

Економіка і бізнес
П’ять українських парфумерних брендів, які посунуть Шанель з фаворитів
Обираючи для себе аромат, можна, як більшість людей, користуватись дорогим мас- або мідлмаркетом. Але не кажіть, що ми не попереджали вас: за цю ж ціну (або й дешевше) можна купити справжні концентровані аромати, зроблені вітчизняними парфумерами.
Насичені парфуми по ціні 500-600 гривень за флакон, унікальний аромат, створений спеціально для вас і заради вас (парфумер каже, ще не було жодного, кому би не сподобався аромат). Постривайте викладати пів зарплати за Chanel № 5 – раптом знайдете щось цікаве з нашої підбірки.
Rhus Midoria

Ці українські парфуми вироблені на основі натуральних ефірних масел з різних куточків світу: від Франції до Нігерії.
Бренд має лінійку із 15 ароматів: 8 жіночих, 2 унісекс та 5 чоловічих. Їх парфуми – без синтетичних домішок і тримаються на шкірі від 8 до 16 годин. А якщо розпилити на одяг, аромат зберігатиметься навіть після прання.
Від свіжих фруктових до теплих ароматів дерева знайдете у цій лінійці. Єдині мотиви, котрі вони поки не збираються використовувати у своїй творчості – східні.
Парфумер Rhus Midoria передбачив, що одразу визначитись з ароматом його клієнтам буде важко, тому створив міні-набори для жінок і чоловіків, щоби коли ви наважитесь замовити цілий флакон – це були б ті самі парфуми, на які ви чекали.
Ціна: 15 мл – від 420 грн, 60 мл – від 840 грн
Один міні-набір з 5 пробників можна зараз купити за ціною 118 гривень.
Datura Parfums

Парфумер Олександр Чернієнко за освітою – технолог-інженер хлібного і кондитерського виробництва.
Попрацювавши у сфері продажів кілька років, у 2013 році заснував бренд нішевої парфумерії.
“Я вибрав духи, бо це загадковий вид мистецтва. Я вважаю себе художником, лиш замість фарб маю палітру ароматів”, – каже він про вибір на користь парфумної справи.
Зараз бренд представлений 16-ма ароматами, основна частина з яких – деревно-східні композиції. Сировину для ароматів приводить з США, Індії та Франції.
Ціна: від 370 гривень за 10 мл.
Kaya Parfums

Це закарпатський бренд із незвичайною історією. Kaya Parfums – бренд, створений Ксенією Гошовською. Вона настільки обожнювала парфуми, що покинула юридичну професію і наважилась написати заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На превеликий подив дівчини, їй надіслали все необхідне. Зараз у її арсеналі 35 ароматів,з них 5 – чоловічих.
Ціна: від 370 гривень за 10 мл – в залежності від використаних сумішей ціна на парфуми може варіюватися.
EcoVego

Бренд представлений 16 ароматами. Раніше це були саме парфуми, тепер аромати перейшли і розряду парфумної води, за рахунок чого відбулось значне здешевшання їх виробів. Засновники запевняють, що їм вдалось винайти формули, де менша концентрація ефірних олій ніяк не впливає на інтенсивність і тривалість аромату.
Ціна: за 30 мл – от 735 грн
Dan Hotos

Денис Хотос – український парфумер, який створює аромати з натуральних речовин, але не розкриває складу парфумів. Він може відчути ніби сутність людини і створити парфуми, котрі личитимуть характеру замовника. Проте суто індивідуальних підхід від Дена Хотоса не всім по кишені – за аромат, створений з нуля під вас, треба буде заплатити близько 10 тисяч гривень. У нашу підбірку він потрапив через демократичну ціну за запах на основі уже готових поєднань.
Ціна: на основі вже готових поєднань – від 60 до 600 гривень за 1 мл
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам
Економіка і бізнес

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.
Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».
Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.
«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.
Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство
Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.
Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.




Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.
Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО