

Технології
Оприлюднили нові кадри з гри S.T.A.L.K.E.R. 2 від української студії (ФОТО)
У мережі з’явились нові кадри з майбутнього сиквела легендарного шутера S.T.A.L.K.E.R. Їх опублікувала українська студія GSC Game World, повідомляє Уніан.
На обох зображеннях показано АТП – автотранспортне підприємство. Тільки перше фото датоване 1985 роком, а друге – значно пізніше, скоріш за все після аварії на ЧАЕС. Відповідні скріншоти студія GSC Game World презентувала на своїй сторінці в Twitter.

У першій частині S.T.A.L.K.E.R. з підзаголовком Тінь Чорнобиля вже було показано автотранспортне підприємство. Воно знаходилося в східній частині Кордону.

Читайте також: Показали перший трейлер гри S.T.A.L.K.E.R. 2 від української студії (ВІДЕО)
Що відомо про гру?
S.T.A.L.K.E.R. 2 – це довгоочікуваний сиквел шутера студії GSC Game World. Дії гри, як і першої частини, відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Дебютний трейлер S.T.A.L.K.E.R. 2 був показаний 23 липня 2020 року на трансляції Xbox Game Showcase. У сиквелі буде оновлена система симуляції життя під назвою A-Life 2.0. Персонажі будуть взаємодіяти один з одним і з оточенням без участі гравця.
У другій частині шутера буде масштабний нелінійний сюжет, де рішення користувачів будуть впливати на долю персонажів, локальні події та навіть на весь світ гри. В S.T.A.L.K.E.R. 2 будуть як знайомі фанатам локації, так і нові. Ще гравців чекають нові мутанти, артефакти й аномалії – одну з них показали в трейлері.
При створенні гри розробники використовують захоплення рухів і облич, а також фотограмметрію. Сама гра працює на рушії Unreal Engine. Друга частина українського шутера S.T.A.L.K.E.R. 2 вийде на Xbox Series X та на ПК. На релізі гра буде доступна передплатникам сервісу Xbox Game Pass.
Фото: unian.net
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони
Технології

Захисники й захисниці України отримають пріоритетний вибір дати під час подачі заяви на шлюб онлайн. Нововведення дозволятиме військовим реєструвати шлюб швидше та зручніше.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Як скористатися послугою
- Відкрити застосунок «Армія+».
- Перейти до розділу «Сервіси».
- Обрати послугу «Шлюб онлайн».
- Вибрати зручну дату й підтвердити заявку.
У день церемонії необхідно буде зайти за посиланням у «Дії» на онлайн-церемонію — там уже чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу, який проведе розпис. Уся процедура триває до 30 хвилин, для неї потрібні лише смартфон та доступ до інтернету.
У міністерстві вказали, що оновлення для військових випустять уже незабаром.
Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Що відомо про сервіс
Функцію в «Дії» запустили 9 вересня 2024 року. За перші три дні користувачі зробили 416 133 пропозиції.
Наразі понад чотири тисячі українських пар вже офіційно побралися онлайн. Ще 19 тисяч подали заяву, а понад два мільйони користувачів скористалися функцією зробити пропозицію.
Сервіс розробляє Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою та АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа». Технічним партнером стала компанія Сisco.
Нагадаємо, що у «Дії» до Дня закоханих додали новий документ для неодружених.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Дії»