Економіка і бізнес
Перший місяць валютної лібералізації: скільки вже придбали українці?
За перший місяць дії нового валютного регулювання українці купили в інтернеті приблизно 52 мільйони доларів, повідомляють у Національному банку України.
“Валютна лібералізація в дії. Українці продовжують активно використовувати онлайн-банкінги для купівлі іноземної валюти, адже це зручніше купівлі у касах банківських відділень. Бізнес також користується новими перевагами, зокрема, спрощеною процедурою оформлення кредитів від нерезидентів. Так за перший місяць дії нового валютного регулювання населення купило в інтернеті близько 52 млн дол. США, а українські компанії зареєстрували більше 100 нових кредитів від нерезидентів”, – йдеться в повідомленні.
У Нацбанку наголошують, що, окрім цього, після скасування ліцензій на інвестиції за кордон як населення, так і бізнес досить активно інвестують у межах дозволених е-лімітів (2 млн євро для юросіб і 50 тис. євро для фізосіб).
Читайте також: Українські банки почали продавати валюту онлайн: подробиці
Що потрібно знати про Закон “Про валюту і валютні операції”?
Закон “Про валюту і валютні операції” уведено в дію з 7 лютого 2019 року; він має на меті створити комфортні, прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу в Україні та відкриє двері іноземним інвесторам. Із майже 30 передбачених законом валютних послаблень одним з основних для фізичних осіб стала можливість купувати валюту онлайн – у межах 150 тис. гривень в еквіваленті на день.
Завдяки дозволу на проведення обміну валют в інтернеті українці можуть здійснювати й інвестиції за кордон. Так, за місяць інвестиції становили майже 10 мільйонів євро в активи за кордоном.
Нагадаємо, що Національний банк України завершив розширений пілотний проєкт запуску електронної гривні (е-гривня) і продовжує вивчати її перспективи.
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
«ПриватБанк» запровадив нову послугу, яка дозволяє клієнтам обмінювати готівкову іноземну валюту на гривні через банкомати типу Recycler. Це перший подібний сервіс в Україні, що надає можливість здійснювати обмін цілодобово та без додаткових комісій.
Про це повідомляє «ПриватБанк».
Як скористатися послугою
- Обмін валют доступний у банкоматах Recycler ПриватБанку 24/7;
- клієнт вносить готівкову іноземну валюту (долари США або євро) у банкомат і одразу отримує готівкові гривні без необхідності зарахування на картку;
- операція здійснюється за актуальним готівковим курсом ПриватБанку;
- сума до 100 гривень, яка не може бути видана готівкою, зараховується на картку клієнта або мобільний рахунок;
- максимальна сума однієї операції — до 1000 доларів США або 1000 євро.
Читати також: Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів
Знайти найближчий банкомат Recycler «ПриватБанку» можна за допомогою офіційної карти відділень та банкоматів на сайті банку.
Фото: «ПриватБанк».
Коментарі
Економіка і бізнес
Допомога від міста-побратима
- мобільну операційну рентген-установку (С-дугу);
- рентген-прозорий мультифункціональний операційний стіл для складних операцій.
Систематична допомога від Брюсселя
- 5 автомобілів швидкої допомоги;
- 2 пожежні авто;
- апарат КТ;
- 28 ліжок з електроприводом та матрацами для реабілітації;
- 3 000 бронежилетів для медиків і працівників екстрених служб.
Коментарі