Економіка і бізнес
Отримаємо томос 6 січня: нові подробиці
Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року. Про це заявив речник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) архієпископ Євстратій (Зоря) після закінчення архієрейського собору цієї церкви у Києві, передає BBC Україна.
УПЦ КП провела 13 грудня свій архієрейський собор для підготовки до об’єднавчого собору та визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої церкви.
Читайте також: Томос для України. Що буде після отримання автокефалії?
“Томос Вселенського патріарха, за тією інформацією, яку ми отримали, має бути вручений предстоятелю православної церкви України 6 січня”, – сказав архієпископ Євстратій (Зоря).
Хто стане предстоятелем?
Архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на об’єднавчий собор 15 грудня. Вже тоді УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві.
“У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору”, – сказав речник УПЦ КП. Він відмовився назвати цю людину, зазначивши, що її почуть учасники собору 15 грудня.
За його словами, голосування на соборі буде таємним. Спочатку всі учасники собору визначать трьох головних претендентів. А потім виключно архієреї таємним голосуванням оберуть з цієї трійки предстоятеля.
Статут церкви затвердить собор
У соборі візьмуть участь понад сорок архієреїв УПЦ Київського патріархату, 14 представників Української автокефальної церкви і частина єпископів УПЦ Московського патріархату (від 3 до кількох десятків).
Собор має утворити нову церкву, затвердити її статут та обрати предстоятеля.
Наразі вже відомо, що майбутня незалежна помісна церква не матиме патріаршого устрою, а очолюватиме її митрополит.
Для підготовки та проведення собору до Києва приїхав спеціальний представник Вселенського патріархату митрополит Еммануїл.
Останніми днями відбуваються засідання робочої групи у складі усіх представників українських церков та представників Вселенського патріархату, на яких намагаються погодити останні неузгодженості щодо проведення собору та статуту майбутньої церкви.
Коментарі