Суспільство
Перші партії жіночої військової форми надійшли на тестування до ЗСУ, на черзі – взуття
Перші партії уніфікованої жіночої військової форми вже надійшли на тестування до декількох бригад ЗСУ, на черзі – взуття та бронежилети.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За його словами, наразі у ЗСУ служать 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч – є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях беруть участь майже 5 тисяч жінок-військовослужбовиць.
Читайте також: «Хочеш жити у вільній державі – борись за неї». Як 19-річна студентка Оксана Рубаняк стала кулеметницею 72 ОМБр
«І ось нарешті я можу констатувати – перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування. Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також буде досліджено існуючу модель польового костюму шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки», – розповів міністр.
Крім того, наступного року жінки-військовослужбовиці отримають нові черевики та бронежилети.
«І питання не тільки у одязі. Вже за кілька тижнів – у січні – ми плануємо розпочати роботу щодо впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків з високими берцями. Те саме стосується і бронежилетів з урахуванням антропологічних властивостей. До речі, експериментальний зразок такого бронежилету вже розроблений нашими вітчизняними виробниками: з засобами для перерозподілу навантаження тощо. Після завершення циклу випробувань згідно визначених процедур він піде у війська», – додав Резніков.
Нагадаємо, у Києві в межах проєкту Arm Women Now презентували першу колекцію жіночої військової форми.
Крім того, ми розповідали, як колишня вчителька історії з Житомирщини, а нині – лейтенантка ЗСУ Любов Плаксюк стала першою жінкою в історії української армії, яка очолила артилерійський підрозділ.
Фото: Борис Корпусенко / vechirniy.kyiv.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі