Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
23806 23806

Технології

П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

Опубліковано

Спрямовані на зменшення шкідливого впливу людини на довкілля, ці п’ять проектів перемагали на всесвітніх конкурсах та отримали визнання не тільки української,а і всесвітньої аудиторії.

Про них писали західні видання, їхні продукти та послуги замовляли за кордоном, а кампанії збору коштів отримували величезні суми від людей зі всього світу.

Коноплі в будівництві

Ви вже чули від “ШоТам?” про український бренд, який виготовляє взуття з конопель. А як вам конопляні стіни?

Hempire UA  – український стартап, що будує споруди з матеріалу, в основі якого – вапно і коноплі. Як зазначають на сайті стартапу, у суміші подвійне призначення – бути утеплювачем і будівельним матеріалом.

Читайте також: Від трьох провалів до компанії світового рівня: історія одеського стартапу Kwambio

Цією кашеподібною сумішшю можна утеплити будь-які поверхні, зазначається на сайті стартапу. І навіть будувати стіни – ну, за наявності каркаса, звісно.

Попит на таку суміш є не тільки в Україні, а й у США та низці країн Європи

Виробництво суміші  – це усього лише 5 хвилин: спеціальним міксером на будівельному майданчику вапно перемішується з конопляною кострою .

Вона дорожча за стандартні утеплювачі типу скловати, проте не потребує додаткових елементів для монтажу.

Електровелосипед Delfast Ebike з рекордним запасом ходу

У 2017 році на одному заряді Delfast Ebike подолав 367 км за 16,5 годин, встановивши тим самим світовий рекорд тривалості поїздки електробайка  на одному заряді. Але для цього довелось тримати середню швидкість у 21 кілометр на годину.

Наприкінці 2017 року байкам від DelFast вдалось отримати на Kickstarter $165 800.  Це втричі більше, аніж встановлена ціль

Максимальна швидкість електробайків з рекордним запасом ходу – 80 км/годину. Але є недолік – час повної зарядки байку перевищує 6 годин.

Байки від DelFast мають автоматичний стоп-сигнал, GPS-трекер, сигналізацію і два USB-роз’єми.

Безшумний вітрогенератор

Зазвичай вітрогенератори – це доволі галасливий спосіб видобутку “зеленої”енергії. І тут київська компанія Sirocco Energy, обдумавши цю проблему, спроектувала компактний вітровий генератор, запросто зможе працювати, приміром, на даху багатоповерхівки. Ця модель не має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж стандартний вітрогенератор.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Потужність — до 30 кВт. У компанії уже готуються до запуску серії таких виробів, проте вартість ще не розраховували. У планах – вихід на ринки ЄС.

Так виглядає лінійний вітрогенератор від Sirocco Energy зі зниженим рівнем шуму для міста

Екологічна щітка Effa

Екологічна зубна щітка Effa з уже вбудованою зубною пастою – серед топ-5  найкращих стартапів світу в сфері клімату.

Щітка одноразова і виготовлена з переробленого паперу та екологічних матеріалів на кшталт органічного пластику.

Автори ідеї зазначають, що навіть якщо таку щітку просто викинути, вона стане добривом для ґрунту і розкладеться у ньому повністю.

Винахідники націлені, у першу чергу на ринок Європи, бо, за їх словами, український ринок поки не дуже приваблюють еко-ідеї.

Щітка – з переробленого паперу та екологічних матеріалів, і у разі викидання може стати гарним добривом для грунту

Effa нещодавно завершила програму в акселераторі у Нью-Йорку.

Стартап також відібрали до бізнес-програми одного з найбільших виробників паперу – Stora Enso.

PassivDom: жити там, де хочеться

Команда PassivDom відома тим,що створює модульні будинки з допомогою… 3D-принтера.

Будинки повністю автономні та екологічно чисті.  Для потреб мешканців встановлені системи регуляції температур, контролю якості повітря, а живляться будівлі від енергії сонця.  

Читайте також: Український стартап для замовлення їжі підкорює США

Автор ідеї Максим Гербут каже: стіна такого панельного будинку настільки ж тепла, як і цегляна товщиною 7,3 м.

Від гірських вершин до берегу моря – PassivDom можна встановити де завгодно

Як виглядає такий дім? Площа – 36 квадратних метрів. На даху панельного будинку – сонячні панелі, які виробляють енергію навіть у дощову погоду. Є додаткове живлення від акумуляторів будинку у разі безсонячних днів – їх вистачить до двох тижнів. Опалення, водопостачання та каналізація – також цілком автономні. Фундаменту не потребує, а у складеному вигляді за пару годин його можна перенести

Головна ідея, такого дому, кажуть засновники – можливість екологічного життя де завгодно: від берегу моря до гірських вершин.  

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі