і найняли ще двох людей», — каже підприємиця.
Весною цього року Світлана вирішила взяти участь у державній програмі мікрогрантів «Власна справа». Після захисту бізнес-плану та позитивного рішення від центру зайнятості підприємиця отримала кошти на закупівлю обладнання. Вся процедура зайняла приблизно місяць.
«Ми знали, яке обладнання нам потрібне на виробництві ще до гранту. Ми купили лінію для виготовлення бейсболок (кашкетів). Це 4 машинки, які розгладжують, відпарюють, формують козирок і сушать готовий виріб», — пояснює Світлана.
Крім цього, на власні заощаджені кошти придбали ще деяке швейне обладнання. Таким чином вдалося модернізувати значну частину виробництва. У швейний цех додатково взяли ще двох людей.
Про грант
Урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, виробник бронеавтомобілів «Цітіус» двічі релокувався через війну і відновив потужності.
Також ми повідомляли, як український виробник олії модернізував обладнання завдяки виграному гранту.
Фото: Мінекономіки.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі