Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Бійці ГУР знищили у Криму склади боєприпасів та кілька РЛС окупантів

Опубліковано

Російські окупанти в Криму втратили склади боєкомплекту та кілька радіолокаційних станцій (РЛС). Це результат спецоперації українських розвідників та бійців Повітряних сил ЗСУ.

Про це ввечері 6 січня повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Зазначається, що 4 січня 2024 року була здійснена комплексна спецоперація на території тимчасово окупованого Криму. Цілями атаки, проведеної воїнами ГУР МО України та Повітряних сил ЗСУ спільно із силами сектору оборони держави, стали російські позиції РЛС на аеродромі в Саках та склад боєприпасів поблизу населеного пункту Гришине.

«Дані космічної розвідки підтверджують успішне вогневе ураження складу БК російських загарбників у Гришиному”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також«Кримом усе почалося, Кримом має й закінчитися». Дев’ять років спротиву окупації півострова в історіях киримли

Інформація про інші втрати терористичної Росії на тимчасово окупованій території АР Крим уточнюється.

Нагадаємо, вранці 6 січня командувач Повітряних Сил Микола Олещук у своєму телеграм-каналі повідомив, що українські пілоти поцілили та знищили у пункт управління росіян у Саках в тимчасово окупованому Криму.

Що відомо про військові операції у Криму?

21 вересня СБУ та Військово-морські Сили завдали масштабного удару по військовому аеродрому «Саки» в окупованому Криму. Для атаки були застосовані безпілотники та ракети «Нептун».

20 вересня Сили оборони уразили командний пункт Чорноморського флоту РФ поблизу Севастополя.

19 вересня СБУ спільно з ВМС знищили у Криму ворожий комплекс ППО «Тріумф».

16 вересня унаслідок ударів по Севастополю ракетами та морськими дронами Сили оборони України пошкодили два кораблі Чорноморського флоту РФ, серед них один підводний човен.

Нагадаємо, напередодні, 5 січня, стало відомо, що ЗСУ влучили у склад боєприпасів окупантів поблизу с. Первомайського у Криму.

Фото: ГУР МО.

Суспільство

Нова пошта відкрила перші відділення у Великій Британії

Опубліковано

Компанія “Нова пошта” відкрила поштове і вантажне відділення Nova Post у Лондоні та запустила кур’єрську доставку Великою Британією.

Про це повідомила пресслужба компанії в понеділок.

“Сьогодні відзначаємо офіційний старт роботи на ринку Великої Британії. Разом із відкриттям відділень ми запустили і кур’єрську доставку”, – зазначив співвласник групи компаній NOVA В’ячеслав Климов.

У консолідованій річній звітності за 2023 рік “Нова пошта” вказувала, що в березні 2023 року було створено UK Novapay LTD (Лондон). Внесок компанії на момент створення становив 13,7 млн грн, а додаткові внески до статутного капіталу протягом 2023 року – 26,21 млн грн. Згідно зі звітністю, частка “Нової пошти” в UK Novapay LTD на кінець минулого року дорівнювала 75%.

Читайте також: Нова Пошта запускає компанію, яка генеруватиме електроенергію

За словами Климова, найближчим часом клієнти “Нової пошти” також отримають можливість відправляти й отримувати посилки через мережу поштоматів партнера компанії InPost.

Згідно з пресрелізом компанії, поштове відділення Nova Post у Лондоні приймає посилки до 30 кг, тоді як вантажне – до 1 тис. кг.

Вартість доставки з України до Британії становить:

  • за документи – 900 грн,
  • за посилки до 2 кг, 10 кг і 30 кг – 950 грн, 1,5 тис. грн і 2,5 тис. грн відповідно.

Крім того, клієнти можуть замовляти доставку посилок до 100 кг кур’єром за будь-якою адресою в Англії, Шотландії, Північній Ірландії та Уельсі. За відправлення до 30 кг потрібно буде додатково сплатити 100 грн, а за кожні 100 кг посилки 250 грн.

Нагадаємо, Нова Пошта відкрила перше відділення в Іспанії.

Фото: Нова Пошта

Читати далі

Суспільство

Українські військові збили російський вертоліт Ка-52 «Алігатор»

Опубліковано

Воїни 47 окремої механізованої бригади збили російський вертоліт Ка-52 «Алігатор». Зазначають, що ціна одного такого гелікоптера становить 16 мільйонів доларів.

Про це повідомили в пресслужбі бригади.

«Дякуємо бійцям зенітного ракетно-артилерійського дивізіону за роботу. Працюємо далі!» — кажуть у бригаді.

Вертоліт Ка-52, або «Алігатор», призначений для здійснення розвідки місцевості, наведення цілей та координації дій групи інших вертольотів.

Читайте також: Напередодні війни: історик показав архівне фото юних українок в 1938 році

Він також може завдавати ударів по бронетехніці, живій силі та повітряних цілях. Назву «Алігатор» отримав за свій зовнішній вигляд, який нагадує силует алігатора.

Нагадаємо, ветерани зможуть отримати високофункціональні протези швидше.

Фото: 43 механізована бригада

Читати далі

Суспільство

Ветерани зможуть отримати високофункціональні протези швидше: що змінилося

Опубліковано

Відсьогодні військовослужбовці зможуть отримувати високофункціональні протези швидше. Відповідне рішення ухвалив Уряд.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Зокрема, нові зміни дозволяють Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю оплатити новий, більш технологічно складний і більш дороговартісний протез вже через рік після первинного протезування, якщо такий протез має інші функціональні характеристики.

Раніше учасники бойових дій могли отримувати такі протези лише після того, як закінчувався строк експлуатації первинного протезу – а це зазвичай три роки.

Читайте також: В Україні презентували посібник, який допоможе зробити заклади реабілітації безбарʼєрними

За інформацією міністерства, нові зміни дозволяють фонду соціального захисту осіб з інвалідністю оплатити новий, більш технологічно складний і більш дороговартісний протез вже через рік після первинного протезування, якщо такий протез має інші функціональні характеристики. 

“Наприклад, на етапі первинного протезування захисник з ампутованою ногою на рівні стегна отримав якісний протез із гідравлічним колінним вузлом. Лікар може рекомендувати йому більш інноваційний протез із мікропроцесорним (електричним) колінним вузлом, який працює за іншим принципом і може сприяти більш природній ході та легшому доланню сходів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Ощадбанк надаватиме гранти на виробництво дронів.

Фото: Главком

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості4 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості5 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: