Економіка і бізнес
ОТГ на Черкащині першою в Україні здає землю в оренду онлайн
Білозерська ОТГ Черкаської області першою в Україні почала продаж прав оренди на землю через OpenMarketLand. Про це повідомила прес-служба OpenMarketLand.
Договір про реалізацію прав оренди сільськогосподарських земель на електронному майданчику OpenMarketLand підписали 16 січня 2019 року ДП “СЕТАМ” (міністерства юстиції України) та Білозерська Об’єднана Територіальна Громада Черкаської області.
Що це змінює?
Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, які можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо.
“Ми ж вважаємо себе передовою ОТГ у Черкаській області, тому для нас дуже цікавим є цей напрямок співпраці новітніх рішень у сфері земельних відносин і поповенення бюджету громади”, – пояснює голова Білозерської ОТГ Володимир Міцук.
Читайте також: У власність ОТГ передали понад 500 тис. га сільськогосподарських земель
В межах пілотного проекту на майданчику вже проведено 200 успішних аукціонів на 18,4 млн грн. Додатково у результаті конкурентних електронних торгів для місцевих бюджетів зароблено 10,3 млн грн.
Як відбувається аукціон?
Усі торги проходять з використанням сучасної технології захисту Blockchain.
Читайте також: Як електронні торги за землю полегшать роботу фермерам
ОТГ для початку продажу прав оренди на земельні ділянки через майданчик OpenMarket.Land потрібно зробити усього чотири кроки:
1. На основі Правил проведення електронних земельних торгів у формі аукціону, затверджених наказом ДП «СЕТАМ» від 26.11.2018 року №141, затвердити власний Порядок проведення електронних земельних торгів з реалізації земельних ділянок комунальної власності (або прав на них).
2. Прийняти рішення про передачу земельної ділянки (або прав на неї) комунальної власності на реалізацію шляхом проведення електронних торгів.
3. Укласти договір з Державним підприємством «СЕТАМ».
4. Укласти договір про проведення електронних земельних торгів з відповідною землевпорядною організацією.
Нагадаємо, 20 вересня 2018 року ДП «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерство аграрної політики та продовольства України презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів. За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд грн.
OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) – це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.
Економіка і бізнес
Засновниця компанії «Біобаланс» Любов Лисенко створила комашину ферму з мільйонами мікрояєць. Завдяки спеціальним дронам комах висаджують на рослини, аби знищувати шкідників. Історію підприємиці ми розповіли на ютуб-каналі ШоТам.
Зародження ідеї
Любов Лисенко виросла в селі на Полтавщині. Вона навчалася в медичному училищі та шість років працювала в онкодиспансері. Саме там у жінки зародилася мрія — зробити щось корисне для екології.
«Я почула слово “ентомофаги” — корисні комахи, і що за допомогою них можна знищувати шкідників, тим самим зменшувати використання інсектицидів, аби зменшувати вплив хімічний на людей і навколишнє середовище»‚ — поділилася підприємиця.
Заснування власної справи
Любов розпочала вивчати та вирощувати корисних комах. У 2011 році вона зібрала однодумців та заснувала компанію «Біобаланс». Жінка створила комашину ферму, де вирощувала трихограм та габробраконів.
Для розпорошення комах над полями залучали аграрні літаки, але ця техніка не мала необхідної точності, тож комахи не долітали до цілі. Тоді Любов вирішила будувати власні безпілотники. Понад три роки вона працювала з інженерами над моделлю, яка б виконувала всі завдання. У 2020 році підприємиця з командою запустила в небо свій перший дрон. Відтоді компанія виготовляла один безпілотник за рік.
«До 2023 року ми дійшли з трьома літаками, які нам дозволили вижити як компанії і як бізнесу, бо була повна заборона на польоти на малій сільськогосподарській авіації»‚ — розповіла Любов.
Читайте також: Фермери зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі в Україні
Розширення бізнесу
Цих безпілотників не вистачало, аби виконати всі замовлення від аграріїв. Жінка розуміла, що необхідно прискорювати процеси виробництва. Тоді вона подала заявку на грантовий конкурс «Курс на Незалежність». Цей проєкт реалізовують «Астарта-Київ» та БФ «Повір у себе» за підтримки банку DEG.
За підтримки агрохолдингу «Астарта-Київ» Любов отримала інструменти й 3D-принтер, який друкує важливі деталі для її літаків, що в рази прискорило виробництво.
Повне відео про історію підприємиці та її бізнес дивіться на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.
Фото обкладинки: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі