Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять яскравих онлайн-вечірок цього світу, які не гірші за живі

Опубліковано

Якщо раніше ви частенько навідувались до клубу, а тепер сумуєте за тією атмосферою, у нас добрі новини. Не треба чекати відкриття клубів, як слід повеселитись. Адже багато клубів світового рівня не закрились на карантин, а й далі радують відвідувачів виступами відомих діджеїв та співаків – в онлайні. Тільки от алкоголь з вас. 

Тим, хто ніколи не відвідував клубні вечірки, також варто задуматись: можливо, ви уникали нічного життя дарма? У вас є шанс це перевірити, адже за атмосферою такі онлайн-зустрічі мало чим відрізняються від клубної  атмосфери наживо. 

Клуб “Карантин”. Цифрові швейцари та віртуальний VIP-столик (Канада)

Організатори клубу “Карантин” описують самі себе як “Віртуальний досвід нічного життя”. Це частина все більш численних онлайн-майданчиків, які намагаються повторити в самоізоляції відчуття веселого суботнього вечора  – лишень в затишку вашої вітальні. 

Вхід сюди коштує 10 доларів, без плати цифровий швейцар вас не пропустить. Тут навіть є такий собі VIP-столик – приватний груповий чат, де ви зможете спілкуватися лише з друзями. Коштує такий 100 доларів. 

Клуб “Карантин” проводиться через Zoom і за організацією не дуже-то й відрізняється від віддаленої робочої зустрічі. Але там є ді-джей, що врубає хаус та перемикається на нову групу відвідувачів кожні тридцять секунд. Це щось на кшталт чат-рулетки, лишень всі залишаються одягненими. До речі про дрес-код: у Club Quarantee стверджують, що він існує, але всі ходять (вдома) у толстовках та футболках.

Club Qurantine може похвалитися сотнями відвідувачів з усього світу. І так, якщо ви приєднаєтесь до онлайн-вечірки, точно як на вечірках наживо, побачите тут і професійних танцюристів, і казкових drag queens і навіть випадкових знаменитостей.

Unitedwestream. Як Берлін рятує клубну культуру на карантині (Німеччина)

Берлінська клубна сцена в спокійні часи приносить місту 1,6 мільярда доларів щорічно. 

У п’ятницю, 13 березня, клубна культура Берліна зіштовхнулась з найбільшим викликом у своїй історії. Усе міське життя німецької столиці, зокрема і нічне, було офіційно закрито на карантин, аби запобігти поширенню коронавірусу. 

Це значило, що понад 9000 працівників креативної сфери раптово залишились без роботи, а багато місць, які створювали особливу атмосферу міста, знаходяться на межі розорення.

Раз клуби в Берліні закриті, а цілий світ на карантині, в Берліні вирішили створити цифровий клуб. Міські клуби об’єднались у своєрідний кооператив та створили вебсайт, де відвідувачі можуть слухати діджеїв світового рівня та спілкуватися з віртуальними клубами з усього світу.

Карантинний клуб від D-Nice відвідують Бейонсе та Мішель Обама (Америка)

Деррік Джонс, більш відомий своїм сценічним іменем D-Nice, – легендарний американський диско-жокей, бітбоксер, репер, продюсер та фотограф, який розпочав свою кар’єру в середині 1980-х з групи хіп-хопу Boogie Down Productions. 

Під час карантину в Instagram Live він виконує треки у класичному хіп-хопі, R&B та Afrobeats, На його онлайн-вечірки навідуються мегавідомі відвідувачі, серед яких Бейонсе, Марк Цукерберг та Мішель Обама. 

Іnstagram вечірки з українськими попзірками від Радіо NRJ (Україна)

Слідкуйте за Instagram Радіо NRJ, якщо хочете весело провести час. Адже на карантині вони часто влаштовують справжній хоум-відрив і влаштовують стріми з зірками та смачними подарунками для слухачів.

На їх вечірках співали Jamala, KAZKA, Michelle Andrade, Аліса Тарабарова.

Потрапити на вечірку дуже просто – слідкувати за анонсами наступної вечірки у їхньому інстаграмі або на сайті.

“Закрита сцена” та світила української електронної музики (Україна)

Проєкт “Закрита сцена” від “Громадського” уже кілька років знайомить глядачів з українськими електронними музикантами та ініціативами зі сфери нічної культури.

Від початку роботи у 2017-му, 20ft Radio транслювали близько двох тисяч виступів музикантів і діджей-сетів, а також авторських програм і презентацій.

Якщо хочете потрапити на їх вечірку, уважно слідкуйте за їх Ютьюбом. 

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі