Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів

Опубліковано

Українські ентузіасти створюють електровелосипеди та електросамокати, які здатні долати 400 км, швидко заряджаються та ще й б’ють світові рекорди. А ще наш екологічний транспорт відомий далеко за межами країни. Тому, якщо ви й досі вважаєте, що екотранспорт — це щось за межами фантастики, то пропонуємо ознайомитись з українськими брендами. Вони виготовляють круті електросамокати та електровелосипеди.

1. Електросамокат від Moveone

Фото: facebook.com/MOVEONEdesign/

“Український самокат для українських доріг”, – так кажуть про свою розробку засновники стартапу Moveone. Ростислав Потопаєв та Костянтин Киричук створили унікальний електросамокат, який складається в один клік — варто лише натиснути педаль. Зовні їх виріб нагадує велосипед, але стійкіший і тому на ньому можуть кататись люди з різним рівнем фізичної підготовки.

Електросамокат підходить для людей віком від 14 років. На ньому зручно пересуватись у місті, де багато бруківки та підйомів. На одному заряді електросамокат може проїхати 50 км. Крім того, є змінна батарея, яку можна легко відкрити ключем та поставити заряджену ще на 50 км. Тому на електросамокаті можна подорожувати на великі відстані. А розганяється він до 30 км/годину.

Читайте також: “Електро-Богдан” та “Електро-Газель”: студенти роблять з маршруток електрокари. Як?!

Такий екологічний транспорт підходить навіть для дівчат на підборах, адже дуже зручний у користуванні. Саме завдяки великим колесам на ньому легко тримати рівновагу і можна їздити навіть без рук. А ще вам буде легко замінити будь-яку деталь електросамокату, адже вони продаються у будь-якому веломагазині. Зараз засновники випускають електросамокати в Києві невеликими партіями. А придбати такий транспорт можна у них на сторінці.

2. Mstislav kustom studio – круті електросамокати з Сум

Вже понад чотири роки майстер у Сумах створює крутий електротранспорт. Мстислав Паніковський розробив електросамокат, на якому возить доньку до школи та виготовляє на замовлення для українців.

Майстер починав з бензинового самокату, але вирішив йти в ногу з часом та створювати екологічний транспорт. Зараз Мстислав розробив вже дев’ять моделей. Один з виробів майстра — електросамокат City free 350. Це одна з перших моделей Мстислава. Цей електросамокат розрахований на 130 кг ваги кермувальника. Двигун на 500 ватів та батарея із запасом ходу до 50 км дозволяють розганятись до 60 км/год. А ще на самокаті від Mstislav kustom studio можна перевозити невеликі вантажі — для цього передбачена спеціальна ніша.

Такі електросамокати коштують близько $1000. Залежно від потужності та оснащення. Майстер веде ютуб-канал, де розповідає про процес виробництва електросамокатів, а також тестує їх на очах у понад 700 підписників.

3. ELeobike – електровелосипеди від львівського студента

Студент Львівської політехніки Сергій Давидов самотужки зібрав електровелосипед. Хлопець обожнював кататись на велосипеді, але втомився крутити педалі. Тому вирішив переобладнати власний велосипед на електротранспорт. Його винахід на рівній дорозі проїжджає 25-30 км, якщо ж допомагати педалями – можна сягнути й 50 км. А якщо поставити потужніший мотор, то велосипед перетвориться на електроскутер зі швидкістю 55 км/год.

Сергій разом з товаришем створив свій стартап – Eleobike. Основна концепція полягає в переобладнанні звичайних велосипедів в електричні. Хлопці проводять опитування своїх клієнтів, на основі якого підбирають компоненти до електробайка. А саме: електромотор, акумуляторну батарею та інші елементи системи.

Читайте також: Спорткар з села: як на Запоріжжі створюють легенди британського автопрому

Зараз йде активна розробка нової розумної системи управління велосипедів, що дозволить зробити його більш технологічним та менш вразливим до можливої крадіжки.

Зараз хлопці активно розвивають свій стартап, доробляють перші замовлення та публікують результати у соціальних мережах. Кожен охочий може замовити в ELeobike переобладнання звичайного велосипеда в електротранспорт.

4. Трьохколісні електровелосипеди від Delfast

Фото: facebook.com/delfastbikes/

Delfast – це українська компанія, яка популяризує екологічний транспорт з 2017 року. Історія цього стартапу почалась з того, що засновник Данило Тонкопій захотів розв’язати власну проблему — йому ніхто не міг доставити замовлення з інтернет-магазину того ж дня. Тому довелося створити власну службу, але доставка на бензині виходила дорого. І два роки тому стартап вийшов на платформу Kickstarter з ідеєю електробайка з найдовшим пробігом. Цю ідею підтримали і компанії вдалось зібрати необхідну суму для запуску виробництва.

Сьогодні електровелосипед від Delfast — щось середнє між велосипедом і мотоциклом. Він не споживає бензин, не забруднює повітря, а кур’єр, який їздить на ньому — економить на рік до $2000 на бензин. Нещодавно компанія представила нову розробку — триколісний електричний велосипед Trike з невеликим причепом для здійснення доставок. Максимальна швидкість завдяки електричному 750-ватному двигуну становить 34 кілометрів за годину, а запас ходу без підзарядки розпочинається від щонайменше 70 км і може сягати 110 км — це близько 20 доставок по місту. Такий трьохколісний велосипед може перевозити до 300 кг вантажу. Його ціна – $3800.

Для виробництва компанія використовує українські складові — кузов, педалі, сидіння, а також американські батареї. Завдяки унікальним розробкам Delfast відомий у всьому світі та продається у понад 40 країнах. А ще український екологічний транспорт купують поліціянти зі США та Мексики.

5. Електровелосипед, який розганяється до 100 км/год від ЕLEEK

Фото: facebook.com/eleekbikes/

Компанія з файного міста ЕLEEK займається виробництвом електровелосипедів. Її засновником є Павло Рудакевич. За його словами, розробка та виготовлення такого транспорту почалося як хобі, адже чоловіку захотілося зробити “щось середнє між мотоциклом і велосипедом”.

“Компанія Eleek – новатор та перша торгова марка української промисловості електричних велосипедів. Розпочала свою діяльність з 2010 року. Відтоді ми присвячуємо себе постачанню нашим клієнтам екологічно чистого та здорового способу транспортування”, – кажуть в Eleek.

Читайте також: Електрокар зі старої Таврії: як троє друзів з Дніпра збивають ціну на Tesla

Тернопільська компанія виготовляє електровелосипеди власних розробок та частково з власних комплектуючих, в основному це рама, руль, підніжка, дисплей, акумуляторна батарея. Інші деталі іноземного виробництва відомих світових брендів. Зараз представлено три моделі електровелосипедів Atom, Lite та Neo. На такому транспорті можна розігнатись до 100 км/год та проїжджати на одному заряді до 150 км. Ціни на вироби відрізняються — від 28 000 до 100 000 грн.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі