

Суспільство
ООН виділила Україні понад 30 млн доларів на боротьбу з коронавірусом
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У рамках «Глобального плану гуманітарного реагування для боротьби з COVID-19» Організація об’єднаних націй (ООН) виділила Україні 33 мільйони доларів.
Про це повідомив представник української делегації в ООН Олег Ніколенко, передає Громадське.
На що підуть гроші?
За його словами, гроші скерують на реалізацію гуманітарних проєктів на Донбасі по обидві сторони від лінії розмежування. Профінансують:
- заклади охорони здоров’я;
- продовольчу безпеку в регіоні та товари першої необхідності для людей;
- допомогу особам літнього віку та людям з інвалідністю;
- дистанційну шкільну освіту.
«Найбільш незахищені категорії українців мають мати засоби для лікування та мінімізації негативного впливу коронавірусу», — зазначив Ніколенко.
Читайте також: Укрпошта в карантин доправлятиме ліки в регіони безкоштовно
Що передбачає «Глобальний план ООН»?
Загалом «Глобальний план ООН» передбачає 2 мільярди доларів для стримування поширення COVID19 в країнах Південної Америки, Африки, Близького Сходу та Азії.
Гроші планують витратити на доставку необхідного лабораторного обладнання й медикаментів, встановлення додаткових станцій для персональної гігієни, проведення інформаційних кампаній про особистий захист та захист оточуючих від вірусу.
В Африці, Азії та Латинській Америці організовуватимуть також авіамости та регіональні хаби для переміщення гуманітарних працівників й вантажів.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» допоможе відремонтувати багатоповерхівки Чернігова, які постраждали внаслідок російської агресії.
Про це повідомили в пресслужбі Чернігівської міськради.
Відповідний меморандум про співпрацю та допомогу місцевим мешканцям підписали міський голова Чернігова Владислав Атрошенко та філія чеської організації «Людина в біді».
«У Чернігові внаслідок активних бойових дій пошкодено більше 850 багатоповерхівок. І якщо поточні та капітальні ремонти будуть виконані коштом міського бюджету, то для ремонту квартир потрібна фінансова підтримка ось таких організацій», – йдеться в повідомленні.

Організація «Людина в біді» разом із міським Управлінням ЖКГ вже визначила райони, які найбільше постраждали та потребують надання допомоги у ремонті квартир:
- ЗАЗ;
- Обласна лікарня/вул. Льотна;
- Вул. Чорновола/вул. Любецька;
- Селище ТЕЦ;
- Шерстянка;
- Стара Подусівка;
- Масани.
Як долучитися до проєкту
Повний перелік багатоповерхівок, мешканці яких можуть отримати допомогу, дивіться за цим посиланням. Відбір заявки гарантується при відповідності наступним умовам:
- унаслідок воєнних дій у квартирі пошкоджено вікна/двері/підлогове покриття;
- пошкоджена квартира є постійним місцем проживання сім’ї та перебуває в одному з вищевказаних мікрорайонів;
- сім’я не має можливості самостійно відновити пошкодження.
«Не відбувається відшкодування коштів за вже відновлені вікна/двері. Організація займається тільки ремонтом пошкодженого із залученням конкретної підрядної організації», – наголосили в міськраді.
Усі умови участі в проєкті та перелік документів, необхідних для подання заявки, можна переглянути за цим посиланням.
Нагадаємо, народ Тайваню передав Чернігову 500 тисяч доларів на відновлення пошкодженої окупантами інфраструктури.
Раніше ми писали, що Канада планує долучитися до післявоєнної відбудови Черкаської області та вже допомагає регіону.
Фото: chernigiv-rada.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
З нагоди 31-ї річниці незалежності України в кінотеатрах Києва протягом тижня безкоштовно показуватимуть українське кіно.
Про це повідомили на сайті Київської міськради.
Тиждень безкоштовних кінопоказів триватиме з 20 до 27 серпня включно.
«Спільно з фахівцями підібрали добірку кіно, яку безкоштовно, протягом тижня, кияни та гості столиці зможуть переглянути в муніципальних кінотеатрах. Найкращий спосіб вшанувати історію та пригадати найважливіші події в житті нашої країни – подивитися українське кіно. Війна триває й на культурному фронті, тому необхідно популяризувати український мистецький продукт», – розповіли в «Київкінофільм».
Які фільми покажуть
- У кінотеатрі «Лейпциг» 20 серпня (початок о 15:00) відбудеться творча зустріч з українським актором, режисером, сценаристом і продюсером Віктором Андрієнком, а також перегляд його авторського фільму «Іван Сила»;
- у кінотеатрі «Старт» 21 серпня (початок о 17:00) відбудеться показ українського фантастичного сімейного фільму про пригоди хлопчика та собаки-супергероя «Фокстер і Макс» (режисер Анатолій Матешко);
- у кінотеатрі «Промінь» 22 серпня (початок о 17:00) відбудеться показ історичного фільму-фентезі «Сторожова застава» (режисер Юрій Ковальов);
- у кінотеатрі «Факел» 23 серпня (початок о 17:00) відбудеться показ повнометражного анімаційного фільму-казки «Викрадена принцеса» (режисер Олег Маломуж);
- у кінотеатрах «Лейпциг», «Флоренція», «Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка», «Факел», «Старт» і «Промінь» 24 серпня пройдуть допрем’єрні покази української воєнної драми «Снайпер. Білий ворон» (режисер Мар’ян Бушан);
- у кінотеатрі «Флоренція» 25 серпня (початок о 17:00) відбудеться показ історичного екшну «Захар Беркут», екранізації однойменної історичної повісті Івана Франка (режисери Ахтем Сеітаблаєв та Джон Вінн);
- у кінотеатрі «Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка» 26 серпня (початок о 17:00) відбудеться показ фільму «Тарас. Повернення» (режисер Олександр Денисенко);
- у кінотеатрі «Ліра» 27 серпня (початок о 15:00) відбудеться показ фільму Михайла Іллєнка «Толока» і зустріч з творчою групою фільму.
Нагадаємо, на сайті IMDb опублікували добірку з 50 фільмів, які допоможуть глядачам краще зрозуміти Україну.
Крім того, в Україні представили офіційний трейлер художнього фільму «Кривава нафта» про спротив українців під час повномасштабного вторгнення російських загарбників.
Також ми повідомляли, що Український інститут у партнерстві з ірландською компанією usheru запустили сайт, який знайомить світового глядача з українським кіно.
Фото: facebook.com/kinokyivcom.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи над військовим аеродромом поблизу Сімферополя.
Про це повідомив Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
За його словами, над аеродромом лунають вибухи та здіймається чорний дим. Чубаров запевнив, що має чисельні підтвердження цієї інформації.
«Та що за святковий день сьогодні: повідомляють, що над військовим аеродромом Sarabuz/Гвардійське, що під Сімферополем в окупованому Криму, лунають вибухи та здіймається чорний дим. Є чисельні підтвердження», – йдеться в повідомленні.
Водночас журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв повідомив, що на аеродромі в Гвардійському перебувало 12 літаків СУ-24М і 12 СУ-25СМ.
Russian media report of a new airbase fire in Crimea today, this time on the military air-field at Hvardeyskye (Gvardeyskoe). It housed 12 SU-24М and 12 SU-25СМ planes and was integrated with the Russian Navy. https://t.co/4R8gZG8oMK
— Christo Grozev (@christogrozev) August 16, 2022
Також про вибухи та пожежу на військовому аеродромі повідомляють російські ЗМІ.
Що було раніше
Вранці 16 серпня у Джанкойському районі окупованого Криму пролунали вибухи. За попередніми даними, у селищі Азовське зайнялася російська військова частина і склад боєприпасів.
Згодом у Збройних силах України підтвердили цю інформацію. Як зазначив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, вибухи в тимчасово окупованому Криму – це наслідок «порушення правил протипожежної безпеки», через що противник міг втратити ударні вертольоти та особовий склад.

«Є офіційна позиція вищого військового керівництва: противник не вміє користуватися заходами пожежної безпеки. Але всю Україну це тішить. Джанкой – це ще один аеродром, де росіяни зосередили ударні вертольоти та іншу військову техніку. Сподіваємося, що противник втратить техніку та особовий склад. Про втрати ворога рано говорити, але наша розвідка вже має деякі дані. Усі побачать супутникові знімки», – заявив Ігнат.
Нагадаємо, бійці 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищили ворожий спостережний пункт, який окупанти облаштували в лісосмузі.
Також українські військові знищили російську вогнеметну систему «Сонцепек» пострілом з вітчизняного ПТРК «Стугна».
Фото: maxar.com.