Суспільство
Під Житомиром відкрили перший в Україні рекреаційний пункт
Перший в Україні рекреаційний пункт запрацював на базі Столичного лісового офісу – за 20 км від Житомира.
Про це розповів у фейсбуці в.о. генерального директора державного підприємства «Ліси України» Юрій Болоховець.
Відомо, що це перший зі 120 запланованих рекреаційних пунктів по всій Україні.
«Так, навіть під час війни ми переконані: це доцільно та правильно. Адже зараз діє заборона на відвідування лісу. Заміновані сотні тисяч гектарів лісів. Крім того, зараз активна фаза пожежонебезпечного періоду. Наша задача мінімізувати кількість лісових пожеж та організувати для людей безпечне дозвілля», — написав Юрій Болоховець.
Читайте також: «Я працював на складах у Чехії, аби видавати книжки українською». Як заснувати видавництво у 22 роки? Історія «Прометея» Андрія Носача
За цей рік «Ліси України» планують відкрити понад 100 рекреаційних пунктів по всій країні. Також працюють над мапою рекреаційних пунктів.
Про перший рекреаційний пункт
Новий рекреаційний пункт розташований у сосновому лісі за 20 кілометрів від Житомира, на території Березівської громади. Він має все необхідне для відпочинку на природі: альтанки, столи, лавки, мангал, дитячий майданчик.
Це затишний рекреаційний центр, що розташований вздовж міжнародного шляху та має добре розвинену інфраструктуру, що включає паркувальні місця для автомобілів, а також можливість під’їзду для кемперів.
Рекреаційний пункт вже приваблює відвідувачів своєю природною красою, чистим повітрям і тишею. Тут можна прогулятися, провести пікнік або довгоочікувану зустріч з друзями, погратися з дітьми на дитячому майданчику та незабутньо провести свій час.
Зона відпочинку відкрита для всіх охочих та є повністю безкоштовною. Водночас лісівники закликають відвідувачів дотримуватися правил поведінки в лісі, не залишати сміття і не палити вогнища в не призначених для цього місцях.
Рекреаційний пункт – це обмежена територія, об’єкти якої виконують одну або кілька споріднених рекреаційних функцій. Тобто призначений для релаксації і відпочинку.
Нагадаємо, в Україні планують побудувати рекордну кількість нових лісових доріг.
Також ми розповідали, що у найстарішому лісництві Києва створюють Музей лісу.
Фото: Юрій Болоховець.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі