

Суспільство
В Україні планують побудувати рекордну кількість нових лісових доріг
ДП «Ліси України» планує побудувати 500 км нових лісових доріг у 2023 році.
Про це повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.
Він зауважив, що одна з головних проблем української лісової галузі – недостатньо розвинута лісотранспортна мережа. Будівництво лісових доріг дозволить:
- більш ефективно протидіяти пожежам;
- проводити заготівлі у віддаленій місцевості, а не поруч з населеними пунктами;
- отримати доступ до ресурсу, який наразі просто втрачається;
- знизити собівартість заготівлі та транспортування;
- посилити контроль за незаконними рубками;
- розвинути рекреаційний потенціал регіону;
- розвинути соціально-економічний стан депресивних регіонів;
- зберегти лісові ґрунти, їхній належний екологічний стан.
Болоховець також додав, що останні роки в Україні постійно збільшується кількість нових доріг. У 2020 році побудували 65 км, у 2021 році – 130 км, у 2022 році – 140 км.
Читайте також: Пропозицій багато, але є нюанс. Як написати грантову заявку, яка «залетить»? 11 порад від експертки, якій вдалося
«Цього року, з огляду на нові можливості, які відкрила реформа лісової галузі та створення ДП “Ліси України”, обсяг створення нових доріг має збільшитись більш ніж втричі», – зазначив Юрій Болоховець.
Найбільше доріг заплановано створити у Карпатах та на Поліссі. План будівництва ДП «Ліси України» виглядає наступним чином:
- Подільський лісовий офіс – 30 км;
- Карпатський лісовий офіс – 160 км;
- Поліський лісовий офіс – 180 км;
- Столичний лісовий офіс – 100 км;
- Центральний лісовий офіс – 30 км.
Нагадаємо, Уряд відкрив доступ до даних будівництв вперше з початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, оголошено публічну закупівлю робіт на будівництво нової дворівневої розв’язки на перехресті вулиці Богатирської та Полярної в Оболонському районі Києва.
Фото: unsplash.com
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».
Про це повідомили в УЗ.
Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:
- будівництво залізниці в Києві;
- архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
- етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.
Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.
Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.
Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»